Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kuzum ben hiç sivilce çıkaran biri değilim dediğin gibi pütür pütür böyle akne gibi değil benim de sonradan aklıma maske geldi havasız kalıyor ya cildim hassas zaten kesin o yaptı
Alerji de olabilir beybi bazı tür maskeler alerji de yaouyor. Alerji yapmasa bile devamlı kapalı mutlaka etkiliyordur

Ben de boğayım, yaşasın burçdaşlık 😍

Ben de sabahtan beri ekrana bakıyorum bir makale bitireceğim inşallah 😆

Ne kadardır deniyorsunuz ve yaşınız kaç? Benim yaşım 29 ama doktorlar çikolata kistim olduğu için normalde 1 yıl olan deneme süresini 6 ay olarak belirliyorlar. Bu ay da olmazsa 3 4ay olacak bizim, belki 1 ay sonra falan yaptırırız 6. Aya da olmazsa tahlil sonuçlarıyla gideriz diye düşündüm. Geçen bir iki ay bile herkesin durumuna göre farklı derecede önem arz ediyor bence.

@rymruyam heyecanla sonucunu bekliyoruzzz 😍
Burçdaşımm 🥰😍
Ben de ders notlarını güncelliyordum bu ara. Ama bugün kendimi güncelleyemedim ki onlara devam edeyim 🤯

kızlar çene altım da pütür pütür sivilce gibi ama içi dolu değil sivilceler çıktı ya internette yazan, ''Hormonlarınız çoğunlukla çene ve çene hattında akneye neden olur. Bir araştırma, hormonal aknenin esas olarak yüzün alt kısmında, yani çene ve çene hattınız yoğunlaştığını söylüyor. Başka bir deyişle, yüzünüzün bu kısmındaki sivilce, hormon üretimini düzenleyen endokrin sisteminizle ilgilidir.'' U Uzaygemisi35 bilgin var mı bu konuda ?
Birçok faktör olabilir kuzu. Maske havasız bırakıyor. Bi de bende mesela yumurtlama sonrası çene etrafında minik sivilcemsi şeyler çıkar. Sadece geçen ay gebeliği öğrenmeden 1 hafta önce bi tanesi kocaman olmuştu.

Birçok faktör olabilir kuzu. Maske havasız bırakıyor. Bi de bende mesela yumurtlama sonrası çene etrafında minik sivilcemsi şeyler çıkar. Sadece geçen ay gebeliği öğrenmeden 1 hafta önce bi tanesi kocaman olmuştu.
benim akne gibi değil kuzum daha çok alerjiye benziyor

Eklentiler

• WhatsApp Image 2020-09-24 at 14.42.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-24 at 14.42.56.jpeg
    73,5 KB · Görüntüleme: 48
Komik olan durum şu üstünden iki saat geçmiş artık o testten umudu kesmeniz lazım. İlk 10 dk önemli gerisin geri at çöpe gitsin. Saatler sonra çıkan şey koruma çizgisi. Testleri yapmadan önce okumuyor musunuz nasıl yapıldığına dair yada nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair her şey orada yazıyor aslında
Bu cevap ve üslup hiç hoş olmamış. Burdaki herkes küçük bir umudun peşinde. Bu kadar olumsuz yaklaşıma ve alay etmeye lüzum yok.

Bu cevap ve üslup hiç hoş olmamış. Bur daki herkes küçük bir umudun peşinde. Bu kadar olumsuz yaklaşıma ve alay etmeye lüzum yok.
Neden alay olarak algılanıyor onu anlamış değilim ben. Gerçekleri söylemek ne zamandır alaycılık oldu. Ben de ovu testi yapıyorum ediyorum paylaşıyorum burada yada başka sayfalarda. Muhakkak o arkadaşımız da başka sayfıları takip ediyordur. 2 saat sonra teste bakıptaa ona ümit bağlamak bence kendisine eziyet etmekten başka bir şey değil. O zaman saklayalım bir gün sonra çıkan çizgiyle umutlanmaya devam edelim. Yazmak için yazmış gibime geliyor.

