Annelerin Güncesi

İyi olur gitmeniz canım Betulu görürler inşallah kolay geçer yolculuğunuz
ben var ya hergun kızıma bir şeftali soyuyorum soyarken canım nasıl istiyor akşam yicem diyorum ama bir tane bile yemedim dunde eşim yedirdi şeftaliyi kızıma nasıl canım istedi akşam olsun şeftali yicem dedi bende yersin mutlaka ben kaç gündür yicem diyorum yiyemiyorum sen yersin inşallah dedim
Ay aynı şeftali soyuyorum ağzım sulanıyo resmen ama daha hiç yemedim

Kizima yemek hazirliyodum. Tam aldim zetinyagi olan yagdanligi. Kulpu elimde kaldi alt kabi yere dustu. O dususun hizyla icinde ki yag benim cenemden asagisina Daha yeni yikattigim sereli 1 hafta olmayan haliya. Yeni sildigim mutfak dolaplarina her yere sicradi. Hali silmekle iflah olmaz.
Haliya mi yanayim dolaplara mi giden canim zeytinyagina mi yoksa beceriksizligimemi bilemedim :KK43:
:mad: ne diyim bilemedim ki.

A Akaibu canım senin bu küçük kazalarına üzülüyorum ama kusuruma bakma canım gülmeden de edemiyorum. Benim eşimde çok sakardır mutlaka kolunu bacağını ayağını bi yerlere vurur eskiden ah canım iyimisin falan derdim ayıp olmasın diye şimdi arsızlaştım gülme krizine giriyorum.

Eşim adanalı hayatında hiç soba yakmamış. İlk tayin yerimiz Antalya'da yaylası olan bir yer. Evde sobayı yaktım üst kapağı kapattım eşim merak etmiş üst kapağı açmasıyla pat diye bir ses ve eşim yerde yatıyor gözlerini tutuyor. Hemen koştum yanına gözlerim yerindemi diye soruyor şokunu etkisiyle. Ben bir baktım Allah’tan gözlük kullanıyor gözlüğü çıkardım benden cevap bekliyor gözler yerinde ama o uzun kirpikler yok hepsi yanmış. Ben gülme krizine girdim baya uzun süre çıkmadı o kirpikler ama ben ilk haftalar moralim bozuk olduğunda yüzüne bakıp kıkırdıyordum. Eşimin daha nice sakarlıkları var anlat anlat bitmez.

A Akaibu canım senin bu küçük kazalarına üzülüyorum ama kusuruma bakma canım gülmeden de edemiyorum. Benim eşimde çok sakardır mutlaka kolunu bacağını ayağını bi yerlere vurur eskiden ah canım iyimisin falan derdim ayıp olmasın diye şimdi arsızlaştım gülme krizine giriyorum.
Gul canim sikinti degil. Genelde bende guluyorum kendime ama bazen cok sinirim bozuluyo bu gun oldugu gibi. Toparladim her tarafi ama canim cikti. Esim de basta canim dikat et falan derdi. O da ayni sen gibi suan.
Hatta dun aksamda yine abuk subuk bisey oldu. Guldu artik cok norma geliyo hic yadirgamiyorum bu hallerini diye.
Cok yoruyo ama beni bu durum. O kadar dikkat ettigim halde yine tum abuk subukluklar beni buluyo

Eşim adanalı hayatında hiç soba yakmamış. İlk tayin yerimiz Antalya'da yaylası olan bir yer. Evde sobayı yaktım üst kapağı kapattım eşim merak etmiş üst kapağı açmasıyla pat diye bir ses ve eşim yerde yatıyor gözlerini tutuyor. Hemen koştum yanına gözlerim yerindemi diye soruyor şokunu etkisiyle. Ben bir baktım Allah’tan gözlük kullanıyor gözlüğü çıkardım benden cevap bekliyor gözler yerinde ama o uzun kirpikler yok hepsi yanmış. Ben gülme krizine girdim baya uzun süre çıkmadı o kirpikler ama ben ilk haftalar moralim bozuk olduğunda yüzüne bakıp kıkırdıyordum. Eşimin daha nice sakarlıkları var anlat anlat bitmez.
bu cidden cok fena olmus. Iyi ki gozluk varmis. Ya patlasaydi bazen komur falan firlarya. Allah korumus. Bende de dolu boyle hikaye :KK43:

