Anneler bebişlerimizle günlerimiz nasıl geçiyor,burdan paylaşalım..

esencen

Tuğram ömrüm benim (ESEN)
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
241
0
41
Kızlar herkes doğum yaptı,daha doğrusu biz şubat annelerinden ocakta bile doğum yapanlar oldu...ve yapacaklar var :) bebişlerimizle olan günlerimizi burdan paylaşarak birbirimize yardımcı olalım..
mesela uykusuz gecelerimiz,beslenme ve uyku düzenleri,gaz sancıları,banyoları.....daha neler neler.... paylaşalım kaydirigubbakcemile5 ve kafamızdaki soru işaretlerini dağıtalım :uhm:
herkese kolay gelsin.....

ilk ben yazıyim ....benim oğluş da son bir haftadır gaz sancısı vardı ama Allaha şükür kullandığım damla iyi geldi,ZİNCO diye bir damla...sadece bitki yağları içeriyo ilaç değil yani gıda takviyesi...sorunu olan varsa kullansın iyi gelebilir...ayrıca bende rezene çayı içiyorum günde bir bardak oda iyi geliyo gibi,gerçi yinede az sıkıyo kendini ama napalım uykusuz gecelerimiz bebişlerimize değer.....

canım bizim çok şükür gaz sancımız yok ama uykudan uyandırıp emzirmekte zorluk çekiyorum henüz 6 günlük ondan mı acaba sizlerde böyle sorun yaşadınızmı??? hemşire ayağını gıdıklayın falan diyor ama yok kızım onuda dinlemiyor bana akıl verin tecrübeli anneler :) iki saatte bir emziriyorum bu arada

Valla benim oglusum hastaneden geldigimiz ilk 2 gun boyunca sadece kucagimda emmek istedi ve biz uykusuz kaldik.sonraki gunlerde uykusu tam duzelmis dedik yani gunduzleri 2-3 saat arasi ve geceleride 3-4 saat yatiyodu en azindan dinleniyoduk.Sonra gaz problemi basladi ve buda yaklasik 3 gun surdu simdi (seytanin kulagina kursun) tekrar duzeldi gibi, insallah ta keyfi bozulmaz oglusumun birdaha.bebislerimizin sagligi icin dua ediyorum inaninki, en ufak bir gaz sIKIntisinda bile benim karnima kramplar giriyo valla, allah hepimize yardimci olsun...

Gaz sancılarımız bir var bir yok çözemedim bende geçen hafta herşey güzeldi 3 gündür sancıdan kıvranıyoruz sab simplex diye bir damla var onu kullanıyoruz şimdilik her gün rezene içiriyorum işe yarıyor sarılık problemimiz allaha şükür geçti tek sorun kaldı memede uyuma isteği saatte bir kalkıp emmek istiyor gece yat kalk hiç bişi anlamıyorum

Ayy bu gaz sorunu son günlerde benim oğluşumda da var ilk günlerde yavrum zart zart çıkarıyodu herkes ooo boyundan büyük ses çıkarıo dediler dedilerr nazar mı oldu ne ooldu yavrumda sorun oldu zorlanıyo bugün milupanın rezene çayından aldırdım kaşıkla biraz verdim biraz etki etse bari geceleri uykusuz geçiriyoruz gündüz de ben uyuyamıyorum çok zor valla daha 17 günlüğüz 40 ımız çıksa diye bekliyoruz sabırsızlıkla hıı bide araştırırken buldum Buzuki Orhan kolik albümü dinleticem ağlayınca bakalım etkisi olcak mı linki yazım deneyin sizde bakalım değişiklik olcakmı
Buzuki Orhan Osman - muzik

kızlar gaz için bir iki şey var ama hiç biri kesin sonuç değil malesef ayaklarını sıcak tutun karnına ve havluya sıcak havlu masaji yapın emdikten sonra yarım saat dik pozisyonda tutun hemen yatırmayın zinko bizde fayda etmedi metsil iyi geliyo daha etkili nurse herves varmış rezene içiyorum kkimyon yiyorum gaz yapacak hiçbişi yemiyorum kendimi sıcak tutuyorum hepsini yaparsam çok rahat ediyoruz

Esencen ilk önce sana teşekkür ederim. Çok güzel oldu bu konu.
Kızlar aynı problem bizdede var gaz. Ahh ne yapacaz bilmeme birde benim oğlum her bezinde kaka yapıyor sizlerinde mi öyle çok az da olsa bulunuyor. Ben sıcak havluyu karnına koyuyorum. Bence bir deneyin. Ayaklarınada, ayaklı pijamanın içine çorap giydiriyorum.

