anneler ve yeni anne adayları acil buraya beklenmektesiniz...!

merhabalar ben de aranıza yeni katıldım hamiş olmak isaiom 7 aydır evliyiz 2 aydır korunmuyoruz ama olmuo inşallah bu ay olur benimle aynı sorunları yaşanlar rabbim hepimize nasip eder inşallah hamile kalmak için kritik noktaları bilen varsa sevinirim[/QU

canım bu tavsiyeler umarım işine yarar....

Gebe kalmaya çalışıyorsanız yapmanız gereken şeyler olduğu gibi, yapmamanız gereken bazı şeyler de var.

Bunları yapın

Düzenli seks yapın. Haftada iki veya üç kez düzenli olarak seks yapmanız durumunda döllenme için uygun zamanı denk getirme şansınız artacaktır. Gebe kalmak isteyen sağlıklı çiftler açısından seksin gereğinden fazla olması diye bir durum söz konusu değildir. Çoğu çiftin tek yapması gereken budur.

Ovülasyon zamanına yakın zamanlarda günde bir kez seks yapın. Ovülasyon civarındaki günlerde günde bir kez seks yapmak gebelik şansını artırır. Her seferinde eşinizin sperm yoğunluğu hafifçe düşse de, sağlıklı bir erkek için bu azalma önemli değildir.

Sağlıklı yaşam tercihleri yapın. Sağlıklı bir kiloda kalın, düzenli olarak egzersiz yapın, sağlıklı beslenin ve stresi kontrol altında tutun. Bu iyi alışkanlıklar hem size hem de hamileliğiniz sırasından bebeğinize faydalar sağlayacaktır.

Gebeliğinizi gebe kalmadan önce planlayın. Doktorunuz genel sağlık durumunuzu değerlendirerek, sağlıklı bir hamilelik geçirme şansınızı yükseltici önerilerde bulunabilir. Özellikle siz ya da eşinizin bir sağlık sorununun olması durumunda gebelik öncesi planlama önemlidir.

Vitaminlerinizi alın. Folik asit bebeğin gelişiminde önemli bir rol oynar. Hamile kalmadan en az bir ay önceden itibaren prenatal vitamin veya folik asit almak bebekte spina bfida ve diğer nöral tüp defektleri riskini azaltır.

Bunları yapmayın

Sigara içmeyin. Sigara rahim ağzı salgısını değiştirerek spermin yumurtaya erişmesini engelleyebilir. Sigara içmek düşük riskini de artırır ve bebeğinizi oksijen ve besinlerinden mahrum bırakır. Sigara içiyorsanız hamile kalmadan önce bırakmaya çalışın. Ailenizin iyiliği için sigarayı mutlaka bırakmak için azmedin.

Alkol almayın. Hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle alkolden uzak durmalısınız.

Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın. Bazı ilaçlar gebe kalmayı güçleştirebilir. Bazı ilaçlar da hamile olmanız durumunda güvenli değildir.

naz walla ben de tam anlamadım ama galiba bebiş yolunu buluyo yani hamilelik oluşuyor fakat bebiş tam tutunamamış rahme öyle olunca da kimyasal gebelik oluyormuş eğer adetimi bekleseydim hamile olduğumu öğrenmiycektim ve sonradan üzülmeyecektim o yüzden erken test yapmak yanıltıcı her zaman. bi de ben geçen ay ilaç kullanıyordum onun da etkisi olmuş olabilir yani ilaçlar bebişin tutunmasını engellemiş olabilir... hayırlısı bu ay ilaç kullanmıyorum inşallah bu ay gelir bebeğim

naz walla ben de tam anlamadım ama galiba bebiş yolunu buluyo yani hamilelik oluşuyor fakat bebiş tam tutunamamış rahme öyle olunca da kimyasal gebelik oluyormuş eğer adetimi bekleseydim hamile olduğumu öğrenmiycektim ve sonradan üzülmeyecektim o yüzden erken test yapmak yanıltıcı her zaman. bi de ben geçen ay ilaç kullanıyordum onun da etkisi olmuş olabilir yani ilaçlar bebişin tutunmasını engellemiş olabilir... hayırlısı bu ay ilaç kullanmıyorum inşallah bu ay gelir bebeğim

zeynoo24 inşallah bu ay olur bebişin tatlım verdiğin bilgiler içinde çok teşekkür ederim bende erken test yaptıranlardanım bende de negatif çıktı bütün belirtilerim mevcut ama bebiş yok dedi doktor bakalım reglimin geçmesini bekliyorum bende inşallah hepimizin sağlıklı bebişleri olur...

