Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar tekrar tecrübelerinizi rica ediyorum 🙏 bugun öğlende doktorun 20 mm dediği yumurta çatladımı acaba ya ayıptır söylemesi akıntı gelmiş şimdi şeffaflı berraklı bir kısmı koyu kremli kusura bakmayın açık oldu biraz ama sizce çatlama şeysi mi? Şimdi çatladıysa ilişki ne zaman olmalı bu akşam mı yarın mı?

Ben normalde muayenemi hep özel kliniğinde oluyorum doktorumun ama doktorum devlet hastanesinde de aynı zamanda prof bazenleri de duruma göre hastaneye gidiyorum girişimi oraya yaptırıp tahlillerimi de oradan parasız yaptırıyorum
Allah razı olsun doktorumdan çok yardımcı oluyor
Bu tahlilleri 2 ay önce istemişti ama hep adetimin 3 ve 4 günleri cumartesi pazara denk geldiği için yaptırmadım bir sonraki ay yaptırırım dedim durdu 😔 bu arada istanbulda doktor arayışı olan arkadaşlar varsa doktorumu kesinlikle tavsiye ediyorum canlar ❤️

Bursa çok pahalı ya benim eşim 2 sene bursada çalıştı o da çok pahalı diyor hep hem muayne hem tahlil ücretleri izmir yine daha uygun öyle çok pahalı olan 2 3 hastane var sadece 😐 ben mesela doçente indirimsiz gitsem 140 vereceğim bence çok iyi özel muaynehanede uzman Dr lar 4500-500 liradan başlıyor. Aynı hastanede uzm Dr a gitsem 80-100 lira
Evet kesinlikle ben Ankara'da çok iyi bir özel hastanede pek çok işlemi ameliyatı falan çok daha uyguna yaptırıyordum. Bursa'da biraz eksiklik var bence o nedenle fiyat artıyor. Senin fiyatlar çok çok iyiymiş ya gerçekten. İzmir'de hastane daha çok gibi de geliyor bana devlet imkanı da daha fazla gibi. Doğma büyüme İzmirliyim ben bütün akrabalarım da orada hiç hastane sıkıntısı çekmiyorlar.
Yaaa gerçekten mi o kadar pahalı mı özelde 😣
Canım moralini bozma çok değişken şehir ve hastaneye göre aşırı değişiyor. İnşallah uygun bir yer bulursun. Ama gıcık bir durum var fiyat bilgisi assla telefonda vermiyorlar onlarca yeri aradım. İşlem yaptırcam diyorum ona göre hazırlıklı geleyim diyorum gelip sorabilirsiniz diyor gıcıklar 🤦

Kızlar tekrar tecrübelerinizi rica ediyorum 🙏 bugun öğlende doktorun 20 mm dediği yumurta çatladımı acaba ya ayıptır söylemesi akıntı gelmiş şimdi şeffaflı berraklı bir kısmı koyu kremli kusura bakmayın açık oldu biraz ama sizce çatlama şeysi mi? Şimdi çatladıysa ilişki ne zaman olmalı bu akşam mı yarın mı?
Canım genellikle koyu yoğun kıvamlı oluyor yumurta akı kıvamında diyebiliriz muhtemel çatlamış olabilir değerlendirin bu günleri inşallah nasip olur bu ay 😇

kızlar bişey sorucam Allah korusunda:KK70: eğer adet gunumde adet olursam doktora gtmek ıstıyorum hormonlara felan test yaptırmak ıstıyorum ayın 29 u yada 30 u adet olmam lazım normalde randevuyu nezamana almam lazım yanı nezaman gıtmem lazım doktora
Adetin 3.günü gidip kan vermen lazım ama bunun öncesinde kadin dogum doktoruna gorunup kayit acman lazim canim