İyi olur gitmeniz canım Betulu görürler inşallah kolay geçer yolculuğunuz
ben var ya hergun kızıma bir şeftali soyuyorum soyarken canım nasıl istiyor akşam yicem diyorum ama bir tane bile yemedim dunde eşim yedirdi şeftaliyi kızıma nasıl canım istedi akşam olsun şeftali yicem dedi bende yersin mutlaka ben kaç gündür yicem diyorum yiyemiyorum sen yersin inşallah dedim
Sen seftali deyince benimde canim istedi

Bende sakarmıdır sürekli elimi kolumu biyere vururum :) şuan bi bacağım mor yani

Kizima yemek hazirliyodum. Tam aldim zetinyagi olan yagdanligi. Kulpu elimde kaldi alt kabi yere dustu. O dususun hizyla icinde ki yag benim cenemden asagisina Daha yeni yikattigim sereli 1 hafta olmayan haliya. Yeni sildigim mutfak dolaplarina her yere sicradi. Hali silmekle iflah olmaz.
Haliya mi yanayim dolaplara mi giden canim zeytinyagina mi yoksa beceriksizligimemi bilemedim :KK43:
ayycnm ya cokkotu olmus neyseki halletmissin. Benm mutfak dolabim dustugu zaman halim hep zeytinyagi olmustu yikamaciya verdm cikmisti temiz geldi.
Aklima kizina yemek yedirirken dokulen corba geldi :)) bnde yapiyorm byle seyler sakarim cok

Kremin arkasinda 12 m yaziyomus gordum gittim bime garnier Urunleri gelmis cocuk seyahat boyunu aldim 10 tl ye. Riske girmeyim hic dedim. Gecmis oluyo zaten buay tarihi tam 12 ay oldu acali

ayycnm ya cokkotu olmus neyseki halletmissin. Benm mutfak dolabim dustugu zaman halim hep zeytinyagi olmustu yikamaciya verdm cikmisti temiz geldi.
Aklima kizina yemek yedirirken dokulen corba geldi :)) bnde yapiyorm byle seyler sakarim cok
Benim aklima neler gelmedi ki :)) o kadar cok vukaatim var ki.:)) verdim haliyi gokceyi de parka cikardim. Hala parktayiz. Esim biseyler hazirlicak iftara. Bi de onla ugrasamazdim hic

canım ya üzüldüm kotu olmuş bazen oluyor böyle kazalar:KK43:

Bende bugün pikeleri cikarayim dedim gece örtmek için evde 4 tane baza var hangisinin içine koydugumu hatirlamadim hepsine baktım bizimkini ve çocuklarin pikesinin birisini buldum bir tanesini bulamadım ara ara mahvoldum az önce balkonda sigara içerken odaya bakiyordum bütün gün aradığım pikeyi bazanin ustune ortmusum oysaki o bazayida kaldırıp deli gibi içinde pikeyi aradım meğer pike bazanin ustundeymis gorunce inanmıyorum dedim eşim ne oldu diye sordu ona da anlattım uzun uzun güldü:)))

Benim cadaloza bitane elbise aldık balerinlerinki gibi tüllü falan çok güzel
Bugün giydiricem yok yırttı kendini çıkar çıkar nasıl bağırıyo yalandan ağlama çıkardım sustu daha önce giydirdim sevmişti bugün istemedi öbür kıyafeti giydirdim hiç itiraz etmeden giydi deli midir nedir :)

Nedir bu halıların senden çektiği:KK70:
Okurken kikirdadim da eşinin o anki ruh hali kimbilir ne kadar kötüdür iyi ki gözlük varmış:KK70:

Benim cadaloza bitane elbise aldık balerinlerinki gibi tüllü falan çok güzel
Bugün giydiricem yok yırttı kendini çıkar çıkar nasıl bağırıyo yalandan ağlama çıkardım sustu daha önce giydirdim sevmişti bugün istemedi öbür kıyafeti giydirdim hiç itiraz etmeden giydi deli midir nedir :)
gicik cocuklar :) dogum gunu kutlu olsun fistigin

Nedir bu halıların senden çektiği:KK70:

Okurken kikirdadim da eşinin o anki ruh hali kimbilir ne kadar kötüdür iyi ki gözlük varmış:KK70:
bence benim benden cektigim nedir :işsiz:

X