Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hadi hayilrisi insallah haberlerini bekliyoruz

Aynen vallahi benim saçlarda tarak durmuyor artık okadar yumuşak Ben dünde olmıycak dedim ama oldu bugümde olacak sonra bu hanım kaçar

Bugün regl günümmüş yaa aaaaaa yeni farkettim 2 gun var sanıyordum ben. Sadece sancim var daha adet olmadim
Merhaba acıkcası ben geçen ay 17 sinde regli olup 26 sında bitti sonra ayın onunda agrısız acısız (ki normalde reglm cok siddetli karın, agrısı bel agrısı bacak agrısıyla olur ilaçlar bile geçirmez) bir lekelenmem basladı pas renginde sonra pembeye cevirdi sonra damlama seklinde pıhtısız kanamaya cevirdi ayın 14 ünde kan testi yaptırdım. <1.20 cıktı sonra kanamam azaldı dün gece son kez lekelendşm ve bugun bitti bende ilk defa böyle birsey yasıyorum kan testini cok erken yaptırmısım sonradan farkettim cunku normalde en az 50 günde bir oluyorum. Pco da yok cocuk düşünmeye basladıgımızdan beri 30 günden 50 bazende 60 güne cıktı regl tarihim. Ama kanamam cok garipti hani burun kanar ya damla damla, cok acık kırmızı damla damla hiç durmadan geldi ve kasıgımda arada kendini hissettiren batmadan Baska da birsey olmadı. Cok belirtim vardı ama psikolojik diye umursamadım bekliyorum belki garip bir şekilde yerlesme kanamasıdır diye bçbazı kadınların 20 gün sürebiliyormuş tabi bu cok anormal ama bilmiyorum kistim yada Baska hiç bir rahatsızlığım yok agrımda olmadı zaten .

Ama geçen ay tarlusal kullanıp öyle 17 sinde olmuştum o ara kanama yapabilir mi? Ama beni süphelendiren sadece agrısız olmasıydı yani insanın bir yeri kesilse bile azda olsa agrı olur hiç bir agrım olmadı

Kan verdin mi tekrardan ? 50 ve 60 ginde bir adet olmak normal değil. Doktorunu degismeni tavdiye ederim belki Allah korusun kist var rahimde bir sorun var bu denli gecikme iyi degilki sonradan oldu diyorsun. Bence bi test yap yada kan ver sonuc negatifse baska doktora git

Ama geçen ay tarlusal kullanıp öyle 17 sinde olmuştum o ara kanama yapabilir mi? Ama beni süphelendiren sadece agrısız olmasıydı yani insanın bir yeri kesilse bile azda olsa agrı olur hiç bir agrım olmadı
Benim regl cok ama cok agrili geçer gecen sene ilk korunmayi biraktigimizda benimde ilk uc ayim agrisiz geçmişti sasirticiydi bana da tuhaf gelmişti ama sonra yine agrilwr basladi. Olabilir hani belki gecen ay fazla aktiftinz harektli yaşamda etkili sanciya cunku hareket ettikce rahim rahatluyor kasılmiyor. Bu yuzde adet olunca surekli evin icinde yuruyorm ben iyi geliyor

Anladım ama 1 senedir cocuk için korunmuyoruz üstelik 1 yıldır daha 45 günden önce aç reglm olmamıştı simdi 14. Gün basladı gecen ayda cok siddetli regl olmuştum kan testi yaptırın a ümidi kesmiştim ama etrafında cok fazla aykırı kadın olunca insan acaba mı diyor 5 ay üstüne görme yasayııp hamile oldugunu 5 aylık ögrenen (kayınvalim olur kendisi kaynım 8 yasında ) 20 gün kanaması olup bu ne böyle diyerek doktora gidip yerlesme kanaması yasadıgını ögrenen mi dersiniz geç döllenme olup yumurtlama sı sat den 40. Gün mü olan dersiniz pek ihtimal vermiyorum onlar karıstırmıstır flaan diyorum ama yine de acaba diye düşünüyor insan

