Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Dün,geçen ayda aynı böyle oldu ama olmadı bugünde ağrım var ama eşim nazlanıyor resmen boşa gidiyor hiç istek heves yok adamda,o adet tarihim afaki en son 24 kasımda olunca aylık yazdık takipte kalmak adına,
Ozaman 29-30aralik veya 1 Ocak olabilir senin bat canım testini ona göre yap ta erkenden boşuna yapma

19 dan 20 ye yol almış gibi geldi😂 ay kızlar bi doktora gidiyormuşsunuz benim dediklerimden alakasız rakamlar😂😂 ay bidaha gruba giremem vallahi😂😅

Valla ben doktora gidemem bu gidişle galiba eşim ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum 37 yaşına girdi, süslendim püslendim bekliyorum o oturmuş dizi izliyor

Ozaman 29-30aralik veya 1 Ocak olabilir senin bat canım testini ona göre yap ta erkenden boşuna yapma

Bu ovülasyon canım zaten de gebelik testi yapmam değerlendirmedik ki çok canım sıkıldı bu ay kafama takmıcam ben çabalamıcam dedim 3 hafta da sadece 2 kere olduk, ben demesem oda yok, niye böyle eşim hiç istemiyor aklına bile gelmiyor,

Dün,geçen ayda aynı böyle oldu ama olmadı bugünde ağrım var ama eşim nazlanıyor resmen boşa gidiyor hiç istek heves yok adamda,o adet tarihim afaki en son 24 kasımda olunca aylık yazdık takipte kalmak adına,
Regli bittiği günden beri 5indn beri afedersiniz biraz özel olacak her gün değerlendirdik biz daha 5 aylık evliyiz ondan heralde benim koca hiç durmaz 😂

Regli bittiği günden beri 5indn beri afedersiniz biraz özel olacak her gün değerlendirdik biz daha 5 aylık evliyiz ondan heralde benim koca hiç durmaz 😂
Ben hiç bir zaman öyle olmadım, ona razıyım da bari çocuk için yapsın, hadi normal yapmıyor kendimi çok değersiz hissettiriyor bu durum, kime sorsam sizin gibi diyor

selam, ilk evlendiğimizin 2. ayında bizde çok istiyorduk.. dediğin gibi full+full:)) ama öyle de olmadı... en güzeli yumurtlama zamanını tespit etmek ve o günleri değerlendirmek:)))

selam, ilk evlendiğimizin 2. ayında bizde çok istiyorduk.. dediğin gibi full+full:)) ama öyle de olmadı... en güzeli yumurtlama zamanını tespit etmek ve o günleri değerlendirmek:)))
Bakalım daha yeniyiz evlilikte geçen ay her gün yapmadık 2 3 güne bir. Bu ay boylr olsun dedik adamda razı tabi 😂

Valla ben doktora gidemem bu gidişle galiba eşim ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum 37 yaşına girdi, süslendim püslendim bekliyorum o oturmuş dizi izliyor
Psikolojik veya fiziksel bir sorun olabilir. Depresyonda olabilir pek çok faktör olabilir bazen hiçbir şey olmasa bile böyle durgun zamanlar olabilir insanın içinden gelmeyebilir. Ya da farklı bir durum olabilir canınızı sıkıp kendinizi değersiz hissedeceğiniz bir durum olmasın lütfen ama bence konuşun eşinizle paylaşın hislerinizi 🙏

Bir konusun bence sorgulayin cunku bazi seyleri erkeklerde dile getirmiyor biraz irdelemek lazim. Sonucta bu bir ihtiyac haftada 2 defa olur ama olur yani bunu eger cocuk dusunuyorsaniz konusun ki sizde uzulmeyin degersiz hissetmeyin kendinizi cocuk dusuncesi yoktur cekiniyordur belki bu sekilde uzak durmak isteyebilir. Cocukta olmasa ihtiyac olarak yakinlik sart sende uzulme elbet vardir bir sebebi, konusarak coz canim aslada degersiz hissetme kendini anne olmayi planlayan bir kadinsin ozelsin💜🦋

