Anneler bebişlerimizle günlerimiz nasıl geçiyor,burdan paylaşalım..

şu ıkınma olayı bizdede var kıpkırmızı oluyor kendini sıkmaktan.bende gazı olduğunu düşünüyordum. minikler yeni şeyler öğrenirken bizlerde onlarla beraber öğrenicez artık.

ah kızlar pişigimiz geçmedi 2 gundur bepanten kullanmaya başladım.. sebamedi sürmüyorum artık.. hep çok sık değiştiririm altını gece bile en fazla 3 saat kalır.. bugunden itibaren her kakada poposunu yıkamaya baslıcam. başka ne yapabilirim ki?

canım yıkadıktan sonra çok iyi kurula altını bide doktorların yazdığı pişik kremleri daha iyi geliyo sanki ben hep bebepanten kullanıyorum hiç pişik olmadı daha

Merhaba kızlar ya ben kafayı sıyırmak üzereyim sinirlerim okadar yıprandıki herşeye herkese çatar oldum özellikle de eşime bu gece oğlumun karnı aç emmek bilmio sinirlendim doğduğundan beri uykusuzum gündüzleri hiç uyumuyorum daha doğrusu uyuyamıyorum gecede oğlum uyutmuyo bu sefer babası da uyanıyo ağlamasına beni telaşa veriyo daha çok sinirleniyorum bebeğe bağırıyorum bu sefer sonra üzülüyorum ya sizin de eşleriniz çok karışıyormu bebek bakımına sanki benden daha iyi bakcak çocuğa keşke memesi olsa da emzirse bakalım ilerleyen zamanlar da değişir inşallah

canim benimmmmm üzme kendi öyle :teselli:
uykusuzluk gercekten cok yipratiyor insani bebeginin belki gaz sorunu vardir aclikla alakasi yoktur
esin baska bi odada yatsa bi süre yani bebegin durumu düzelene kadar belki ozaman oda bukadar stress yapmaz cnm sana ,bak sen üzüldükce sütünüde etkiliyor bu durum hayatim ...benimkide emmeyi ögrenemedi hayla tam olarak biraz sert ollmamiz gerek sanirim bebeklere karsi bu durumda uyudugu zaman gögsümde hemen uyandirmaya calisiyorum ben ..yada kafasini tutarak memeyi birakmamasini sagliyorum
canim benim ins. en yakin zamanda bebisin düzene girer sen nolur kendini üzme olurmu bebisin sana ihtiyaci var annesi :teselli: a.s.

ahh özlemcim ahh ben delirdim bile çok kötüyüz kaçgündür herşeye karışıyor yok ayakta sallanmıcakmış yok kucakta zıplamıcakmış gece kızım çok huzursuzdu gazından dolayı sadece memede suyuyor bana çocuğu emzirttirmedi neymiş sütüm çok gaz yapıyomuş 2 saat arayla emircekmişim annemin her dediğine ters cevap veriyor kadın bugün gitti evine akşama tartışma var bizim evde klava:klava:

Herkeste böyle demekki görmemiş kocalar ya koparcak yakında bebenin pipiyi falan insan çok bozuluyo ama sanki 9 ay biz taşımamışız kıymetsizmiş bizim için çocuklarımız gibi sonra pişman oluyo yaptığı dediği şeylerden ben üzülünce ama boşş ben de kendimi üzmemek için bağırıp çağırıom sessiz kalsam içimde kalır daha kötü olurdum heralde bilmiom inşallah kısa sürer bunlar bi de loğusalık falan psikolojisi bi geçsede kurtulsakk beee hep böle kalmıcaz inş.:))))))

kızlar benim oğluşumda kendini çok sıkıyo vallaha kıpkırmızı oluyo...gece bizde uyumadık hiç eşimde oflayıp duruyo e bende bazen dayanamıyom ofluyom sonra pişman oluyom özür dileyip duruyom oluştan babişede çabuk özür dile oğlumuzdan diyom :) böyle geçicek günlşerimiz ve düzelicek herşey bi kırkımız çıksada saçımı boyatsam belki pskolojim düzelir :)

şu ıkınma olayı bizdede var kıpkırmızı oluyor kendini sıkmaktan.bende gazı olduğunu düşünüyordum. minikler yeni şeyler öğrenirken bizlerde onlarla beraber öğrenicez artık.

sormayın o ıkınırken o kadar cok uzuluyorum kı bebegım zorlanıyor dıye...arada gaz damlası da kullanıyoruz bıraz faydası oldu ama bıtmedı ıkınmaları..

