Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim son adet tarihim 10 kasım çok az kaldı inşallah bende çift çizgi görürüm bu ay kızım 7 yaşında çok istiyorum 4 senedir olmuyor 😔ilk kızımda da hemen kalamamıştım
selam canım, benim de bir oğlum var 6,5 yaşında biz de yaklaşık 3 yıldır istiyoruz ikinciyi ama nasip olmadı henüz. Geçen sene bir gebeliğim oldu ama ilerlemedi. Kürtajla sonuçlandı. Şimdi de gebe kalamıyorum. Oğluma hemen kalmıştım. İnşallah bu ay kalırız sağlıcakla.

Kuzum ben aşılamaya başlamıştım ama 6 yumurta görünce doktor ya iptal edeceğiz ya da tüp bebeğe döneceğiz Bence bu yumurtaları ziyan etmeyelim dedi 😊 böylece tüp bebek yaptık 10 gün içinde her şey oldu bitti 🥰 Tabi ki canım 3 olgun yumurta olduğunu ve hepsinin döllendiğini düşün, 3üz olur ve riskli gebelik kategorisine girer. O yüzden doktorlar tercih etmiyor.
SEninki de çok ilgin bir hikaye aslında :KK70:

Ben de önümüzdek iay aşılamaya başlayacağım. bu ay tutmazsa. İnşallah gerek kalmaz da. Senin gibi oluyormuşum bende bir bakıyormuşssun :KK70: Benim yumurtlamada sıkıntım olmadığı için doktor yumurtlama tedavisine gerek yok direk aşılamadan başlayalım dedi.

Kızlar günaydın🌸 şuan adetimin 3.günü pedime normal dolulukta kan geliyor ama üzerinde pıhtı şeklinde koyu kan oluyo 2 günden beri çikolata kistinden mi acaba böyle bir şeyle karşılaşan var mı?

Kızlar günaydın🌸 şuan adetimin 3.günü pedime normal dolulukta kan geliyor ama üzerinde pıhtı şeklinde koyu kan oluyo 2 günden beri çikolata kistinden mi acaba böyle bir şeyle karşılaşan var mı?
Rahim duvarı dökülüyor ya canım o pıhtılar o yüzden normal yani merak etme

Branşın ne allah kolaylık versin canım, ben de bu sabah çok zor açtım gözümü dün akşam progestan içtim beni bayıltmış resmen hala ayılamadım🤢
Türkçe canım😊 anlıyorum canım seni bebiş için hep bunlar ama ilaçlar tabi illa ki böyle etkiler yapıyor. Sonu güzel olsun insallah takip ediyorum yazdıklarını güzel haberlerle geleceksin dualarım seninle🥰

Aynen doktorum öyle dedi 3 ay kullandım sonra ara verelim zaten 3 ay etkisi sürer dedi. Benim yumurtlama problemim yoktu zaten ama cok erken yumurtlıyordum 11-12. Günlerde bu ilaçlar beni düzene soktu 28 e cekti tam adetimi erken yumurtluyodum belki o sorundu hormonlar sorundu bilemiyorum ama her türlü faydası olduğuna eminim hamile kalmamda
Benim de yumurtlama srunum yok bu yüzden doktor direk aşılama yapalım dedi. Bu ayda normal deneyin ocvulasyon testlerini bırak yapmayı dedi. Hepsi sitres kaynağı dedi. Gün aşırı değerlendirin yeterli dedi. Bakalım inşallah aşılmaya gerek kalmaz.

Türkçe canım😊 anlıyorum canım seni bebiş için hep bunlar ama ilaçlar tabi illa ki böyle etkiler yapıyor. Sonu güzel olsun insallah takip ediyorum yazdıklarını güzel haberlerle geleceksin dualarım seninle🥰
En sevdiğim ders, ygs de full çıkarmıştım Türkçeyi 😂 öyle canım içiyoruz şifa olsun diyerek sonu güzel olsun dediğin gibi 🤗

Benim de yumurtlama srunum yok bu yüzden doktor direk aşılama yapalım dedi. Bu ayda normal deneyin ocvulasyon testlerini bırak yapmayı dedi. Hepsi sitres kaynağı dedi. Gün aşırı değerlendirin yeterli dedi. Bakalım inşallah aşılmaya gerek kalmaz.
Banu çiftçi nin yayınını izlediniz mi, bana hamile kalamıyorum diye gelen hastalarımın telefonundan önce yumurtlama regl takvimlerini sildiriyorum diyor. Ovülasyon kitlerini almayın, eşinizi sırf o gün yumurtlama var diye yatak odasına çağırmayın işte bu yüzden olmuyor diyor. Psikoloji ye çok değindi güzel bi yayını izlemeyen varsa tavsiye ederim mutlaka profilinde kayıtlı

