Anneciğim sen bana lazımsın :(

kelebek088

Dokunmasınlar kanatlarıma
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2008
541
4
36
Bugün eve geldim annem yaprak sarıyordu. Sarma yapacakmış bize. Bir yandan da kara kara düşünüyordu. Gözlerine baktım ıslak ıslak... senağlama "Ne oldu" dedim. Bugüne kadar söylememiş bana... "O gün uyandım bir süre babanı tanımadım. Bu adam kim yanımda yatıyor? dedim." dedi. O gün doktora gitmiş. Doktor B12 vitamini vermiş. Bugün de amcam bizde kalıyordu. "Gittim odadan amcanın kıyafetlerini aldım çamaşır makinesine asmak için... Oturma odasının kapısının önünden geçerken "alla alla bu kapı niye kapalı." dedim gittim kapıyı birden açtım amcan da uykusundan fırladı adamcağız. Salondan oturma odasına geçene kadar unutmuşum adamın bizde kaldığını" dedi. O gün de teyzemin oğlu İstanbuldan gelmiş. Bugün akşam bize geldiler. Annem "aa dedi ben nasıl unuttum geldiğinizi. Tamamen aklımdan silinmiş." Bilmiyorum ne oluyor, o da bilmiyor ama korkuyor alzehimer falan olabilir mi diye. Doktor "sen herşeyi kafana takıyorsun." demiş. Ama hastaneye gidelim dedim ben tetkik yapsınlar diye...

Bu kadar üzüntünün içinde bir de kalkmış bize yaprak sarması yapmış... Off off ne olur anne kendine dikkat et. Sana birşey olmasın. :çok üzgünüm::Saruboceq: Bizim sana çok ihtiyacımız var. :sm_confused:

Lütfen anneler dikkat edin. Kafanıza biliyorum zor ama birşey takmamaya çalışın. Kendiniz için ama bir de sevdikleriniz, çocuklarınız ve sizi sevenler için...:teselli:

Geçmiş olsun canım, anneni muhakkak dr una götür, gerekli tetkikleri yaptır, inşallah önemli birşeyi yoktur, bende anneciğimin herşeyiyle ilgilenirdim bekarken, şimdi maalesef uzağız, hayattayken kıymetini bilelim annelerimizin. Aman ne olur ihmal etme.

canım geçmiş olsun.. inşallah geçici bişeydir..bi psikiyatriste gidin belki annen çok düşünmekten içine bişeyler atmaktan böle bi dalgınlık geçiriyodur..faydası olur belki..

geçmiş olsun canım,şu annelerin eşi,evi,çoluğu,çocuğu için yaptıklarını düşünüyorum da,ne kadar fedakar,karşılık beklemeden herşeyi göğüsleyebilen yapıdalar,kesinlikle emekleri ödenmez,mümkünse bir nörologla mutlaka görüşün,allah yardımcınız olsun inşallah...:Saruboceq:

Geçmiş olsun canım, anneni muhakkak dr una götür, gerekli tetkikleri yaptır, inşallah önemli birşeyi yoktur, bende anneciğimin herşeyiyle ilgilenirdim bekarken, şimdi maalesef uzağız, hayattayken kıymetini bilelim annelerimizin. Aman ne olur ihmal etme.

Sağol canım. İnşallah önemli bişey yoktur. İhmal etmemeye çalışıyorum ama ben de bu yaz atanırsam ne olur diye de düşünmekten alamıyorum kendimi...

canım geçmiş olsun.. inşallah geçici bişeydir..bi psikiyatriste gidin belki annen çok düşünmekten içine bişeyler atmaktan böle bi dalgınlık geçiriyodur..faydası olur belki..

Annemin herşeyi dert ettiği belli ama maalesef bir türlü vazgeçmiyor bu huyundan... Ah bir geçse :1no2:

umarım cıddı bısey degıldır unutkanlıgı hapla falan bı sekılde tedavısı var cnm allah beterınden korusun ıns b 12 eksıklıgı genclerde bıle oluyo et yememekden oluyo bıldıgım kadarıyla doktora hemen gıdın bencede cnm ne olur ne olmaz benneyaptımki

umarım cıddı bısey degıldır unutkanlıgı hapla falan bı sekılde tedavısı var cnm allah beterınden korusun ıns b 12 eksıklıgı genclerde bıle oluyo et yememekden oluyo bıldıgım kadarıyla doktora hemen gıdın bencede cnm ne olur ne olmaz benneyaptımki

Yemesine içmesine dikkat eder. Etmiş sütmüş aksatmaz ama işte bu içine atma olayı çok zor...