ıkınma bizdede var özellikkle geceleri şimdi başladı yine öylede uykum varki kızlar bişey sorcam evinizin derecesi kaç oluor 25 ten aşağıya düşürmemeye çalışıyoz birde gecelri iki tane penye battaniye örtüyorum üstüne siz nasıl yatırıyorsunuz

canim bizim evde 25 derece falan hep
bebege ben zibin ve kilotlu corap,ince pijama ve tekrardan bir kalin corap giydiriyorum
sonrada uyku tulumunu giydirip öyle yatiriyorum

üstüne örtü falan kesinlikle örtmüyorum bebekler üstlerini cok kolay kapatabiliyorlar
Allah korusun havasiz falan kalirlar aman cnm sende mümkünse uyku tulumu kullan tek örtüleri kaldir a.s.

günaydın herkese ilk yanlız gecemizi geçirdik ama kızım yine uyumadı ben gece 2 de emzirip yattım ben yattıktan sonra yine uyanmış eşim 3 e kadar uğraşmış sabaha karşı ikikere uyandı ikisinide duydum ama nasıl duydum bilmiyorum çok yorgundum bayılmışım resmen şimdi bütün işler bende sobayı yak kahvaltı hazırla evi toparla çocukla ilgilen bi düzen oturtana kadar baya zorlanıcam galiba

ArkadaŞlar yardım edın kafam karıŞtı...
Şımdı ben sÜtÜmÜ saĞıp dolaba koyacaĞım....ama bır saĞmada ancak 60 cc Çıkıyor....saklama kapları 150cc Şımdı ben onu doldurup koymam lazım dıfrıze ...ama ben o kadarını nasıl saĞacaĞım bır kerede yanı demek ıstedıĞım...Şımdı saĞsam sonra ıkı saat sonra saĞsam sonra kaldırsam olur mu...yanı dıŞarıda 4 5 saat kaldıktan sonra dıfrıze atabılırmıııyım...bırde bekletttıĞım sÜÜtÜn ÜstÜne dÖkebılırmıyım...ayyyy karıŞtı ama

bebişcimkayra beklettiğin süre boyunca buzdolabında tutarsan problem olmaz dolduğunda deepfreeze'e atarsın
çünkü buzdolabında 24 saat saklayabiliyorsun

abbisc haftada en az 1-2 gece 7-8 saat süreyle aralıksız söylediğini yaşıyorum
bu gece de onlardan biri
hava yuttuğunda ve bunu çıkartamadığında asabiyet yapıp emmeye devam ediyor emerken gaz sancısını neredeyse hissetmezlermiş rahatlamak için emerlermiş
fakat emdikçe tekrar yeni gazlar oluşuyor ve olay bebiş sızıp kalana kadar kısırdöngüye dönüşüyor
olan bizim göğüslere oluyor

meraba canım ben aslında mart annelerindeyim ama 2 şubatta doğum yaptığım için sizi de takip ediyorum. pişik için tirosyd diye bi krem önericemm. çok ii geliyo hemen geçiriyo. aklında bulunsunnn...

kızlar bebişlerinizi emzirirken süt boğazına kaçıyomu arada benim oluyo sırtına vurup alnına dokunuyorum düzeliyo ama çok tedirgin oluyorum ..napmalıyım ,annem göğsünü makaslayarak tut dedi ama emzirme öyle olmamalı!!!

Canim benim bildigim butun bebislerde oluyo bogaza sut kacirma ama senin yapicagin bebegi ters cevirmek sakin mecbur kaldikca sirtina vurma bu isi daha kötu yapabilir.Veya kucuk kacma durumlarinda sadece alnina parmaginla masaj yapar gibi dokunursan gececegini umuyorum.

Annişler uyku ve beslenme düzeniniz rutinleştimi?? bu arada bebişi hergünmü gün aşırımı yıkıyosunuz??

slm arkadaşlar
biz bebişi en fazla iki gündebir yıkıyoruz maşallah suyu çok seviyor hiç ağlamıyor ama üzerini giydirirken çok ağlıyor :)
bizde oda sıcaklığını 24 25 derece arasında tutuyoruz uyurken de üzerine babannemin küçükken bana diktiği küçücük yün yorgan gibi bişi var onu örtüyorum yetiyor heralde eli ayağı sıcacık oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…