Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar çıktım doktordan kist olmamış yumurtalar iyi dedi yine günde 3 klomen içeceğim yine 2 kutu. bu ay progestan ve estrofem içme dedi. Pıhtılaşma testini sordum gerek yok sen hamile kalınca kan sulandırıcı kullanırız dedi. Korona aşısı içinde korunma şartı yokmuş sadece gebelerde yapılmıyormuş onun dışında aşı olunmasını öneriyorum dedi pcoscuk pcoscuk @Uzaygemisi35
Bak ben dedim kist için korkma yoktur atıyorsundır adetle diye 😊 o pıhtılaşma tahlillerini tekrarlayan düşüklerde yapıyorlar genelde kuzum ama sen doktorun dediği gibi hamile kalınca kullanırsın
Ya aşı konusunda ben kararsızım ve olmak istemiyorum çocuk denemesi yaptığımız için ya zararı olursa

Bak ben dedim kist için korkma yoktur atıyorsundır adetle diye 😊 o pıhtılaşma tahlillerini tekrarlayan düşüklerde yapıyorlar genelde kuzum ama sen doktorun dediği gibi hamile kalınca kullanırsın
Ya aşı konusunda ben kararsızım ve olmak istemiyorum çocuk denemesi yaptığımız için ya zararı olursa
aynen canım çok şükür kiste çevirmemiş. aşı olmayı ben de şuan için düşünmüyorum zaten bize daha sıra gelmez çift maske ile yola devam :KK70:

yap artık bence :)
aslında dün de yaptım şu predıctor express testinden ama bişey çıkmadı :KK43: erken mi yaptım testi yoksa bazı yorumlarda okuyorum o markada çıkmayıp kaset testte çıkan oluyormuş o yüzden tekrarı için arada kaldım ama bide kaset yada erken testlerden yapayım bari :KK68:

aslında dün de yaptım şu predıctor express testinden ama bişey çıkmadı :KK43: erken mi yaptım testi yoksa bazı yorumlarda okuyorum o markada çıkmayıp kaset testte çıkan oluyormuş o yüzden tekrarı için arada kaldım ama bide kaset yada erken testlerden yapayım bari :KK68:
yap bakalım canım inşallah güzel sonuç alırsın

Kızlar regl olanlar yeni tarihleri yazalım

gurbetgulu16 gurbetgulu16 17.12.20203 AYGECİKME
Sevgicik Sevgicik 17.12.202012 AY
@Rojda56 18.12.202013 AYGECİKME
@KelebekkB 18.12.20207 AY
@PpAaSs 20.12.202013 AY
@Zuzum67 20.12.202048 AY
@Dilhansah 21.12.202016 AY
cukulatam cukulatam 22.12.202017 AY
@yagmur597 22.12.202030 AY
@Ihlamuragaci37 22.12.202013 AY
flowerc flowerc 22.12.20203 AY
Olmadım gebelik testimde negatif 10.12.2020 de 7 gün süren ara kanamam oldu. Beklenen 17.12.2020 de regl olmadım

Canım tam olarak durumunu anlayamadım ama tahminimce hamilesin ve kan sulandırıcı kullanıyorsun buna baglı olarakta kanama alanın var. Hamileliğininin hangi dönemindesin bilmiyorum ama bende basından beri iğne kullanıyorum ve Benimde ilk dönemde snacım coktu ultrasonda zaten doktor direk kanama alanını gördü pruluton depot iğne ve progestan basladık halada kullanıyorum su an cok şükür kanamam yok🙏🏻 İğnenin etkisi olarak bazen olabiliyormus işte onuda dengelemek için progrstan kullanmak gerekiyor
merhaba canım öncelikle sağlıklı bir gebelik ve evladını hayırla kucağına almayı diliyorum
6 haftalık hamileyim 5. haftaya girer girmez kanamam oldu soluğu acilde aldık
normalde özele gidiyorum doktorum sıkı takipte
ama beklenmedik bir kanam olunca hemen ilk hastaneye gittik tabi
ama yemediğimiz laf kalmadı
nasıl moralimiz bozuldu gece 2 de
doktor iğne yapması gerekirken yapmamış bende sabah kendi doktorumla görüşüp bilgi verdim kontrole gittim dediğin gibi
proluton depot 500 mg verdi hafta da bir defa
günde 3 defa progestan
hergün de oksalar birazdan eve hemşire gelip kan alacak tekrar bir takım genetik testler yapılacak

dün tekrar gittik pıhtılaşan kan varmış rahmim de onlar atılıyormuş çamur gibi geliyordu normal olanı atıyor tekrar pembe kırmızı görürsen aile git mal etme dedim

çok şükür herseye yolunda şimdi

Kızlar beklenen regl tarikim. Bu ayı n17 siydi ama ben 10 unda önce 2 gün pas renginde leke sonrada 4 gün sürekli durmadan damlayan bir kanama sonra yine 2 gün leke seklinde kanamam oldu. Ben 10 ununu mu yeni regl tarihim olarak kabul etmeliyim yoksa yine 17,si mi? Takvimim son 2 ay ayda 23 günde bir oldugum için ayın ocağın 2 si gösteriyor bat ı ben hangisini kabul edip ona göre beklemeliyim dün kaset gebelik testi yaptım negatif cok sinirlerim bozuldu

S sedanur4004 bu arada bende de kabızlık var gibi uzuun yıllardan sonra 🙄 ve bu sabah ve dün akşam yüzümde bi güzellik ışıltı fark ettim olabilir mi acaba böyle bişi lütfen olsun çünkü 🙈

Gebelik ışıltısı diye bir şey var Google'da bakın 🙈
Bende ışıltı yok aksine yüzüm çok solgun ve bet geliyo bana😂😂😂

kızlar ben buyuk bı hata yaptım. arkadasımla konusurken gaza geldım gıttım awox erken gebelık testı aldım ilk idrarda degıl ama yaptım genede. anında negatif. muhtemelen yok bende bu ay bıse. uzuldum tabı ama olsun. enazından deli gibi heyecanla beklemek ıstemedm 6 gün

Eklentiler

• Screenshot_20201223_121919_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201223_121919_com.android.chrome.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 39
X