hanımlar merhabalar; reglime daha 5 gün var ve ben beklemekten şiştim valla, bu arada kızlar sağ yumurtalığım ağrıyor ve sanki yumurtalığım seyriyormuş gibi oluyor bunun anlamı ne bilmiyorum, göğüslerim de çok dolgunlaştı, iştahım açıldı ve bazı şeylere karşı midem bulanıyor tüm bunlar hamile olabilceğim anlamına gelir mi sizce ne dersiniz, lütfen yorum bekliyorum...

canim biliyosun sen ne kadar cok istiyorsan hamile kalmani bizde senin icin dua ediyoz bizde istiyoruz insallah hamilesindir ama sakin kendini uzme bunlar hep ahmilelik belirtileri insallah insallah vardir iyi haberlerini bekliyoruz hoscakal

merhaba kızlar.ben de sizlerle aynı durumdayım bu ay.geçen ay ilacı bırakrım.ayın 28 inde adet olmam gerekirken hala olmadım.evde yaptığım testler de negatif çıktı:çok üzgünüm: 5 ocakta doktora gittim o da vajinal ultrasonla baktı ve gebelik yok dedi ama rahim duvarının kalınlaştığını bikaç gün içinde kanamanın başlayabileceğini söyledi eğer adet olmazsan gebelik oluşabilir dedi eğer cumartesiye kadar olmazsam cumartesi kontrole gideceğim.en son geçen salı idrar tahlili yaptım ve yine tek çizgi çıktı.:1no2: aslında hemen hapı bırakır bırakmaz hamile kalacağımı düşünmemiştim ama şimdi gecikme de olunca umutlanmadan da edemiyorum.işlerimin yoğunluğundan çıkıp kan tahlili de yaptıramıyorum.biraz da moralimin bozulmasından korkuyorum galiba.:1no2:ama dayanamayıp eczaneden test istedim yine.eğer gebelik varsa mutlaka çıkması lazım çünkü 17 gün oldu.ama içimden bi ses yine tek çizgi çıkacak diyor.12 den sonra inşallah hayırlı haberler veririm size.Dua edin benim için.

merhaba kızlar.ben de sizlerle aynı durumdayım bu ay.geçen ay ilacı bırakrım.ayın 28 inde adet olmam gerekirken hala olmadım.evde yaptığım testler de negatif çıktı:çok üzgünüm: 5 ocakta doktora gittim o da vajinal ultrasonla baktı ve gebelik yok dedi ama rahim duvarının kalınlaştığını bikaç gün içinde kanamanın başlayabileceğini söyledi eğer adet olmazsan gebelik oluşabilir dedi eğer cumartesiye kadar olmazsam cumartesi kontrole gideceğim.en son geçen salı idrar tahlili yaptım ve yine tek çizgi çıktı.:1no2: aslında hemen hapı bırakır bırakmaz hamile kalacağımı düşünmemiştim ama şimdi gecikme de olunca umutlanmadan da edemiyorum.işlerimin yoğunluğundan çıkıp kan tahlili de yaptıramıyorum.biraz da moralimin bozulmasından korkuyorum galiba.:1no2:ama dayanamayıp eczaneden test istedim yine.eğer gebelik varsa mutlaka çıkması lazım çünkü 17 gün oldu.ama içimden bi ses yine tek çizgi çıkacak diyor.12 den sonra inşallah hayırlı haberler veririm size.Dua edin benim için.

mrb trueblue
aramıza hoşgeldin tatlım
bugün hayırlı haberler verecektin canım bize ne oldu bebiş varmıymış sende.inşallah vardır tatlım ama yoksada sakın kendini üzme hayat mucizelerde saklı, allah'ım gönlüne göre versin canım

daularım seninle hiç korkma allah hayırlısını nasip etsin .bende hamiş olduğumu daha 2 gün önce öğrendim.bana soracağın birşey varsa yardımcı olabilirim

canim biliyosun sen ne kadar cok istiyorsan hamile kalmani bizde senin icin dua ediyoz bizde istiyoruz insallah hamilesindir ama sakin kendini uzme bunlar hep ahmilelik belirtileri insallah insallah vardir iyi haberlerini bekliyoruz hoscakal

ranagül'üm çok sağol arkadaşım allah sizden razı olsun reglime 3 gün kaldı ama bendeki sabırsızlık artık tarif edilemeyecek boyutlara ulaştı, neyse allah'ımdan herşeyin hayırlısını hepimiz için istiyorum inşallah meleklerimizin yolunu çok bekletmez rabbim,hepimizin yardımcııs olsun...

daularım seninle hiç korkma allah hayırlısını nasip etsin .bende hamiş olduğumu daha 2 gün önce öğrendim.bana soracağın birşey varsa yardımcı olabilirim

yeniyaşam senin için çok sevindim canım ya, allah'ım yardımcın olsun canım, bende bekliyorum işte 3 gün kaldı tatlım, koskoca 3 gün nasıl geçer yada geçermi bilmiyorum bu arada sağ yumurtalığım ara ara hem ağrıyor hemde seyriyor sende de böyle şeyler olmuşmuydu acaba?
şimdiden çok teşekkür ederim ve bebişini sağlığıyla kucağına almanı dilerim canım...

