Anneannem ve düğün takım

Dediydim bak şakaya döndürecek lafı diye
Sanmıyorum. Yengem bana bilezik taktırmaz. Bizim onunla da aramız kötü. Bir kere aile içinde kendisini azarladım. Gelini vardı. Bir kere de çok kötü kavga ettik ağzıma geleni söyledim. Anneannem de onun kuklası

Teyzeniz konuşsun o zaman,duruma göre hareket edin. İmkanı olmayana zaten gelsin yeter denir amenna,ama herkese takip takıştırıp,imkanı da varken size gram takmasın yani ayıp.
Teyzeniz dobra bir kadınsa söyler zaten anne kıza gram takma ayıp diye.

Anneniz de çok asiymiş. Allah kimseyi evladıyla ve evlatları da anne babalarıyla imtihan etmesin.
Evet ama 1 yaş küçük erkek kardeşi var bir de prematüe doğmuş. Kim bilir nasıl sinirlendirdiler annemi. Ki çok iyi bir lisede okuyormuş. Zaten kaçmasa da babamla evlendirmezlermiş. Dedemin atölyesi varmış annem 6 yaşında gider çalışırmış. Dayım asla girmezmiş. Erken doğdu aman bir şey olur bir tane şey diye.

Canım düğün senin düğünün. Bence doğru veya yanlış önemli değil seni mutsuz ediyor ve rahatsızlık hissediyorsan sürekli kafanda huzursuzluk var ise akraba veya arkadaş olsun fark etmez iletişim kurma. Düğüne de çağırma

Daha anneme bile anlatmadım. Kuzenim gelir ama dayım anneannem gelmez herhalde. Çünkü o günden beri çocukluğuma kadar indim ve anneannem benim gerçekten gönül yaram. Bana bunu yapması beni çok üzdü.

"Dıger torununa iki bilezik takmışken bana gram takacak olman ayıp olmayacak mı?" diyemediniz mi?

Ablamın da maddiyatı bir ara kötüydü bende sıkma canını bir bileziği sen takarsın demiştim (takılarımı kendi tarafımdan ben yaptım ) o da tamam demişti ama manevi olarak öyle yanımda olan birinin o an hiç takısını dahi önemsemem parası olsa en iyisini yapardı eminim. Maneviyat çok önemli sizin durum daha farklı bence anneannenize söyleyin kırgınlığınızı

Yok diyemedim ev kalabalıktı erkek arkadaşım vardı onun yanında tartışma yaşamak istemedim
Tartışmak için değil şakayla karışık da olsa yüzüne vurmanız iyi olurdu. Adam kayırması hoş değil, size dıger torundan daha az değer verdiğini utanmadan açık açık söylemiş. Ben içimde saklayamazdım sanırım uygun bi zamanda konuyu açar "sen bir şey takma ananane bence, belli ki durumun yok. Paranı başka bir seye kullanırsın" fln derdim.

Benim abimin de durumu şuan yok. Ev borcuna girdiler. 2 küçük bebesi var. Yengemin bileziklerinden takacaklarmış. Dedim ben gerek yok onlar güvence size önemli değil. Babam aldı abimin yerine. Zaten önemi de yok. Kim bilecek kim ne taktı. Söylemem ki. Kaynanam da sormaz.

Sizin zorunuza giden ayrım yapılması kesinlikle söyleyin ya hiçbirine takılmasın ya da size de takılsın .

Ya bana sizi denemis gibi geldi :) oyle dedirtmem kimseye demis ya :) Sana da yapar bence tepki verme herkes istedigi oranda yapsin.

İşte drama Queen olduğu için olay çıkarır biliyodum. İstemez takma dedim. Sonra aradı açmadım telefonu. Bir de tek kız torunuyum ya

Ya bana sizi denemis gibi geldi :) oyle dedirtmem kimseye demis ya :) Sana da yapar bence tepki verme herkes istedigi oranda yapsin.
Anneannemin kafasını yengem yönettiği için her şey olur. Bana yar mı eder altını. Küçükken bir kere teyzemlere gittim. Evleri yanyana zaten eşi icgüveysi demiştim. Mangal yapacaklar ben dışarı çıkınca koştur koştur içeri sokuyor. Tavuk kanadı bile layık görmezdi. Kendi oğlu da bizim evden çıkmazdı

Bizimkilerde yapardı torun ayrımı. O yüzden seni çok iyi anlayabiliyorum. Ve bence bozulmakta haklısın.
Diğer para yolladığı kuzenin de mi erkek? Öyleyse erkek torunlarını kayırıyor olabilir? Diğer kız torunlarına nasıl mesela?

Hayır kendi de farkında madem anneannesi gram taktı dedirtmem diyor neden gram takıyor o zaman?

Tek kız torunu benim diğerleri hep erkek. Para yolladığı teyzemin oğlu. Ama babası anneannemin yeğeni

Tek kız torunu benim diğerleri hep erkek. Para yolladığı teyzemin oğlu. Ama babası anneannemin yeğeni
Hmm babası akraba olunca daha da üstüne düşüyor sanırım.
Ya bilmiyorum çağır ya da çağırma diyemem ama şöyle bir durum var çağırmasan kendi hatasını görmeyecek ve diyecek ki ben ona gram bile almıştım beni çağırmadı terbiyesiz falan diyecek kendini haklı çıkartacak.

Düğünden önce gidip başbaşa konuşabilirsin belki. Bu yaptığı ayrımın onu kırdığını söyleyebilirsin. Ya da düğüne el gibi gelir el gibi de gider. Sonrasında arana mesafe de koyabilirsin. Ne derse desin,isteidğini konuşsun ben pişman olmam diyorsan sen gelme anneannede diyebilirsin.

Çağırmama kararı aldım. Kendi arar sorarsa davetiye nerede diye söyleyeceğim. Abimin düğününe çağıran yoktu. Hediyesini göndermişti

Söyleyince kötü olan sen oluyorsun, üstüne birde kıskanç damgası yiyorsun.
Herkes herşeyi bilerek ve isteyerek yapıyor söylemek hiç bişeyi değiştirmiyor.

Bende şimdi şimdi istemediğim insanlarla gorusmemeye basladim. Bir yandan diyorum ki acaba yanlış mı yapıyorum diğer tarafım diyor ki en doğrusu bu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…