benim oglumda sürekli emmek istiyor sonra göğüsümde uyuyor acaba doymuyormu diyoru. eger doymuyorsa ek olarak ne verebilirim fikri olan varmı

benim oğlumda devamlı emmek istiyor sonra memenin altında uyuyor yatağına yatırınca hemen uyanıyor ve tekrar meme istiyor. ne yapacağımı şaşırdım

kızlar bebekler acıktıklarından sürekli emmek istemiyor. Emmek onlar için bir reflex ve sakinleşmek için de emmek istiyorlar. Benim doktorum bana emziğe alıştırmamı tavsiye etti beni çok yorduğunda. Hem parmak ve elini emmeye başlarsa o alışkanlığı unutturmak ilerde daha zor olacağını emziği daha kolay bırakabileceğini söyledi. Üstelik emzik damak gelişimi açısından da yararlı. Bebekleriniz alıyorsa kesinlikle alıştırın, ben biraz da olsa emzik sayesinde rahatladım(halbuki ne kadar da karşıydım emziğe:))

herkese merhaba bizde geldik ve sorunumuz iki gündür gaz dün gece acildeydik gazyüzünden birde emme probelmi başladı memeyi bir türlü tutamıyor yada tutuyor bırakıyor çok ağladı allahtan bugün biraz emdi doktora sordum sağ kaşıkla ver rahatlayınca tekrar göğsünü ver dedi geçici bir durmmuş bir de uyuyunca uyanmıyor inanın dün gece sabaha kadar uyudu emzirmek için uyandırıncada basıyor çığlığı napıcam bilmiyorum

dilekçim bizde eşimle kesinlikle emzik vermicez diyorduk hatta doğumdan önce almadık bile ama dün gece cadı nöbetçi eczane arattı emzik için nedemişler büyük lokma ye büyük konuşma

selam bayanlarrr.. benim oğluşumda bazen krize giriyor 2 3 günde bir sabah 11 de uyanıyorsa akşama doğru 5 de uyuyor ve fulll diyebileceğim şekilde ağlıyor.. allahtan hergün olmuyor gaz olayın gelince bizdede oluyor memeden sonra ama sırtını okşayıp çıkaınca onuda hallediyoruz geceleride 2 3 sefer kalkıyor. şimdilik bizim hayatımız bu şekilde

meraba arkadaşlar......bence sütüm yetmiyor diye bebekleri hemen mamalara alıştırmayın...bıkmadan emzirin...zaten yeni doğanlar devamlı emmeyi en fazla 2 aylığa kadar istiyor...sonra düzene giriyorlar....ben bıkmadan emziriyorum....ilk 3 gün damla dAMLA SÜTÜM GELDİ AMA BUNA RAĞMEN HEP EMZİRDİM SÜT VARMIŞ GİBİ...ŞİMDİDE MAŞALLAH GÖGÜSLERİM KAFAM KADAR OLDU......ÇOK GEREKMEDİKÇE MAMA VERMEYİN...YAZIK SONRTA BİRDE BEBĞİN GAZ SANCISI OLUYOR MAMADAN DOLAYI..VE ÇOĞU GAZ SANCISI MAMA DAN OLUYORMUŞŞŞ...BİRDE ANNENİN YEDİKLERİNE DİKKAT ETMESİ LAZIM...BAZI DOKTORLAR GEYİK YAPIP YOK YEDŞİKLERİN GAZ YAPMAZ DİYOR AMA BEN BİZZAT DENENDİM VE GERÇEKTEN GAZ YAPTI.....

HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORIUM....

OĞLUM BU SAATLERDE KUŞ UYKUSUNDA OLDUĞU İÇİN BENDE 4 E KADAR BEKLİYORUM SONRADA SAAT 8 E KADAR UYUYOR ...SONRA EMİYOR VE 11 E KADAR 12 E KADAR UYUOR....ALLAHA ŞÜKÜR UYKUSUZLUK HİÇ ÇEKMEDİM...İNŞALLAHDA ÇEKMEM....BİRAZDA UYKUYA DÜŞKÜN DEĞİLİM...İKİ SAAT UYKUYLA GEZEN BİRİ OLDUĞUM İÇİN ANNELİĞİN BU UYKU KISMI BANA KOYMADI...AMAN İNŞALLAH BUNDAN SONRADA SORUN OLMAZ...MAŞALLAH DİYEYİM...

dilekçim bizde eşimle kesinlikle emzik vermicez diyorduk hatta doğumdan önce almadık bile ama dün gece cadı nöbetçi eczane arattı emzik için nedemişler büyük lokma ye büyük konuşma

Bende emzikle rahatlayanlardanım ve çok işe yarıyor, en azından ağlayınca veriyorum uykuya dalınca çıkartıyorum. Bence zorlanıyorsanız verin.

Doktor bizede zinco verdi gazı olursa kullanırsınız dedi ama prospektüsünde nasıl kullanılacağı yazmıyor, günde kaç damla veriyorsun ve süte damlatarak mı içiriyorsun nasıl vermem gerekiyor acaba:sm_confused:

bizde kullandık zinco günde 4 defa üç damla verdik çay kaşığı ile verdim ben arkadaşımda kullanıyo doktor bebek hala sıkıntı yaşarsa biraz daha fazla verebilirsin demiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…