Kızlar yumurtlamayı mı çatlamayı mı dikkate alıp geçen günümüzü hesaplıyoruz? 6 aralıkta çatlamam oldu eğer çatlamaya göre geçen gün sayısı hesaplanıyorsa 10 gün olarak ilerleyeceğim. Bilgisi olan var mıdır? :KK36:

Yumurtlama ve çatlama yani avulasyon hepsi aynı şeyler değil mi ? Ben mi yanlış biliyorum 🙄

Bi arkadaşım durumu da öyle canım hatta daha da beter en iyi ayda 1 diyor. Eşi ben ihtiyaç duymuyorum rüya görüyorum diyormuş. Bir çok faktör olabilir mesela erken boşalma varmı işi çok mu ağır, hormon tahlili yaptırdı mı testesteron vs.

Cnm çok sagol iyiyiz simdi cok sukur hafif bir grip gibi atlattık umarım gerçekten atlatmisizdir herhangi bi hasar birakmamistir vücudumuzda tam da cocuk mevzusuna ara verdiğimiz ay olduk kovid onda da bi hayir varmis demekki simdi de korkuyorum kovidten sonra hamile kalmaya sperme yumurtalara zarar veriyormus falan diye duymustum bir ara dogru mu bilmiyorum ama kovid olduktan sonra hamile kalan arkadaşlar varsa aslinda yazsalar benim icin de çok iyi olacak aklimdaki soru işareti kalkacak
Canım benim arkadaşım eşi kovid olduktan sonra iki kere hamile kaldı. Üstelik baya ağır geçirdi. Kendine bulaşmamıştı ama sonuçta sperm kalitesi önemli. Gönlünü ferah tut sen

Yumurtlama ve çatlama yani avulasyon hepsi aynı şeyler değil mi ? Ben mi yanlış biliyorum 🙄
Yani yumurtlama o ay ki olgunlasan yumurtamizi ifade ediyor canim ama catlama onemli catlama olsun ki gebelik olussun canim. Nasil olgunlasan yumurta catlamasi icin catlatma igneleri oluyorsa aylik catlama onemli. Bende gebelik testi sayimi icin hangisini baz almak diye sordum ama catlama onemliymis😊 yani catlama ve sonrasindaki gunleri sayarak gebelik testi yapmak lazimmis.

Canlarım tekrar günaydın, sizlerden güzel haber almak istiyorum bugün var mı güzel haberi olan ? :anne: Regl olan arkadaşlarımdan da güncel tarih bekliyorum, gecikmesi olanların yazmasına gerek yok netleşince beni etiketleyerek bilgi vermeleri yeterli. :KK52:

@minik mucize92 09.12.202024 AYGECİKME
@Asyaa561 12.12.202017 AY
@peygambercicegikokusu 14.12.202012 AYGECİKME
@esraa92 14.12.20205 AY
@marymine 15.12.20209 AY
ciklettt ciklettt 15.12.202025 AYGECİKME
@bitkiselhayat 15.12.202024 AY
@Rabisimm 16.12.202010 AY
@eylulyorgunu 16.12.20205 AY
@WunderLost 16.12.20203 AY
@Sinoplu17 16.12.202011 AY
Merhabaaa
Ben hala hasta olmadım anlam veremiyorum gelip geçen ağrılarım var tam hasta oldum diyorum bakıyorum sadece akıntı nerdeyse 1,5 senedirhiç gecikmem olmamıştı günü gününe olurdum hep bugün test yaptım ilk başta bişey yok gibi geldi göremeyince attım bi kenara kızıp sonra tekrar bakim dedim çok çok ince bi çizgi var ama emin değilim ya kuruma çizgisi de olabilir bilmiyorum yarın hastalanmazsam tekrar test yaparım ama bi yandanda şöyle düşünüyorum varsa bugün hemen çıkardı zaten :/

X