Anneler bebişlerimizle günlerimiz nasıl geçiyor,burdan paylaşalım..

özlemcim arada bizimkinde de minik sivilcemsi şeyler çıkıyor ama 1-2 günde hemen kayboluyor

mama demişsin bir yerlerde okumuştum mama ile sütü aynı öğün olarak vermemek lazımmış haberin olsun
yani mama vereceksen tek öğünde ver
ha bir de mama verdiğin zaman mutlaka su vermek gerekiyormuş yoksa kabızlık oluyormuş

özlemcim bu limonlu su işini filan doktora sordun mu? bebeklere 1 ayını doldurmadan kesinlikle limon vermeyin diyorlar..ben hıçkırık için sormuştum doktoruma..ayrıca benim doktor rezene çayı filan da verdirmiyor..anne sütünden başka besinle mideyi doldurmayın diyor..tabi her doktor ayrı ama özellikle limonu danış derim..ters tepkide yapabilir çünkü..

merhaba kızlar dün akşam kızımın göbeği düştü bugünde ilk banyosunu yaptırdık hiç ağlamadı meleğim :asigim:suyu sevicek galiba yanlız ne zaman altını açsak ya çişini yapıyor ya kaksını battaniye alt açma kalmadı penye battaniyelerden bol bol almak lazımmış

hadı gozunuz aydın beyazbulut.bızımkıde 5.gununde dusmustu. Kızlar gaz ılacı burun damlası d vıtamını kullanmaya basladınız mı? Bızım doktorumuz yazdı. Saatlerını oturtup vermeye baslıcam..

bızdede aynı durum var

sağol canım gaz ilacı bize zinco verdi doktor günde 3 defa 4 damla ama ben gaz sıkıntısı olduğu zaman veriyorum devit-3 vitamini verdi onuda 15.günde başlıcakmışız burun damlası olarakta serum fizyolojik aldık günde 4 5 kez kullanabilirsin dedi ilk günler çok tıkanıyodu burnu doğduğu gün bile tıkalıydı amaşimdi tıaknmıyo çok şükür

canım bende ACD3 kullanıyorum günde 10 damlaymış.bende ilk başta dvit gibi kullancam sanıp 4 damla verdim,meğerse 10 verilekmiş

kızlar bebişine emzik kullanan var mı?verip vermeme arasında kaldım doktorlar ilk 6 hafta önermiyor ya o yüzden bilemiyorum biz 4 haftalığız şuan ama daha erken verenler var napsamki!!! gerçekten bazen ihtiyaç oluyo emziğe aslında pek taraftarıda değilim ama bilemiyorum....

vidicim umarım iyisinizdir bebişinle...ACD3 vitamin damlasını bana doktor vermedi sadece dvit3 verdi acaba kendim alsammıki?

ben veriyorum canım çok zor durumda kalınca bazen susmuyor ne yapsam ozaman veriyorum uyumasına yardımcı oluyor bende öyle duydum ama hatta alıştırmak hiç istemiyordum napalım fazlada düşmemek lazım aslında fazla pimpiriklenmek istemiyorum eşim yeteri kadar evham yapıyor zaten bizler nasıl büyümüşüz

ACD3 DEVİT3 TEN farklımı kızlar anlamadım ben bize hastaneden dvıt3 vermişlerdi sağlık ocağından Monovit D3 verdiler sağlık ocağının verdiği kullanıyorum günde birkez 4 damla bu konuda bilgisi olan varmıki

canım bende ACD3 kullanıyorum günde 10 damlaymış.bende ilk başta dvit gibi kullancam sanıp 4 damla verdim,meğerse 10 verilekmiş

canım banada sağlık ocağından verdiler monovit bugün kullanmaya başladım acd3 ne oluyor? bize sadece bunu verdiler?

vidicim teşekkürler cevap için

eyşancım acd3te d vitaminine ilave olarak a ve c vitamini de var
genelde özel drlar bunu vermeyi tercih ediyor sanırım

beyazbulut canım ben şu hastanede kullandığımız yatak pedlerini 2ye bölüp onu alt açma olarak kullanıyorum evde zırt pırt alt açma yıkamak zorunda kalmıyorum
nasıl tembelim yani :))
bir de geçen hafta sonu izmirdeyken ikea'dan bir altaçma minderi aldım silinebilen içinde sünger olan plastik bişey o da kullanışlı ama yaza daha ideal olacak sanırım çünkü şimdi soğuk soğuk geliyor

esencen canım biz de 4 haftalıkken falan almıştık ama çok da kullanamıyoruz
esas lazım olduğu zaman almıyor
açken emiyor tokken kusacak gibi oluyor
yani kendi mememden ayırıp emzikle kandıramıyorum
sadece uykudan uyandığında altını açma sırasındaki açlığa bağlı sabırsızlık ağlamasını kesmeye yardımcı oluyor

kaydirigubbakcemile3 geçen gün anneminde aklına aynı şey geldi artık bizde yatak pedi kullanıyoruz kaydirigubbakcemile2

günaydın kızlar dün gece kızım çok huzursuzdu sürekli emmek istedi emziği bile almadı doymadı heralde korkuyorum sütüm yetmicek diye canımda sıkkın biraz annemle eşim evde savaş halindeler arada kaldım ikisnide idare etmeye çalışıyorum çalışmaya başlayınca annem bakıcak nasıl olucak bakalım sizlerdede varmı böyle bir durum

bizede sadece devit3 verildi doğumda sonra kontrole götürdüğümde doktor vermişti

yaa kızlar doğumdan kaçgün sonra göbekleriniz gitmişti 10 gün oldu hala duruyor (

bende sezeryanla doğum yaptım yaklaşık 1 ay önce göbeğim hala duruyor bazen hafif iniyor bazen balon gibi şişip ağrıyor.en ufak soğuk havayı hissediyorum.ah keşke...........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…