Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Arkadaslar bazıları aç karnına diyo ama eczacı bana tok karnına hergün aynı saatlerde dedi ?🤷‍♀️
Canım ben de aç karnına kullandım bir süre ama aşırı midemi acıttı açlık hissim tarzında çok rahatsız ettiçok. İçinde reçetesi de yoktu benimkinin.

Öyle olunca bir kaç kişiye sordum onların da doktorları tok karına demiş.

Kızlar iğneden sonra sivilcelendiniz mi? Yüzümde asla sivilce çıkmaz iğneden sonra 3 tane sivilce çıktı yüzümde hem de nasıl acıyor 😭
Canım bende de iğneden değil 21.günden sonra progestan kullandım o zaman çıktı yüzümde sivilceler
Arkadaslar bazıları aç karnına diyo ama eczacı bana tok karnına hergün aynı saatlerde dedi ?🤷‍♀️
Tok karnına iç canım ama Bi arkadaş demiş ya combi daha iyi diye pcos olsan da olmasan da combinin içinde daha fazla etken madde olduğunu söyledi bana eczacı elimde miyositol positive var bitince combiye başlayacağım daha önce bir kutu içmiştim tok sabah akşam

Canım bende de iğneden değil 21.günden sonra progestan kullandım o zaman çıktı yüzümde sivilceler

Tok karnına iç canım ama Bi arkadaş demiş ya combi daha iyi diye pcos olsan da olmasan da combinin içinde daha fazla etken madde olduğunu söyledi bana eczacı elimde miyositol positive var bitince combiye başlayacağım daha önce bir kutu içmiştim tok sabah akşam
Bu bitince ondan alırım canım ozman Ben bide hayıt tohumu içiyorum hergün bi zararı olurmu acaba

Benim anladığım masraf çıkmasın diye değil. Aksine var olan çocuğunuza daha iyi bir yaşam sunabilmek için olabilir. Tabi ki çocuk sahibi olmak istemeniz doğal. Benim eşim istemese onunla mutlu olmaya bakardım. Eşlerimizi çocuk olması için araç olarak görmek doğru gelmiyor. Tabi sadece bu amaç için evlendiyseniz bilemiyorum. Tabi ki yalvarıp yakarmanıza çok üzüldüm. Bu kadar farklı düşünüyor olmalısınız demek ki bu konuda. Ben o çocuğu mutsuz bir aile ortamı veya istemeyen bir babaya evlat olarak dünyaya getirmekten daha çok korkardım🤷 tabi ki karar sizin ama kendimi o çocuğun yerine koydum çok zor bişi.
Fikrinize saygım var ama paranın satın alamayacagi bircok manevi şey var.Allaha şükür maddiyatı bu kadar düşünecek durumda değiliz ki öyle bile olmuş olsaydi da fikrim degismezdi.biz 4 kardeşiz mesela annem daha çok miras mi kardeşlerin mi dese tabiki kardeşlerimi seçerim.Kizim da öyle düşünür eminim.Çocuk olunca onu hangi anne baba sevmez daha öyle biriyle karsilasmadim

Rahim filminden sonra gün aşırı ilişki deniyoruz.. ovulasyon testinde 21. Güne kadar pik görmeyince bıraktım ama ilişkiye devam.. yanlız artık yorucu bi hal almaya başladı ikimiz içinde.. afedersiniz artık canda istemiyo görev gibi zorla nefis uyandırmaya çalışıyoz😂😂 artık 2 günde bire mi düşürsek napsak😂 gün aşırı devam eden kızlar sizde durumlar nasıl tek anormal biz değilizdir umarım😅

yildizsavascisi yildizsavascisi canım sen bence ne doktorları nede eşinin değerlerini kafana takma.. çünkü sen bikere doğal yolla hamile kalmışsın.. 4 aylık oluşmuş bi gebeliğin spermle alakalı olduğunu zannetmiyorum.. tabi doktor değiliz bilemeyiz ama mantığa ters gibi.. belki iş icabı gittiğin yer sana şans getiricek ve yeniden kendiliğinden hamile kalacaksın🤲🏻 Lütfen stres yapma araştırma beynini ferah tut, belkide tek olması gereken budur🧡

Rahim filminden sonra gün aşırı ilişki deniyoruz.. ovulasyon testinde 21. Güne kadar pik görmeyince bıraktım ama ilişkiye devam.. yanlız artık yorucu bi hal almaya başladı ikimiz içinde.. afedersiniz artık canda istemiyo görev gibi zorla nefis uyandırmaya çalışıyoz😂😂 artık 2 günde bire mi düşürsek napsak😂 gün aşırı devam eden kızlar sizde durumlar nasıl tek anormal biz değilizdir umarım😅
Kuzum gun asiri zaten iki gunde bir demek degilmi ya? Siz hergun mu yapiosunuz iki gunde bir mi su an?

