Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Rahim filmi çekileli tam iki hafta oldu.. adetin 8. Günü çekildi 11. Gün ovülasyon testine ve çalışmalara başladık o gün bugündür testlerim koyu çıkıyor ama pik değil.. 21. Gün oldu hala yumurtlama yok.. akıntı falanda yok.. sanırım bu ay yumurtlamıcam oysaki bu ay için çok heycanlanmıştım.. gerçi benim önceki aylar 24. Gün yumurtlamışlığım var ama 3 aydır gördüğüm tedaviden dolayı düzen bu ay şaşmaz gibi geliyordu çok arada kaldım moralim bozuldu artık bugünden sonra teste de devam etmicem.. gün aşırı ilişki oluyordu artık zorlamaya başladı ikimizi de.. ümidi kesip bıraksakmı bu akışı ya

Çok sağol inşallah 🙏

Bana da böyle geldi gibi tarif ettiğiniz M mavikk :) inşallah öyledir ama hemen yerleşme bugünse yine testte çıkmayabilir gibi geldi bana idrarda
Canim normalde bu rahim filmini reglden sonra olman gerekio. Biter bitmez veya ilk gununden sonra 12.gune kadar. Sen henuz regl olmadinmi? Olmadiysan yapmamalisin simdi. Ve yapmadan önce muhakak kan ver, hamilemisin diye hemen once bakilmasi lazim. Hastanede yapiyolardir diye umuyorum nasil oluyo bilmiyorum. Benden iki gun oncesinden kan testi istediler

Merhaba ben 10 gün önce genel bir kontrole gittim kadın doğum için her şey normal çıktı adetimde kahverengi leke olduğu için gitmiştim doktor gebelik testi istedi sonuç 0,273 çıktı sonrasında tekrar çalışmalar devam ettik eşimle bugün sabahtan Beri sağ kaşığımda vajinamda ağrı sancı var sizce bu değer yükselir mi hamilelik olabilir mi ?
Son adet tarihiniz nedir doktor kaçıncı gün baktı ki kan tahlilinde

Arkadaşlar bir şey soracağım çatlama iğnesi yapıldı bugün 16.gun dün pembe bir akıntı geldi arkasından kahverengi lekeler geldi ancak tamamıyla artmadı yoğunluk yok hiç böyle olmazdı adetim iğnenin böyle bir etkisi var mı ikinci gün hala gelmedi başından geçen var mı bu şekilde
Tarif ettiğiniz yerleşme kanaması büyük ihtimalle hemen Bi idrar testi yapın geçenlerde yine buradan Bi arkadaş 16. Günde kanaması başlamış adet sanmıştı onun baya yoğunmuş ama yerleşme kanaması çıkmıştı inşallah öyledir sizinde ☺️☺️

Çok sağol inşallah 🙏

Bana da böyle geldi gibi tarif ettiğiniz M mavikk :) inşallah öyledir ama hemen yerleşme bugünse yine testte çıkmayabilir gibi geldi bana idrarda
İnşallah dediğiniz gibidir ama zannetmiyorum nedense hep bir olacakmış hissi var içimde hayırlısı bakalım 🤲 aynen yarında bekliyeyim yogunlasmazsa öyle yapayım testi minseo minseo

Tarif ettiğiniz yerleşme kanaması büyük ihtimalle hemen Bi idrar testi yapın geçenlerde yine buradan Bi arkadaş 16. Günde kanaması başlamış adet sanmıştı onun baya yoğunmuş ama yerleşme kanaması çıkmıştı inşallah öyledir sizinde ☺️☺️
Yaa ne güzel konuştunuz öyle 😍çok umutlandim🙏 kizlar inşallah dediğiniz gibi olur yarın iş çıkışı alıp yapacağım hemen nasip olursa

Canim normalde bu rahim filmini reglden sonra olman gerekio. Biter bitmez veya ilk gununden sonra 12.gune kadar. Sen henuz regl olmadinmi? Olmadiysan yapmamalisin simdi. Ve yapmadan önce muhakak kan ver, hamilemisin diye hemen once bakilmasi lazim. Hastanede yapiyolardir diye umuyorum nasil oluyo bilmiyorum. Benden iki gun oncesinden kan testi istediler
Çok sağol bilgilendirme için. Böyle bilmeden bazen hareket edebiliyoruz gerçekten ben yine burada öğrenmiştim ama doktorum da adetin bitince ara demişti. Reglim dün bitti. Doktorum da randevu vermeden teyit etti yani. Ama gebelik testine yine de gerek olur mu sence? Çünkü baya baya regl oldum yani 🤷
İnşallah dediğiniz gibidir ama zannetmiyorum nedense hep bir olacakmış hissi var içimde hayırlısı bakalım 🤲 aynen yarında bekliyeyim yogunlasmazsa öyle yapayım testi minseo minseo
İnşallah hayırlısı güzel haberlerinizi bekliyoruz 🍀

Son adet tarihiniz nedir doktor kaçıncı gün baktı ki kan tahlilinde
Son adet tarihim 22 kasım ama normal regl olmadım 3 gün sadece kahverengi leke oldu onun için doktora gittim neden bir sorun problem mi var diye doktor muayene etti 20 mm yumurtalık değeri 6.18 endo rahim kalınlığı test yaptı 0,273 çıktı. Doktora bu ayın 4 de gittim sanırım

Kizlar ben prolaktin icin dostineks kullandim gecen ay 4 tane haftada 1 bu ay yumurtam pik bugun ve gogus agrim siddetli sekilde var acaba normalmi yoksa prolaktin yukselmesindenmi oluyor fikri olan varmi bu ayida o sebepten kacirmak istemiyorum da

Arkadaşlar bunu yutacazmı suyamı atıp içecez anlamadım ben bir bardak su ile içiniz diyor

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 33
Aç karnınamı günde kaç kere canım doktor söylemedi ya
Onları bilmiyorum ama genelde mide bulantısı yapmasın diye yok veriliyor çoğu ilaç. Onu deneyimli arkadaşlar daha iyi bilir ama reçete yazdı mı doktor onun fotosunu atarsan belli olur nasıl içmen gerektiği

Kızlar sabahtan zeynep kamile gitmiştim baya uzattılar uzattılar iki ağdır her şeyi topla öyle gel dediler tüm tahlilleri neyse geldim ağlaya ağlaya eve sonra evimin yakınında Şişli kolan var doçent bi Dr denk geldim muayene etti bende seneler önce polikistik over vardı kızım doğduktan sonra hep düzene girdi bende sanıyordum ki geçti gitti meğerse polikistik over hala devam ediyor adet olup çatlamada olmayabiliyormuş klomen verdi sonrasın gel yumurtanın oluşumuna göre çatlatma iğnesi vuralım dedi yani başladık sonunda tedaviye allahım hayır etsin inşallah sabah ağlıyordum sonrasında sevindiren rabbime şükür olsun 🤲

X