Yemesine içmesine dikkat eder. Etmiş sütmüş aksatmaz ama işte bu içine atma olayı çok zor...

hımm allah en kısa zamanda sıfa versın cnm kafaya takma ısıde ınsanın elınde olmuyo kı bazen en ufak basıt gıbı gorunen seylerı bıle kafamıza takıp kendımızı uzuyoruz malesef yaa belkı pıskolok falan yardımı alsa annenız daha rahatlar kafasına herseyı takmaz :çok üzgünüm:

geçmiş olsun canım umarım birşey yokturdur
canım annelerimize hiç kıyamıyouz
allah size ve ailenize uzuun ömürler versin

hımm allah en kısa zamanda sıfa versın cnm kafaya takma ısıde ınsanın elınde olmuyo kı bazen en ufak basıt gıbı gorunen seylerı bıle kafamıza takıp kendımızı uzuyoruz malesef yaa belkı pıskolok falan yardımı alsa annenız daha rahatlar kafasına herseyı takmaz :çok üzgünüm:

Belki de sürekli psilolojik yardım almasının yararı olabilir haklısın. Umarım nörolojide tetkikler adam akıllı yapılır da anlaşılır neyin ne olduğu...

Belki de sürekli psilolojik yardım almasının yararı olabilir haklısın. Umarım nörolojide tetkikler adam akıllı yapılır da anlaşılır neyin ne olduğu...

allah hepımızın annesıne uzun saglıklı omur versın onlar bızım herseyımız.. evet canım en azından kafası dagılır bılgılı ısınde uzman bı pıskıyatrı faydası olur sankı

çok geçmiş olsun canım sen yine tetkiklerini yaptır ama inşallah korkulcak bişi yoktur psikolojik veya vitamin ekskliğinden olabilir yani inşallah öledir..ama ihmal etmeyin lütfen istemese bile zorla götür...tekrar çok geçmiş olsun canım benim...

çok geçmiş olsun canım sen yine tetkiklerini yaptır ama inşallah korkulcak bişi yoktur psikolojik veya vitamin ekskliğinden olabilir yani inşallah öledir..ama ihmal etmeyin lütfen istemese bile zorla götür...tekrar çok geçmiş olsun canım benim...

Teşekkür ederim. İnşallah geçer. Zorlamama gerek kalmaz heralde. Kendi de istiyor gitmeyi... Apartmanımızda annemin çok sevdiği komşularımızdan biri alzheimer oldu. Artık hiçbişeyin işlevini bilmiyormuş. Yürümeyi bile unutmuş. Ailesi göstermiyor tabi kimseye. Ondan da çok etkilendi korktu.. Daha dikkatli olur umarım diyorum ama daha az önce uyanmış kardeşlerimin çantalarını arıyordu. "Acaba bir yerden cep telefonu mu bulmuşlar öyle şeyler konuşuyorlardı aralarında." diye. Bir de dersleri de kötü. Onlara da üzülüyor tabi...

geçmiş olsun canım.İnşaallah ciddi bişeyi yoktur annenin.seni çok iyi anlıyorum.benim de annem hastalanınca çok korkuyorum..ona bişey olur diye ödüm kopuyor.Allah annelerimizi bizden ayırmasın...

canım korkma..

bende aynı şeylerden muzdariptim. arabadan inip eve çıkarım bakarım telefonu arabada unutmuşum, aşağı arabaya inerim bakarım anahtarı evde bırakmışım yine çıkar anahtarı alır telefonu arabadan alırdım. dr. a gittim vücudumdaki demir ve B12 stoğu tükenmiş. Yoğun bir tedaviye başladım B12 iğneleri demir hapları falan. Allaha şükür hepsi geçti..

B12 eksikliği hafıza kaybına neden oluyor maalesef. ılaçları düzenli kullanın.. Ben hala ayda 1 B12 vitamininin iğnesini oluyorum.

Çok geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Doktora gitti annem canım sonunda. Çok şükür birşey çıkmadı. Beyin filmleri falan çekildi. Çok şükür bir anormallik yok. Sadece kafasına bişeyleri fazla takıyormuş ondan demiş psikolog.

X