Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yumurtaların görünümünden pco yu anlıyorlar canım, progesteron testinden de o ay yumurtlayıp yumurtlamadığını görür. E2 ve fsh değeri de kalitesi ile ilgili bilgi veriyor 50 nin altını kalitesiz yumurta olarak değerlendiriyorlar diye biliyorum ben tüp bebek merkezlerinde 50 üstü istiyorlar değeri. Ovülasyon testlerine gelince tamamen muallak, LH hormonunu ölçüyor o testler ama o an vücutta anlık bi yükselmeyi yakalayıp pikte gösteriyor olabilir o yüzden belirtiler+test ile hareket etmek lazım ve mümkünse doktor takibi
50 üstü hangisi olmalı e2 mi fsh mı. fsh benim bildiğim 8 üstündeyse sıkıntı var demektir.

E2 canım 50 nin altına düşmesini istemiyorlar
anladım bende 37 çıkmış o Ekim ayında yaptırdığım testlerim ekledim. Ama bir sıkıntı görmedi iki doktora da gittim ayrı ayrı. En son işte bu ayda deneyin dedi son gittiğim dr. aşılama yaparız direk dedi. Onunla devam edeceğim bundan sonra.
1607493386871.png

E2 canım 50 nin altına düşmesini istemiyorlar
Kaçıncı gün 50nin altına olmaması gerekiyor benim Kasım ayında 3.gün 38di 14.gün 151 Di ve iki değerimin de çok iyi olduğunu söyledi doktor ve yumurta kaliteliydi 21.gün çatladığını da gördük progesteron dan anlamıyorum ya ne kadar karışık hepsi

Bende ona şaşırdım ya canım kafayı yedim galiba ilk defa bu kadar geç kaldı en fazla 1-2 gecikirdi geç döllenme olduğu için olabilir mi acaba öyle geliyo aklıma sadece 🤔
Olbilir ama stres ypma sitres adetide gebe kalmayida cok etkiliyo grckten derlerdi inanazdim

Günaydın canım,

Nasıl anladı ki pco olduğunu diğer doktorlar anlayamadı da. Farklı bir test falan mı yaptı? Sen anladığım kadarıyla düzenli adetlerini yaşıyorsun. ama yumurtan gelişmiyor. Bu pco anlamına mı geliyor ki. Pco lular adet göremez yumurtalar ince görünümündedir ultrasonla bakılınca ben bunları bilyorum.
Canım benim de adetlerim günü gününe düzenlidir ama vajinal ultrasonda inci görünümünü görerek fark etti benim doktorum. Her zaman adet düzensizliği olmuyor pco da

Canım benim de adetlerim günü gününe düzenlidir ama vajinal ultrasonda inci görünümünü görerek fark etti benim doktorum. Her zaman adet düzensizliği olmuyor pco da
anladım kuzum. Ben de acaba bende de mi var diye düşünüyorum ondan detaylı sordum. ama benim uts görüntüleri normal hiç öyle birşey dememdi doktorlar.

tşk ederim

Kaçıncı gün 50nin altına olmaması gerekiyor benim Kasım ayında 3.gün 38di 14.gün 151 Di ve iki değerimin de çok iyi olduğunu söyledi doktor ve yumurta kaliteliydi 21.gün çatladığını da gördük progesteron dan anlamıyorum ya ne kadar karışık hepsi
Benim bu testlerim de 3. günü yapılan testler. Bana da ii dedi. Belki şidi yaptırsa daha yüksek çıkacak. Şu kullandığım takviyenin faydası oldu mu çok merak ediyorum 3 aydır kullanıyorum. Bu adet dönemin da progeesteronuma baktırcam gidip 21. günü gerçi sıkıntı yoktu onda da ama ne bilim yaaaa. Birşeyler yapmayınca çabalamayuınca da içim hiç rahat etmiyor sanki

Canın e2 fsh ile birlikte değerlendirilen bi değer eğer doktor sıkıntı yok dediyse yoktur bence. Sonuçta onlar ultrasonda görüp ona göre yorum yapıyorlar

Merhaba bişe sormak istiyorum, yumurtlama günleri harici hamile kalınır mı? Adet bıtımı felan. Gecen ay 16.gun yumurtladım. Suan 14.gundeyım henüz pik goremedım yumurtlama testimde gecen ay yumurtlama haftası akıntım cok olurdu, suan yok sadece belim ağrıyor çok özellikle belımın karnımın sağ tarafı

Kızlar sizce hangisi daha pik ayrı günler bunlar bu arada
Birinci mi ikinci mi

Eklentiler

• E223E8C5-0EA0-48AC-9399-48613D1D6299.png
    E223E8C5-0EA0-48AC-9399-48613D1D6299.png
    435,1 KB · Görüntüleme: 36
  • A2F1B5F9-74BA-4D71-A1DE-6C5E115F3904.jpeg
    A2F1B5F9-74BA-4D71-A1DE-6C5E115F3904.jpeg
    44,4 KB · Görüntüleme: 35
Canim hastanede yaparlar bence yapmadan ama bilemedim simdi. Benim reglim bittigi halde yaptim
Sen yinede bi pipi testi yapsana gatanti olsun. Cunku bebegi dusuruyo, varsa dusurmeyelim 😂
O ne kız pipi testi de neymiş 🙈 idrar testi mi yapayım diyorsun? Ben hiç umutlu değilim ama gitmeden yapayım madem Allah korusun tabi röntgen her türlü riskli. Azıcık daha sıkışıp yapayım madem bir tane boşa gitmiş olur 🤭

Bana birinci daha pik gibi geldi ama ben kaset yaptığım için bunlardan çok iyi anlamıyorum. Eğer aynı saatlerde ve sıvı tüketimine dikkat ettiyseniz soldakinin iki çizgisi de daha koyu çıkmış hem.
Evet canım birincisi adet bittikten 7 gün sonra yaptım bu yani

Eklentiler

• E9C55C70-9947-41A5-847D-18B9044F8ADE.png
    E9C55C70-9947-41A5-847D-18B9044F8ADE.png
    276,2 KB · Görüntüleme: 30
X