Kızlar bende size yasadiklarimi ve yaptiklarimi anlatim insAllah iyi bir sonuc alirim bu ay.. ben doktora gittigimde hormon testi istendi benden 3.gunu gidip hormon testi yaptim surekli doktor degistirdim sans iste gittigim her doktoru kuruttum ya istifa ettiler yada tahinleri cikti su an bir doktara denk geldim simdilik iyi gidiyoruz oda benden hormon testi istedi tekrar hormon testi yaptim ilke gore gayet iyi ve normal cikti muayenede yumurtalik tembelligi oldugunu ve 15 mm kistim oldugunu soyledi her iki yumurtaliktada simdi ise ayin 22 sinde gidip progesteron hormonuna baktircam yanlis yazmadiysam tabi 😀 ayrica bu ay gün asırı iliski corekotu bal tarcin macunu esimede keci boynuzu pekmezi verdim 41 meryem suresi ve kuran hatmine basladim evlat sahibi olmak icin insAllah olur benide dualrinizda elsik etmeyin Rabbim dileyen isteyen herkeze ve en onemlisi anneligi hakeden her keze hayirli salih veya saliha evlatlar versin

Selam kızlar bat 21 aralık son 3 gün. Ben ve silik testlerim yine geldik🤣🤣🤣 bu sefer daha mı belirgin ve koyulasmaya baslamıs ne dersiniz? İki gün arayla yaptım ilki one step, diğeri miratech
Ben ikisindede gördm.canm normal silik olmasi 3 günün var ise. Bence iki gün sonra tekrarla koyulasirsa hamilesin demektir 🥰hadi insallah hayirli haberini aliriz

Kizlsr neden herkes igne vuruluyor burda eger kendi yumurtlaman olmazsa veriyolar yoksa yok
Canım burda büyük bir çoğunluğun bazı sıkıntılarımız olduğu için doktor takibindeyiz ya hani doktorlarımız klomen veya benzeri ve çatlatma iğnesi uygun görüyorlar o yüzden kullanıyor herkes

Kizlsr neden herkes igne vuruluyor burda eger kendi yumurtlaman olmazsa veriyolar yoksa yok
Ayrıca hiçbir problemi olmayan ama kendi belirlediği zaman da gebe kalmak isteyen kişilerde de uygulanıyor bu iğneler öğretmenler genellikle tercih ediyor doğumlar yaz tatiline gelsin diye planlı gebeliklerin çoğunda kullanılır bu ilaç ve iğneler ve bunlarla olan gebelik ler doğal gebeliktir

Kizlar benim yumurtlamama da tahminen uygulamalara göre 3 -5 gün var gögsüm sizliyor bicak batar gibi oluyor oda belietsimi acaba? Yoktu birden basladi

Ayrıca hiçbir problemi olmayan ama kendi belirlediği zaman da gebe kalmak isteyen kişilerde de uygulanıyor bu iğneler öğretmenler genellikle tercih ediyor doğumlar yaz tatiline gelsin diye planlı gebeliklerin çoğunda kullanılır bu ilaç ve iğneler ve bunlarla olan gebelik ler doğal gebeliktir
Anladm burds vermiyorlar tstler yapiyolar yumurtlama da sorunu olanlara veriyolar ssdece

Anladm burds vermiyorlar tstler yapiyolar yumurtlama da sorunu olanlara veriyolar ssdece
Gittiğiniz hastane ile alakalıdır ben izmirdeyim kullanıyorum kuzenim istanbulda öğretmen oda kalllanıyor ben özele gidiyorum o devlet hastanesine benim pcosum var onun hiçbir problemi yok şükür dediğim gibi gittiğiniz hastane doktor tavrı etkili bu durumlarda

Gittiğiniz hastane ile alakalıdır ben izmirdeyim kullanıyorum kuzenim istanbulda öğretmen oda kalllanıyor ben özele gidiyorum o devlet hastanesine benim pcosum var onun hiçbir problemi yok şükür dediğim gibi gittiğiniz hastane doktor tavrı etkili bu durumlarda
Çok iyi bir doktora denk gelmek lazım

X