Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İğneden sonra ben ovulasyon testi yapmıyorum zaten takibi yapılıp çatlaması için iğne yapıldığı için doktorum çağırıp bakıyor çünkü çatlamış mı diye, 2gün arayla gebelik testi yapıyorum iğnenin etkisi ne zaman geçecek görebilmek için

Valla doktoruna da böyleyse bilemiycem😩
mantıklı bende daha yapmayım bende gıdıcem catlamıış mı dıye bakcak çarşamba

Evet kizlar yine bir adetle basbasayim 😒 rahim filmi cektircem bu ay anestezili tabi ki esimde proxed kullaniyor ama hala etki etmedi demek tahlil verecez 2 gune sonuclara bakacaz yariyormu diye rahim filminden baska yapabilecek biseyim yok kendim icin yani vitaminler aliyorum 50 gundur koenzim 10 cinko selenyum omega3 1 kutuda inofolic combi ictim artik baska bisey yapamam heralde sporum eksik tabi rahim filminden sonra belli olacak yeni yolum...

Ya bi de kizlar ben vajinusmus atlattim o donem 1 ay boyunca dilator ve zeytinyagi kullandim ve acikcasi bol bol kullandim esimede kullandim sonunda yendim ama merak ettigim aypardir bebek icin ugrasiyoruz zeytinyagi rahim tuplerime zarar vermismidir film cektircemde merak ettim sadece bi de 1 ay yumurtam 28 mmde catladi zarar vermismidir

Canım ne testler yaptı hatırlıyor musun? minseo minseo dediği gibi genetik bir rahatsızlık varsa o da olabilir. Gerçekten hiçbir sebep olmasa da düşük de olabiliyor işte inşallah son olsun yaşadıkların😔
Kan sulandırıcı iğne sayesnde çoğu gebelik sağlıklı doğumla sonuçlanıyor bildiğim kadarıyla inşallah baştan önlem alındığı için bu kez sıkıntısız olur canım
Kuzum ilk olarak kimyasalı önemsemedik her bayan yaşar dedi doktor diye kimyasaldan 11 ay sonra ilk bebeğime hamile kaldım sonra ölen bebeğim 10+5 te kalbi durdu onu patalojiye gönderdik pıhtılaşma yada herhangi birşey çıkmadı ama ilk diye detaylı inceleme yapmadılar
Kürtajdan 3 ay sonra ikinci bebeğime hamile kaldım onunda 9.haftada kalbi durdu bu sefer genel olarak genetik araştırmaya gönderildi neden kalbi durduğunun belirlenmesi için ama yine birşey çıkmadı
O sırada eşimle banada genetik testler yapıldı
İlk olarak ailelerde genetik birşey var mı diye bakıldı onlarda çıkmayınca bize araştırma yapıldı ama birşey çıkmadı bu şekilde kuzum
Allah sizlere ve bana kayıp yaşatmasın sağlıklı gebelik elde edelim bir an evvel İnşaAllah

Kuzum ilk olarak kimyasalı önemsemedik her bayan yaşar dedi doktor diye kimyasaldan 11 ay sonra ilk bebeğime hamile kaldım sonra ölen bebeğim 10+5 te kalbi durdu onu patalojiye gönderdik pıhtılaşma yada herhangi birşey çıkmadı ama ilk diye detaylı inceleme yapmadılar
Kürtajdan 3 ay sonra ikinci bebeğime hamile kaldım onunda 9.haftada kalbi durdu bu sefer genel olarak genetik araştırmaya gönderildi neden kalbi durduğunun belirlenmesi için ama yine birşey çıkmadı
İlk olarak ailelerde genetik birşey var mı diye bakıldı onlarda çıkmayınca bize araştırma yapıldı ama birşey çıkmadı bu şekilde kuzum
Allah sizlere ve bana kayıp yaşatmasın sağlıklı gebelik elde edelim bir an evvel İnşaAllah
Ben de işte bunu yaşamaktan çok korkuyorum 🥺

Ben de işte bunu yaşamaktan çok korkuyorum 🥺
Rabbim yaşatmasın kuzum 🤲 çünkü bir kere o kürtaj masasına oturduğunda sonradan hamile kaldığında hep o aklına geliyor dahada çok korkuyor insan ya bir daha ölürse diye ve öylede oldu bende hiç aklımda çıkmadı ikinci hamileliğimde ya yine ölürse birşey olursa diye pimpirikliydim ve başıma geldi Allahım bir daha ne bana nede bir başkasına yaşatmasın İnşaAllah kuzum

Rabbim yaşatmasın kuzum 🤲 çünkü bir kere o kürtaj masasına oturduğunda sonradan hamile kaldığında hep o aklına geliyor dahada çok korkuyor insan ya bir daha ölürse diye ve öylede oldu bende hiç aklımda çıkmadı ikinci hamileliğimde ya yine ölürse birşey olursa diye pimpirikliydim ve başıma geldi Allahım bir daha ne bana nede bir başkasına yaşatmasın İnşaAllah kuzum
Amin kuzum amin 😕 döllenme esnasında olan en ufak bi farklılık bile buna sebep olabiliyormuş 😔

Anladım canım hep de ileri kayıpların olmuş kıyamam. İnşallah bundan sonra gerçekten sağlıkla ilerlesin çok zor bir durum ne desem boş 😔 tıbbın ilerlediği kadarıyla bir sebep bulamadılar muhtemelen ama ben o ilaçların faydalı olacağını düşünüyorum inşallah. Sağlıkla gelsin artık zamanını kendileri belirliyor bu bebişler🙄

Ya bi de kizlar ben vajinusmus atlattim o donem 1 ay boyunca dilator ve zeytinyagi kullandim ve acikcasi bol bol kullandim esimede kullandim sonunda yendim ama merak ettigim aypardir bebek icin ugrasiyoruz zeytinyagi rahim tuplerime zarar vermismidir film cektircemde merak ettim sadece bi de 1 ay yumurtam 28 mmde catladi zarar vermismidir
Canım vermez bence doğal ama korunmadığınız bebek için olan ilişkide zararlı olabilir çünkü asidik olduğu için spermleri öldürüp vajinanın da doğal ph dengesini bozabilir

X