kızlar 11:30 gibi testim geldi ve hemen koştura koştura wc'ye gittim.bişey çıkmayacak diye düşünürken bir de ne göreyim yavaş yavaş 2. çizgi belirginleşmeye başladı:dance:elim ayağım tutmadı birden,inanamadım.:bbo:bekledim biraz baktım 2. çizgi hala duruyo dedim ki galiba hamileyim:teytey:eek: kadar mutluyum ki şu anda anlatamam.içim içime sığmıyo.herkese söylemek herkesle paylaşmak istiyorum bunu.önce ablamı aradım nedense belkide sağlıkçı olduğu içindir.teyze oluyosun abla dedim sevinçten uçtu.:sm_cool:sonra annecimi aradım duyunca ağlamaya başladı zaten ben de zor tutyodum kendimi.son olarakta aşkımı aradım.çok sevindi o da.uzunca bi süre konuşamadı sonra da akıl vermeye başladı öyle yapma,böyle yapma diye.:1hug:Rabbim isteyen herkese versin inşallah.herkes tatsın bu duyguyu.a.sDualarım sizlerle.

kızlar 11:30 gibi testim geldi ve hemen koştura koştura wc'ye gittim.bişey çıkmayacak diye düşünürken bir de ne göreyim yavaş yavaş 2. çizgi belirginleşmeye başladı:dance:elim ayağım tutmadı birden,inanamadım.:bbo:bekledim biraz baktım 2. çizgi hala duruyo dedim ki galiba hamileyim:teytey:eek: kadar mutluyum ki şu anda anlatamam.içim içime sığmıyo.herkese söylemek herkesle paylaşmak istiyorum bunu.önce ablamı aradım nedense belkide sağlıkçı olduğu içindir.teyze oluyosun abla dedim sevinçten uçtu.:sm_cool:sonra annecimi aradım duyunca ağlamaya başladı zaten ben de zor tutyodum kendimi.son olarakta aşkımı aradım.çok sevindi o da.uzunca bi süre konuşamadı sonra da akıl vermeye başladı öyle yapma,böyle yapma diye.:1hug:Rabbim isteyen herkese versin inşallah.herkes tatsın bu duyguyu.a.sDualarım sizlerle.

:sm_cool:ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyy canım ya, şuan ne kadar sevindiğimi anlatamam sana inan bana ağlıyorum sevinçten:içelim:, allah'ım inşallah iyi bir hamilelik dönemin ve çok sağlıklı bir bebişin olur şimdi sıra sende arkadaşım bizim dualar tuttu artık birazda sen bizim için dua et bakalım...
ayyyy canım benim ya nasıl mutlusundur şimdi allah bozmasın...:nazar:

CANIM TEBRİK EDERİM.KEYFİNİ ÇIKARa.s.

çok teşekkür ederim.Allah size de en kısa nasib etsin bu duyguyu inşallah.hala inanamıyorum hamile olduğuma rüyada gibiyim.o kadar mutluyum ki tarifsiz bişeymiş bu hakikaten.:dance:hep anne adaylarının yazdıklarını okudum bugüne kadar şimdi ben de onlardan biriyim.darısı başınıza.:nazar:

çok teşekkür ederim.Allah size de en kısa nasib etsin bu duyguyu inşallah.hala inanamıyorum hamile olduğuma rüyada gibiyim.o kadar mutluyum ki tarifsiz bişeymiş bu hakikaten.:dance:hep anne adaylarının yazdıklarını okudum bugüne kadar şimdi ben de onlardan biriyim.darısı başınıza.:nazar:

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :nazar:

gözün aydın canım sağlıklı bi şekilde bebeğini kucağına almak nasip etsin Allah

trueblue canim hayirliugurlu olsun allah hayirlisi ile saglikli bi sekilde kucagina almayi nasip etsin darisi bizlere insallahhhhhhh

trueblue canım nasıl gidiyor hamişlik, alışabildin mi bu heyecana bu duyguya..? anlatsana kızım bak burada merakla seni bekliyoruz.....

beklemek istemiyorsan kesin sonucu kan testiyle alırsın canım inşallah pozitif çıkar hayırlı haberlerini bekliyoruz

nazcım bu kadar sabırsızlanma 1-2 gün geçsin bence.daha erken varsa bile çıkmayabilir.bakalım yumurtlama döneminde mi hamile kaldın .oyüzden birazcık daha bekle derim canım.inşlhh hamilesindirr:)

X