Neden alay olarak algılanıyor onu anlamış değilim ben. Gerçekleri söylemek ne zamandır alaycılık oldu. Ben de ovu testi yapıyorum ediyorum paylaşıyorum burada yada başka sayfalarda. Muhakkak o arkadaşımız da başka sayfıları takip ediyordur. 2 saat sonra teste bakıptaa ona ümit bağlamak bence kendisine eziyet etmekten başka bir şey değil. O zaman saklayalım bir gün sonra çıkan çizgiyle umutlanmaya devam edelim. Yazmak için yazmış gibime geliyor.
Kızlaar tamam sakin olun ❤️ Olabilir yazışma da yanlış anlaşılıyor olabilir yazarken bazen kendimizi dosdoğru ifade edemeyebiliriz. Senin de için de kötü bişe yoktur elbette yazan arkadaşın da yoktur ya umut etmiş olabilir kapatın bence konuyu

Kizlar benimkide düzensiz oluyor yani bir hafta hep erken oluyorum göğsüm çok ağrıyor rahminden sanki bisey çıkıcam gibi belim agriyor midem bulanıyor adet mi olacam bilmiyorum bugünlerde olabilirim adet ama yinede sorum dedim hafif bas dönmesi oluyor mide bulantısı

Bilmiyor olabilir. İlk kez yapıyor olabilir. Fikir almak istemiş olabilir. Gerçeği söylemekle alay etmek arasında bariz fark vardır. İyi niyetle gerçeği söylemek isteniyorsa daha ılımlı yaklaşılması gerekir. Kahkaha emojisi ve seçilen kelimelere bakınca alay edildiği gayet net görülüyor.
Yaydığımız enerji dönüp dolaşıp bize gelir. Özellikle beklentisine umut bağlayan insana verilen sıkıntı kat be kat döner. Senin de bir beklentin var. Kendini onun yerine koymaya çalış derim naçizane. Sonuçta hayat senin tercih senin..

Kizlar benimkide düzensiz oluyor yani bir hafta hep erken oluyorum göğsüm çok ağrıyor rahminden sanki bisey çıkıcam gibi belim agriyor midem bulanıyor adet mi olacam bilmiyorum bugünlerde olabilirim adet ama yinede sorum dedim hafif bas dönmesi oluyor mide bulantısı
Hayırlısı olsun canım.

Kızlaar tamam sakin olun ❤ Olabilir yazışma da yanlış anlaşılıyor olabilir yazarken bazen kendimizi dosdoğru ifade edemeyebiliriz. Senin de için de kötü bişe yoktur elbette yazan arkadaşın da yoktur ya umut etmiş olabilir kapatın bence konuyu
Kapattım gitti :)

kızlar çene altım da pütür pütür sivilce gibi ama içi dolu değil sivilceler çıktı ya internette yazan, ''Hormonlarınız çoğunlukla çene ve çene hattında akneye neden olur. Bir araştırma, hormonal aknenin esas olarak yüzün alt kısmında, yani çene ve çene hattınız yoğunlaştığını söylüyor. Başka bir deyişle, yüzünüzün bu kısmındaki sivilce, hormon üretimini düzenleyen endokrin sisteminizle ilgilidir.'' U Uzaygemisi35 bilgin var mı bu konuda ?
ama o sivilcelerin yapısı iri iri lur canım genelde. Evet deniğin gibi içi boş ama çiban gibi büyğk ve ağrılı olur. Yengemde ve bir arkadaşımda var onlar doğum kontrol ilacı kullanıyor tedavileri için. Seninkiler anladığım kadarıyla isirk gibi küçük onlar maskeden oluyor olabilir.

Bilmiyor olabilir. İlk kez yapıyor olabilir. Fikir almak istemiş olabilir. Gerçeği söylemekle alay etmek arasında bariz fark vardır. İyi niyetle gerçeği söylemek isteniyorsa daha ılımlı yaklaşılması gerekir. Kahkaha emojisi ve seçilen kelimelere bakınca alay edildiği gayet net görülüyor.
Yaydığımız enerji dönüp dolaşıp bize gelir. Özellikle beklentisine umut bağlayan insana verilen sıkıntı kat be kat döner. Senin de bir beklentin var. Kendini onun yerine koymaya çalış derim naçizane. Sonuçta hayat senin tercih senin..
Canım benim sen kendi işine baksana. Yani ben sakin olayım diyorum kapattım konuyu diyorum cevap yazıyorsun hala. Ki muhatabım sen değilsin bile. Ben karşımdaki insanı tanımıyorum bile ne diye alay edeyim sen sadece alay ettiğin zaman mı gülersin. Anlamıyorum ki ben. Saçmalamayın lütfen yaaa..... Çocuk musunuz allah aşkına.... Söylediğim cümlerlerde alınacak bir şey varsa bence bu platformda fazla dolaşmasın zira burada samimiyetle söylenen çok şeyler oluyor her şeye alınabilir

X