Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Arkadaslar merhaba iyi geceler herkese. Adetim 6 gun gecikti. Test yaptim ve hala negatig. Akintim.cok fazla var goguslerimde ara ara sizlama oluyo erkwn gebelik testleri givenilirmi acaba. Hastaneye gitmeye korkuyorum.covidden dolayi

Mecburuz kuşum bir şekilde devam etmek zorundayız. 2 yıl uğraştıktan sonra anladım ki her sey olacağına varıyor. Bana doğal yolla nasip olmadı ama tedaviyle oldu. Tedavi olmayı hele tüp bebek yapmayı asla istemezdim ama yaptım. Şimdi nasip olur da bebeklerimi kucağıma alırsam ikinci çocuk düşündüğümde doğru tüp bebek merkezine giderim.
Hem kaderde ne varsa onu yaşıyoruz, hem kaderi kendimiz belirliyoruz. Büyük konuşmamak lazım, kimseyi kınamamak lazım, doğru dua etmek ve sabretmek lazım

BE
beni de ekler misiniz bat 21 Aralık

Bende bu gün ilk kez resmen sol yumurtalığımdan böyle bişey aktığını hissettim, çok garipti. Ya yumurtluyorum ya da bebek, bakalım hayırlısı inşallah. Ben adetten hemen sonrasını değerlendirebildim, o yüzden pek ihtimal vermiyorum ama sperm günlerce canlı kalabiliyor, bir umut bakalım inşallah yerleştiği için ağrıyordur canım, hakkımızda hayırlısı olsun. Güzel haberlerle gelelim inşallah

inanın sizi çok iyi anlıyorum bende her ay bu ay oldu diye bir moda giriyordum

en yakın iki arkadaşımla aynı sitede oturuyoruz ve ikisi de birer ay arayla doğurdular

hamileliklerinde doktor yürü dedi benimle yürüdüler

ilk tekmeleri ilk hıçkırıkları ...

doğuma yakın açıklık olsun artık başlasın doğum dediler beni istediler yanlarında

hatta birtanesiyle korku filmi izledik merdiven yarışı yaptık öyle doğum başladı

doğduklarında ilk ben gördüm

ama eve gelince yatak odasına gidip çocuk gibi hüngür hüngür ağladım saatlerce

yeni doğum yaptıklarında sana ihtiyacımız var dediler teker teker koştum hepsine eve gelince yine aynısı tabi...

zaten 24 ayı geçmiş bizimde korunmayı bırakalı geçmişim çok temiz değil 4 kayıp bir iç kanama.

bu ay dedim tamam artık kısmetim de yok diyip kabul ettim

sürekli yaşıtlarımın bebek haberleri hatta ikinci hamilelikleri doğum haberleri ...

bu 24 ay hangi kürü sorsan yaptım

öğüre öğüre ama inanarak yedim içtim hepsini

daha anlatmadığım bir çok şey var ve eminim bunların hepsini biliyorsun sen çünkü aynı şeyleri yaşamışız.

lütfen ilk önce kendini düşün hobi edin iş hayatında evet zor biliyorum ama lütfen önceliğimiz her zaman sensin güzel anne adayımız.

bizlerin sağlığı psikolojisi iyi olursa geliyor ki kucağımıza alana kadar derin bir nefes yine alamıyoruz her gün aklıma binbir türlü ihtimal geliyor kendimi bazen bende sakinleştiremiyorum inan ki

buraya sana yazmakta bana iyi geldi sayende bende rahatlamış oldum

dua edemiyorum deme lütfen bizi yaradandan iste ki versin hayırlısı ise.

iste vereyim diyor.

bize düşen hayırlısını istemek nasibimizdekine razı olmak isyan etmemek güzellik

Son düzenleme:
Beni ağlatacak kadar güzel yazmışsın canım.. Gerçekten kalbi güçlü bir kadınsın (bin kere maşallah) .. çünkü ben sanırım istemsizce yenidoğan bebeklerden, yeni annelerden uzak duruyorum yanlarında tutamam kendimi diye, bencilce yani 4 kaybınla sen her şeylerine eşlik edip yanlarında destek olmuşsun... Rabbim bu yaptığını karşılıksız bırakmayacağına eminim. Sen de biliyorsun zaten.. Çok daha güzel çok daha farklı anne olacaksın inşallah.

Ay boşver beni benden önce senin gibi güzel yürekliler anne olsun 35 e kadar sıramı beklerim

Ah zaten rabbim sana evlat bağışlamış ya sağlıklı bir şekilde rabbim kucağına almayı nasip etsin ömrünüzü güzelleştirsin inşallah...

Ben de benden sonra evlenen eltimin her anında yanındaydım ama benim ağlamalarım onun kırıcı sözlerinden oldu hep. Onun çocuğu ablası olcakmış benimkinin (ki olmadığını bilip yaralıyor.)Kahvaltıda ben erken bitiririm sen rahat ye ben yedireyim istersen desem sen yedirebilir misin?? İmalı cümleleri. Ev bakmaya beraber gitsek onların çocuğu yok 2+1 yeter onlara lafları. Dışarda başka bir Çocuğu ağlayarak görse kendinin mükemmel annecilik tavırlarıyla kendini anlatması. Belki insan daha hassas bu dönemde dha alıngan.. ama insanlar çok acımasız.çok zor bi dönem allah bizlerinde kucağını doldursun inş hayırlısıyla

Yazılarınızı okudum çok etkilendim. Galiba acılarımızı artık kimseye anlatamadığımız zamandayız. Durumumu bilen en yakın arkadaşımla ters düştük bi konuda konuşmuyoruz o günden beri. Ortak grubumuz var başka arkadaşlarla onlar bilmiyor durumu ama bu bilen arkadaş inat yapar gibi sürekli çocuğundan bahsetmeye başladı. Ne kadar muhteşem bir duygu değil mi vs. Üzülüyorum onun için hiçbir zaman gerçek dostluğun ne demek olduğunu anlayamayacak.

Ne kadar acı.. Ben kimseye söylemedim kafam rahat olsum diye çocuk istediğimi, korunuyoruz dedim. İki tame cann dostum var onlar da tam destek tabii,birde sizler biliyorsunuz. Sende soran olursa koronadan dolayı korunuyoruz de soranlara. Bizim tasamız millete düşştü sanki

Bende de bi huy var sinir oluyorum beni zor duruma düşünüyor her zaman sevincimide, üzüntümü de anlatıyorum. Kaç senelik arkadaşım ben onun zor zamanlarında yanında olmuştum oysaki. Senin yaptığın en güzeli bundan sonra öyle derim artık dersimi aldım zaten.

Herkese günaydın dun ıle bugunkı ovulasyon testim sızce yarın felan pik olabılırmı resımde Belli olmuyor ama düne göre baya kalın ve kırmızı

Eklentiler

• IMG_20201213_125623_0.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 57
Herkese günaydın dun ıle bugunkı ovulasyon testim sızce yarın felan pik olabılırmı resımde Belli olmuyor ama düne göre baya kalın ve kırmızı
Daha var yapmaya devam et canım her gün daha koyu olacak diye bir şey yokmuş bi andada pik olabilirmiş devam yapmaya

Aynen benım dün silikti bugün baya kırmızı ve kalın ama henüz negatif, 18.günüm bugün gecen ay 16da pik olmustu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…