Her kontrolümü yaptırdım hatta 3 ay önce cok korktum özele gittim kan testleri muayeneleri simr testi hepsi temiz hiç bir seyi de problem yok sadece ben kısa sürede 8-10 kilo aldım evde oturmaktan doktor ani kilo alımın yapmış muhtemelen cünkü herseyin. Cok. İyi yumurtalıklarına bile cok gelişmiş falan dedi o muayeneden öncede 2 kez Baska doktorlara görğnmğştğm bu ayın 14 ünde saglık ocagına tüm hormonların yine normal cıktı. Kilo verirsen düzelir demişti doktorum kilo veremedim, ama vericem inşaAllah. Önümüzdeki ay eşimle gidip tekrardan, muayene olalım diyoruz eşim ilk defa gidicek

Oncelikle kilo vermen gerekiyor kilo da etkili bir faktör gebelige. Cok zayıf ve cok kilolu olmak da engel olabiliyor. Sorunu sadece kendinde düşünme esin de gitsib test versin tabiki tek taraflı dusunmemek lazm sadece. Hakkimizda hayirlisi olsun inşallah

Çatlamış işte kuzum öyle değil mi

Amin Allah herkesin gönlüne göre versin aynen öyle zaten birlikte hareket etmek gerekiyor eşimde doktora gitsin o zaman ona göre cocuk için bizde bu yola girelim diyoruz. Başta çeşitlş sebeplerden 3 bucuk yıl istemedik d. K hapıyla korunduk insan bazen pişman oluyor ama suan elden de birsey gelmiyor

Aynen canım yaşıyorlarmış yaşama azimleri çok yüksek
Canım benim doktorumun demesine göre iğneden 14 gün sonrası regl günüymüş yani bu durumda senin 2 gün kalmış olmuyor mu
Öylemiymiş o zaman cumartesi regl olurum ben zaten ara ara regl krampları geliyor

Keske sen degilde esin korunsaymis ins sorun cikmaz canm, çocuk sahibi olana kadar kadinlarin korunmasina karsiyim ben hayatta ne olacagi belli olmuyor.

Keske sen degilde esin korunsaymis ins sorun cikmaz canm, çocuk sahibi olana kadar kadinlarin korunmasina karsiyim ben hayatta ne olacagi belli olmuyor.
O o kadar cok cocuk istiyordu ki ona güvenmedim acıkcası ben okula gidiyordum okuduğum bölüm cok agırdı haftada tam 6 gün c. Teside dahil okula gidiyordum cok yol gidiyordum hamile kalırsam cocuga cok vakit ayıramam ve bu tempoda cocuga birsey olur diye düşünerek istemedim. Eşim illa olsun diye tutturdu okula bırakmam gereki ek diye erteledim. Zaten yaşımda küçüktü evlendiğimde eşimin ilk atama yerinin cok uzaga cıkma ihtimali vardı . Okuluma devam ediceğime söz vererek evlenmeye ikna ettim ailemi o yüzdende tek care ilaç kullanmamdı çünkü eşimde küçüktü ama inanılmaz bir cocuk sevgisi var kendisinde. Allah herseyin hayırlısını versin Allah ol deyince hersey oluyor kaç defa ilaçları içmeyi unuttum o zamanda olmadı.

Hamile olduğunu öğrenen sevgili arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Akıntınızda bir değişiklik farkettiniz mi? Ya da hamileliliğin ilk dönemlerinde akıntının nasıl olduğunu bilenler var mı? Ne yapayım birazda akıntıdan belirti aramaya çalışayım

Olmayinca olmuyor biz bir yildan fazladir hic korunmadk olmuyor su an da da sancim var adet olcam besbelli. Rabbim dilerse olur hakkinizda hayirlisi olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…