Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kızlar çene altım da pütür pütür sivilce gibi ama içi dolu değil sivilceler çıktı ya internette yazan, ''Hormonlarınız çoğunlukla çene ve çene hattında akneye neden olur. Bir araştırma, hormonal aknenin esas olarak yüzün alt kısmında, yani çene ve çene hattınız yoğunlaştığını söylüyor. Başka bir deyişle, yüzünüzün bu kısmındaki sivilce, hormon üretimini düzenleyen endokrin sisteminizle ilgilidir.'' U Uzaygemisi35 bilgin var mı bu konuda ?

Evet bize de en fazla 5 gün en az 3 gün olarak söylendi bizim de biraz kafamız karışık acaba birkaç ay daha beklemeli miyiz bilmiyorum

kuzum biz senle acaba aynı kişi muiyiz ? çenemin altını görmen lazım aynı anlattığın gibi .

KOMİK OLAN DURUM NE???
Komik olan durum şu üstünden iki saat geçmiş artık o testten umudu kesmeniz lazım. İlk 10 dk önemli gerisin geri at çöpe gitsin. Saatler sonra çıkan şey koruma çizgisi. Testleri yapmadan önce okumuyor musunuz nasıl yapıldığına dair yada nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair her şey orada yazıyor aslında

Canım alanım değil ama kendi deneyimlerimi söyleyeyim. Yüzyıllardır akneyle uğraşan biriyim ilk olarak ergenlikte kullandım roaaccutane denilen ilacı ve o zaman cildim inanılmaz kötüydü, yüzümde nerdeyse boş yer yoktu. Epey faydasını gördüm. Birkaç yıl sonra farklı bir türevini yine kullandım. Artık cildimde hiç sorun yok gibiydi, 6 yıldır da doğum kontrol hapı kullanıyordum cildim baya iyiydi. Sadece alnımda pütür pütür isilik gibi olan şeyler için 2 sene önce falan cildiyeye gitmiştim. Doktor demez mi cildin çok yağlı ve bu dışarıdan bir şeyle geçmez yine yazıcam düşük doz diye. Mecbur kullandım 6 7 ay ama artık evlenince kesti doktor gebelik için de bir süre beklemek gerekiyor o ilaçta biliyor musun bilmiyorum. Velhasıl cildim bebek gibiydi ama iki aydır falan tam da çene hattımda bu büyük iri uçlu olmayan sivilcelerden çıkmaya başladı. Ben de senin gibi okudum ve hormonal olduğu yazıyor her yerde. Ben doğum kontrol hapını bıraktığım için çıkmaya başladığını düşündüm. Ama hormonal bir sorun varsa diye de epey korktum. Bence benim o hapı bıraktığım için, senin de o kullandığın macundan dolayı çıkmaya başlamış olabilir canım. Sonuçta pkoya iyi geliyorsa bir şekşlde hormonlarda değişikliğe yol açıyor o macun da. Bence ondan olabilir endokrine gittiğinde bunu da sorabilirsin belki, alanı değil ama hormonal olup olmadığı anlar bence. Senin zaten diğer hormonların normaldi değil mi kuzu? Ben adetliyken gitmediğim için bilmiyorum henüz
Ama şimdi yazarken fark ettim de sen küçük küçük demişsin. O isilik gibi olanlar yüze saç deyince falan olabiliyordu şimdi devamlı maske takıyoruz ya hava alamıyor cilt ondan çıkıyor olabilir. Hormonal olanlar genelde iri ve ağrılı oluyor canım

Ben de boğayım, yaşasın burçdaşlık
Valla noldu anlamadım da sürünen tembel hayvan gibiyim inan
Ben de sabahtan beri ekrana bakıyorum bir makale bitireceğim inşallah
Evet bize de en fazla 5 gün en az 3 gün olarak söylendi bizim de biraz kafamız karışık acaba birkaç ay daha beklemeli miyiz bilmiyorum
Ne kadardır deniyorsunuz ve yaşınız kaç? Benim yaşım 29 ama doktorlar çikolata kistim olduğu için normalde 1 yıl olan deneme süresini 6 ay olarak belirliyorlar. Bu ay da olmazsa 3 4ay olacak bizim, belki 1 ay sonra falan yaptırırız 6. Aya da olmazsa tahlil sonuçlarıyla gideriz diye düşündüm. Geçen bir iki ay bile herkesin durumuna göre farklı derecede önem arz ediyor bence.
İnşallah kuzummmmm
rymruyam heyecanla sonucunu bekliyoruzzz

kuzum ben hiç sivilce çıkaran biri değilim dediğin gibi pütür pütür böyle akne gibi değil benim de sonradan aklıma maske geldi havasız kalıyor ya cildim hassas zaten kesin o yaptı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…