Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canm Kimysal gebelik ne oluyor düsük degilmi ben misal bu ay adetten önce positif test ettm hafif silik cikti bir kac gün boyunca sonra son adete 1 2 gün kala tamamen yok oldu ikinci cizgi. Bu düsükmü oluyor kimyasalmi? Adetim gününde geldi bu srad gecikmedi

Arkadaşlar afedersiniz ilişkiden sonra on dakika ayklarımı diklememe ragmen spermler geri aktı normalmi
Canım amuda da kalksan akıyor. İlişki bitiminde giden gidiyor zaten 2-3 dk eşinin çekilmemesi gerekir.
Mesela ben yüzüstü ve sırtüstü yattığımda peçeteyi uzunlamasına koydum çünkü akıyor. Merak etme akan spermler değil meni sıvısı.
spermler yol almış koşturuyor oluyor o 10dk da

Canım benim yumurtlamam 4-5 Aralıktı. 20 aralık bat ve bugünü saymazsam artık 7 gün kalıyor ve acayip kasık bel ağrım var şişiyorum resmen. Bu tamamen yumurtlama zamanını değerlendirdiğimiz için ve inşallah yerleşme ağrılarıdır da regl olmayız.

Kizlar birsey soracagim. Benim bir kizim var 3 yasinda. 4. Denemede hamile kalmistim ona. Ondan öncede bir hamilelgim oldu 6. Haftada düsük oldu adet 2 hafta gecikmeyle icimi tamamen temizledi. 4 hafta sonra kizima hamile kalmistim. Simdi ikinci bebegimizi istiyoruz. 2. Denememizdi bu ayin bssinda adete 4 5 gün kala ikinci cizgi hergün silk cikti. Adete iki gün kala ikinci cizgi geri yok oldu adetimde tam zamaninda geldi. Bu kimyasal gebelikmi olmus oluyor-yoksa düsükmü yine? Bebek sagliksizsa vücut atiyomus onu adetle birlikte diyolar. Benim korkum esimin menisi azaldi. Yani yeterli olacakmi bilmiyorum eskiden bu kadar az degildi.

İnşallah canım yumurtlamaya daha iki günüm var gün aşırı deniyorum bu sefer

Ben de okudum şimdi ya çok yazık olmuş banlanmasi yok yere.. Ağzımı açmaya korkuyorum valla
Evet yaaa şoke oldum o kadar kuralları bilmiyorum ama küfür hakaret hiçbir şey yok ne bileyim tuhaf.. 3 gün de çok fazla orantısız bir ceza olmuş.
ay sesli güldüm
Haksız mıyım ama
Ya ne olmuşta ilovemeyi banlamışlar herkesle iyi konuşan bir kişi ya ay çok üzüldüm ya 3 günde çokmuş @iloveme
Evet ya ben de şok oldum 3 gün de sanki bu devirde neler yapanlar cezasız kalıyor abartılı bir ceza olmuş.
Canım senin bu dediğin kimyasal olabilir. Ben de bu forumda ilk kez duydum aslında biyokimyasal gebelik diye geçiyor. Sonra araştırdım okudum. Kaan Kocatepe kimyasal gebelik yaz Youtube a anlatıyor doktor. Aslında doktorlar bu gebeliği tam olarak gebelik olarak saymıyorlar ve bu düşük olarak da sayılmıyor. Aslında bazen döllenme oluyor ancak rahme yerleşmeden adet ile atılıyor. Adetlerimiz günümüzde geldiğinde ya da birkaç gün gecikip geldiğinde belki de bunu yaşıypruz. Dolayısıyla pek çok kadın aslında bunu yaşar ve fark etmez bile. O nedenle bir diğer adı sessiz düşüktür. Ama dediğim gibi bu aslında düşük sayılmıyor doktorlara göre. Tabi şimdi erken gebelik testleri çıkmaya başlayınca normal gebelik testleri de çok daha hassas plmaya başlayınca gebelik eskiden annelerimizin vs zamanına göre çok daha erken tespit edilebiliyor. Böyle olunca da sanki kimyasal gebelik sayısı artmış gibi oluyor. Halbuki öyle değil. Tabi tekrarlı olursa araştırılması gerekebilir ama doktorlar dediğim gibi pek önemli bulmuyorlar bu durumu. Düşük olan durumda mutlaka adet gecikmesi olması HCG değerinin yükselmesi ve çoğunlukla kürtaj olarak atılması da gerekebiliyor her zaman olmasa da. Senin adetin gününde geldiği için düşük sayılmaz canım ama dediğim gibi kimyasal gebelik geçirmiş olabilirsin.
Eğer ikinci çizgi her gün adete 4 5 gün kala silik çıktıysa muhtemelen erken döllenmedir yani baya erken yumurtlamış olabilirsin. Yoksa çok erken çokması çok mümkün değil. Meni miktarı da başlı başına gösterge değil. Yani tabi ki boşalma miktarını da ölçüyoelar sperm testinde ama asıl içerisindeki sperm miktar ve yoğunluğu, onların kalitesi ve hareket düzeyi önemli. Eğer birkaç ay daha olmazsa eşin bir spermiyogram testi verebilir

Giderse hic sanmiyorum gidecegini...