Kızım çok istiyor bende çok istiyorum.Belki beni bencil görebilirsiniz.Ama eşiminki bencillik değil mi?Kızımın kardeş hakkını benim ikinci çocuk istegimi elinin tersiyle istiyor.Var mı var işte diyor.Bize yazık değil mi?Benim sprial taktigimi biliyor her au doktora gidiyorum dediklerini harfiyen uyguluyorum ama olmuyor.Cok büyük bir sınavdayım.Bosanmayı bile düşündüm bu kadar bencillik olamaz.
Bence eşiniz ile konuşun amh oranınız çok düşük dr sonucunuzu söyler zaten onun için hamile kalamayabilirsiniz. Ama arkadaşımın da düşüktü o hamile kaldı erken menepoza giriyorsun denildi. Ama hamile kalabilmişti nasip kısmet bu işler. Eşinize bence ılıman yaklaşın hemen acele etmeyin biz öldüğümüzde sığınacagı kardeşi olsun hiçtiyse onun başına yaslayıp ağlar birlikte diyin biz öldükten sonra tek kalmaz kardeşim var der anılarını yaşarlar de ben istiyorum deme hemen güzel olmazmı ayy ne güzel olur diye ima edin illa istiyorum derseniz ters tepki yapabilir ben tek büyüdüm annem babam ayrı ve hep bir aile özlemi çektim şükür Allah’a rabbim huzurlu bir yuva nasip etti ama evlat olarak bir tane verdi onu da yana döne aradık sonra hiç düşünmedim aramadım korunmadım bile olursa olur olmazsa olmaz dedim ta ki kızım ben kardeş istiyorum diye ağlayana kadar ben allahtan yalnızca kardeş istiyorum diyene kadar birisi hamile olduğunda benim niye kardeşim yok sözleri gelene kadar canım yanmamıştı hiç millet diyordu umursamıyordum ama kızım söyleyince çok canım yandı kızınız istiyorsa o ima etsin babasına kardeş istiyorum baba desin ya da siz söyleyin bugün böyle dedi diye kızını seven bir baba ise düşünür zaten eğer yine kalbi yumuşamazsa düşünmeyin derim öyle bir babası olacağına olmaması daha iyidir. Keşke nufüs cüzdanımda baba olarak yazan adam benim babam olmasaydı diye ama kâr etmiyor

Fikrinize saygım var ama paranın satın alamayacagi bircok manevi şey var.Allaha şükür maddiyatı bu kadar düşünecek durumda değiliz ki öyle bile olmuş olsaydi da fikrim degismezdi.biz 4 kardeşiz mesela annem daha çok miras mi kardeşlerin mi dese tabiki kardeşlerimi seçerim.Kizim da öyle düşünür eminim.Çocuk olunca onu hangi anne baba sevmez daha öyle biriyle karsilasmadim

Canım kesinlikle doğunca sevilir benim eşimde aynıydı, ondan biliyorum.Bizde 6 kardeşiz mesela ben en küçüğüyüm çok şanslıyım 🤩 hayırlısı olsun , sen bir şekilde kendine düşen şeyleri yap gerisi gelir inşallah 🥰

Yaptırdık temiz ama tüm doktorlar gebelik zor diyo sayi hiz iyi ama morfiloji acayip bozuk dollenmezmis kafası bozuk olduğu için spermin moralim sıfır kızlar hep ağlıyorum çevremde herkesin bebeği oldu tamam gebe kaldım ama öldü demek yine kalsam yine olur sperm morfolojisi bozuk diye
Tüp bebek denerler yapmayın üzülmeyin temiz olan birkaç tane varsa onun ile döllerler dua edin ne olur rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah

X