Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar sabahtan zeynep kamile gitmiştim baya uzattılar uzattılar iki ağdır her şeyi topla öyle gel dediler tüm tahlilleri neyse geldim ağlaya ağlaya eve sonra evimin yakınında Şişli kolan var doçent bi Dr denk geldim muayene etti bende seneler önce polikistik over vardı kızım doğduktan sonra hep düzene girdi bende sanıyordum ki geçti gitti meğerse polikistik over hala devam ediyor adet olup çatlamada olmayabiliyormuş klomen verdi sonrasın gel yumurtanın oluşumuna göre çatlatma iğnesi vuralım dedi yani başladık sonunda tedaviye allahım hayır etsin inşallah sabah ağlıyordum sonrasında sevindiren rabbime şükür olsun 🤲
Günaydın canım,

Nasıl anladı ki pco olduğunu diğer doktorlar anlayamadı da. Farklı bir test falan mı yaptı? Sen anladığım kadarıyla düzenli adetlerini yaşıyorsun. ama yumurtan gelişmiyor. Bu pco anlamına mı geliyor ki. Pco lular adet göremez yumurtalar ince görünümündedir ultrasonla bakılınca ben bunları bilyorum.

Günaydın canım,

Nasıl anladı ki pco olduğunu diğer doktorlar anlayamadı da. Farklı bir test falan mı yaptı? Sen anladığım kadarıyla düzenli adetlerini yaşıyorsun. ama yumurtan gelişmiyor. Bu pco anlamına mı geliyor ki. Pco lular adet göremez yumurtalar ince görünümündedir ultrasonla bakılınca ben bunları bilyorum.
Pco da yumurta tembelliği oluyor canım. Düzenli regl görüp pco olan da var mesela fiona13 fiona13 var bizim topikte. Pco da yumurta gelişimi ve kalitesi konusunda sıkıntı olabiliyor

Benim kulandığım takviye 220 tl düşün ve ben bu ay 3. kutusunu bitirmek üzereyim. Ama almayacağım ara vereceğim. Vitamin işine. Sadece saf folik asit kullanacağım.
Çok pahalı çok resmen insanları soyuyorlar 🙄 prowomen içeyim mi diye doktora sorduğumda bunların hepsi para tuzağı ben hiç bi hastama bu takviyeleri vermiyorum vermem demişti

anl
Pco da yumurta tembelliği oluyor canım. Düzenli regl görüp pco olan da var mesela fiona13 fiona13 var bizim topikte. Pco da yumurta gelişimi ve
Anladım canım, bunu nasıl anlar ki doktor mesela benim doktor yumurtlama bozukluğun varmı progesteron da n bakacağız demişti adetin 21. günü yapılıyor. Ben onu 3 ay önce falan baktırmıştım o değere göre ii demiti yumurtluyorsun demişti. Bir de biz ovulasyon kitleri kullanıyoruz ya onlar yumurta tam olgunlaşmadan acaba pik veriyor mu buda önemli bir soru aslında yanıtını bulamadığım

Çok pahalı çok resmen insanları soyuyorlar 🙄 prowomen içeyim mi diye doktora sorduğumda bunların hepsi para tuzağı ben hiç bi hastama bu takviyeleri vermiyorum vermem demişti
Valla o uzaman dr da aynı şeyleri söylddi ticarethane olmuş artık bir pazar olmuş bu. Ama bu inefolic benim kullndığıma göre çok uygun. Gerekirse belki ilerde bundan kullanırım birde. Yumurta kalitesi için beslenme çok önemli bence sağlıklı beslenmek ve tabi ki yaş..

Maalesef benim kullandığımda 110 lira ama bu tarz vitaminler 2.adet döneminde ancak fayda sağlıyor
Günaydın canım,

Canım bende pcoyum regl oluyorum pconun başka bir belirti sini taşımıyorum ama hormanlarım lh ve tsh arasındaki fark 2.5 dan büyük olduğu için pcoslu oluyorum otamatikmen inci görünümü çok hafif mesela bende ama 2 senedir gebelik yok geçen ay çift çizgi gördüm gebelik testinde ama adet oldum bu pcosun ben....

Benim doktorum da purifordio diye takviye önermişti ama almadım. Çünkü zaten hem folik asit kullanıyorum hemde düzenli besleniyorum. Her hafta balık yemeye çalışıyorum. Meyve her zaman yerim zaten. Bence düzenli beslenme takviye için çok önemli.

Maalesef benim kullandığımda 110 lira ama bu tarz vitaminler 2.adet döneminde ancak fayda sağlıyor

Canım bende pcoyum regl oluyorum pconun başka bir belirti sini taşımıyorum ama hormanlarım lh ve tsh arasındaki fark 2.5 dan büyük olduğu için pcoslu oluyorum otamatikmen inci görünümü çok hafif mesela bende ama 2 senedir gebelik yok geçen ay çift çizgi gördüm gebelik testinde ama adet oldum bu pcosun ben....
anladım canım bak şimdi ben de merak ettim test sonuçlarıma bir bakayım. ama öyle olsa doktor bana da derdi dimi pcos falan var diye sizde.

anl

Anladım canım, bunu nasıl anlar ki doktor mesela benim doktor yumurtlama bozukluğun varmı progesteron da n bakacağız demişti adetin 21. günü yapılıyor. Ben onu 3 ay önce falan baktırmıştım o değere göre ii demiti yumurtluyorsun demişti. Bir de biz ovulasyon kitleri kullanıyoruz ya onlar yumurta tam olgunlaşmadan acaba pik veriyor mu buda önemli bir soru aslında yanıtını bulamadığım
Yumurtaların görünümünden pco yu anlıyorlar canım, progesteron testinden de o ay yumurtlayıp yumurtlamadığını görür. E2 ve fsh değeri de kalitesi ile ilgili bilgi veriyor 50 nin altını kalitesiz yumurta olarak değerlendiriyorlar diye biliyorum ben tüp bebek merkezlerinde 50 üstü istiyorlar değeri. Ovülasyon testlerine gelince tamamen muallak, LH hormonunu ölçüyor o testler ama o an vücutta anlık bi yükselmeyi yakalayıp pikte gösteriyor olabilir o yüzden belirtiler+test ile hareket etmek lazım ve mümkünse doktor takibi

Valla o uzaman dr da aynı şeyleri söylddi ticarethane olmuş artık bir pazar olmuş bu. Ama bu inefolic benim kullndığıma göre çok uygun. Gerekirse belki ilerde bundan kullanırım birde. Yumurta kalitesi için beslenme çok önemli bence sağlıklı beslenmek ve tabi ki yaş..
Evet yaş arttıkça kalite azalıyor, ve beslenme kesinlikle çok çok önemli

X