Siz nerde çekildiniz acaba rahim filmini ? C kollu röntgen cihazları varmış sizin ki de öyle mi ? Benimde çekilmem gerekiyor , sizin deneyiminiz nasıldı ?
Ben istanbul echomar da çekildim çok memnun kaldım ağrı sızı olmuyor diğer yapılan işlemler çok ağrılı oluyor ben yaptırmıştım Doğum ile aynı sancısı ama son yaptırdığım çok rahat geçti röngen cihazı her yeri kendi dolaşıyor rahimi röntgene göre ayarlamak zorunda kalmıyorlar

Ben de ban yenistim bir kere cidden kurallar çok katı. Kadına sakın olun biraz dedim bir arkadaşa çok ters cevap yazmis. Sonra da bana kustu kinini halbuki bir şey demeyecektim bana akılsız gibi bir laf edince dayanamadım laf soktum sonrası ban işte

Bende 6 yıllık evliyim ilk yıl kesinlikle çocuk istemiyorum dedim korunmaya çok dikkat ettim şanki şıp diye hamile kalabilecek gibi dediğin gibi .. şimdi uğraş dur
Ahhh ben o evlendiğim zaman ben çocuk yapmam diye kudurdum 6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim trafik kazasında düşmüş hamile kaldığımı öğrendiğim gün düştüğünü öğrendim sonra o benim içimi yaktı 3 buçuk sene yana döne aradık kızım oldu şükür Allah’a şimdi 7 yaşında bir tane daha istiyoruz yıllardır olmuyor

Canım ne desek boş yani insan böyle zamanda teselli değil dua istiyor gerçekten. Biz 2 sene denedik sonlara doğru artık kendimi o kadar inandırmışım ki asla anne olamayacağım sanıyordum. Negatif görmekten de bıkıyorsun bir süre sonra test yapıyorsun ama pehh yine negatif diyor içinden bir ses. Yine de umut işte beli bu sefer pozitif olur diye...
Hikâyende kendimden izler de gördüm açıkçası, belki de burdaki birçok kadının hayatından izler var sonuçta hepimiz aynı psikolojik savaşın içindeyiz. Olmadı, her ay bir umut test yaptım, negatif gördükçe sigaraya sarıldım, zaten kahve tiryakisiyim.
Benim gebeliğim doğal yolla oluşmadı. Uzun süre tedavi gördük eşimle. Ne bileyim o kadar alışmışız ki üzülmeye, üzülmemek için kendimi hamile olduğum gerçeğine kaptırmak bile istemiyorum. Sağlıksız hayat tarzimdan çok endiseliydim ama pozitifi görünce sigarayı bıraktım. Kahve delisi olmama rağmen haftada 2 kez limit koydum. Biz elimizden geleni yapıcaz ki bebeklerimiz bizimle olacak. Dualarım seninle

Asıl annelik ben mükemmel değilim dediğinde başlar unutma kimse mükemmel değil olamayızda ama annelik bambaşka birşey ve bence her kadına ayrı yakışıyor ümidini kaybetme 12. Yılıma gireceğim evliliğimde her türlü hastalığım çıktı ve eşim hepsini gördü çocuk çok seviyor eşim 10 tane olsun isterim demişti ilk evlendiğimizde yana döne aradık 4 yol sonra kızıma kavuşmuştum şükür o 7 yaşında şimdi yıllardır ikinciyi istiyorum olmuyor ama yılmadım rabbim vermeyeceği şeyi hayalde ettirmezmiş

Rabbim kızınıza ömür versin inşallah bende bu ay soğan kürü yapıyorum Çarşamba gününden beri bayağı kıvamlı akıntım var hala devam ediyor yumurtlama ne zaman bilmiyorum bakalım kısmet

Gerçekten çok teşekkür ederim Allah bin kere razı olsun.. çevremde anlayabilecek kimse yokken eş de dahil, burada ortak oluşunuz çok duygulandırdı.. Rabbim ikiz meleklerini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım benim sorunum da malesef dua edememek.. Çok yalvarırsam bebek için bebeğim olacak ama sonu çok kötü olacak diye korkuyorum..İnşallah her şey güzel olur..

Ya ne güzel söyledin.. Rabbim vermeyeceği şeyi hayal ettirmezmiş...Allah bağışlasın kızını canım.. İnşallah rabbim hayırlısıyla bir evlat daha nasip etsin

Bir yerde okumuştum. Çoğu insan Allah'tan sadece evlat ister, bu yüzden sınanır diyor. Hayırlısını istemek lazım. Ben kendim için de sizler için de dua ederken hep hayırlı, sağlıklı, aklı başında evlatlar istiyorum.
Bir de bilinçaltı kodlaması mıdır, enerji midir, kötü düşüncelerin yaydığı enerji daha kuvvetli oluyor. O yuzden hep korktuğumuz şeyler başımıza geliyor. Sana da, bana da, bu yolda emek harcayan, gözyaşı döken tüm kadınlara sağlıklı, hayırlı, mutlu evlatlar nasip olacak inşallah

Amiiiiiin amin aminn Ben doğru duayı çok geç acı tecrübelerle öğrendim canım.. Ama kötüyü çağırma konusunu unutmuştum hatırlamam iyi oldu..çok çok çok teşekkür ederim. Bir kaç aya kendimi toparlayıp inşallah yola devam edebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…