Doğru karar vermişsin bence ilk yapılması gerekn rahim filmi tüpler kapalı mı açık mı öğrenmiş oluyorsun ona gore yol izlersin
Evet çok haklısınız zaten yapışıklık olması muhtemel benim ama umarım rahimde ekstra bir şey yoktur ve en azından iki tüpüm de kapalı değildir diye umuyorum. İnşallah ikisi de açıktır tabi 🙏
Yok kuzum oyle bisey hissetmedim hic. Bence cok dogru karar, o ilaclari bosuna icmis olma, o ilaclar bizim hastaligimizi kötu etkiliyor. Insallah ilk seferde tutar kuzu.
Benim bi bucuk hafta sonra ilk rendevum var tup bebek icin konusucaz iste. Persembede esimin spermogram testi var
Kesinlikle haklısın ama umarım ekstra ameliyat vs çıkmaz bu dönemde hiç istemiyorum açıkçası 😔 peki bizim hastalığımızı kötü etkiliyor derken yani fazla yumurta oluşması için verilen hormon kisti de mi büyütüyor? Ne açıdan kötü geliyor canım? Sen daha önce o şekilde ilerlemiş miydin?
Hayırlı olsun randevun için de umarım güzel sonuçlanır eşinin testi de. Nasıl bir yol izleyeceğini anlatırsan yine sevinirim. Tabi her doktorun yaklaşımı farklı olabiliyor ama izler için yol gösterici oluyor.
Canım nerde çekileceksin istanbuldaysan echomarı tavsiye ederim anestezisiz hiç ağrı olmuyor
Evet orayı çok duydum ama Bursadayım aslında yakın ama yine de pandemide gitmek istemiyorum açıkçası. Çok teşekkür ederim yine de 🙏 doktorum hastaların yüzde 95ine anestezisiz çekiyoruz dedi. İnşallah ben de sıkıntısız grupta olurum.
Günaydın güzellikler 🖤☕⛅
Günaydın beybi ve 2021in anne adayları 🥰🥰 nasılsın canım ne durumdasın ilaçların etkileri nasıl?

Banu çiftçi nin yayınını izlediniz mi, bana hamile kalamıyorum diye gelen hastalarımın telefonundan önce yumurtlama regl takvimlerini sildiriyorum diyor. Ovülasyon kitlerini almayın, eşinizi sırf o gün yumurtlama var diye yatak odasına çağırmayın işte bu yüzden olmuyor diyor. Psikoloji ye çok değindi güzel bi yayını izlemeyen varsa tavsiye ederim mutlaka profilinde kayıtlı
Ayy o kadar da söylemiştin ben de ne unuttum diyorum aklımdan çıkmış. Kayıttan izleyeyim bari. Kesinlikle çok doğru aslında insan stres yapıyor ama mesela bizim işimiz zaten çok yoğun ve stresli öyle her akşam keyifle yatak odasına geçemiyoruz bilgisayar başında sabahlamamız gereken günler haftalar olabiliyor 😔 böyle durumlarda en azından ona göre bir şekilde ayarlamaya çalışıyoruz ama yumurtlama olmasa ilk önceliğimiz o olmaz yani 😔 ya da işte nöbet ayarlama gibi zamanlar denk gelmeyebilir kontrol etmezsek 🤷

Günaydın beybi ve 2021in anne adayları 🥰🥰 nasılsın canım ne durumdasın ilaçların etkileri nasıl?
Günaydın tatlım🤗 iyiyim kuzu ya bariz bişi yok şuan kasık ağrısı vs. Hissetmiyorum dün daha çok oldu normal mi acaba 🤔 progestanı gündüz içme çok uyku yapıyor demişti arkadaşlar, sanırım o biraz sersem yaptı beni gece içmiştim sabah zor uyandım.

Ayy o kadar da söylemiştin ben de ne unuttum diyorum aklımdan çıkmış. Kayıttan izleyeyim bari. Kesinlikle çok doğru aslında insan stres yapıyor ama mesela bizim işimiz zaten çok yoğun ve stresli öyle her akşam keyifle yatak odasına geçemiyoruz bilgisayar başında sabahlamamız gereken günler haftalar olabiliyor 😔 böyle durumlarda en azından ona göre bir şekilde ayarlamaya çalışıyoruz ama yumurtlama olmasa ilk önceliğimiz o olmaz yani 😔 ya da işte nöbet ayarlama gibi zamanlar denk gelmeyebilir kontrol etmezsek 🤷
Malesef canım hayat koşuşturmacasında robotlaşıyoruz 😶 doktor diyor ki, korunurken nasılsa cinsel hayatınız bırakınca da öyle olsun tek fark korunmamak olsun sperm zaten 5 gün yaşıyor haftada 1-2 ilişki ile bile doğurganlık penceresini yakalarsınız diyor. izle mutlaka canım Çok güzel bilgiler verdi 👌

Evet canım senin yazını okuduktan sonra baktım takibe de aldım doktoru. Sabitlemiş izleyeceğim birazdan. Haklı aslında o takvime de işte ne bilim alıştım rengl takibi için kullanıyordum uuzn yıllardır. şimdi farklı kombinasyonları çıktı. İlişki günlerini de takip ediyorsun onu bunu herşsyi takip edebiliyorsun. Bana da doktorum aynı şeyi söyledi at dedi o ovulasyon testlerini. Hiç bir engelinizi yok dedi hamile kalman için. Kafanı rahatlat dedi.

Evet canım senin yazını okuduktan sonra baktım takibe de aldım doktoru. Sabitlemiş izleyeceğim birazdan. Haklı aslında o takvime de işte ne bilim alıştım rengl takibi için kullanıyordum uuzn yıllardır. şimdi farklı kombinasyonları çıktı. İlişki günlerini de takip ediyorsun onu bunu herşsyi takip edebiliyorsun. Bana da doktorum aynı şeyi söyledi at dedi o ovulasyon testlerini. Hiç bir engelinizi yok dedi hamile kalman için. Kafanı rahatlat dedi.
Evet hayatımızı çok fazla kontrol altında tutuyoruz, ucunu azcık salmak lazım 🙃

Günaydın tatlım🤗 iyiyim kuzu ya bariz bişi yok şuan kasık ağrısı vs. Hissetmiyorum dün daha çok oldu normal mi acaba 🤔 progestanı gündüz içme çok uyku yapıyor demişti arkadaşlar, sanırım o biraz sersem yaptı beni gece içmiştim sabah zor uyandım.
Olabilir canım ilk anda daha yoğun oluyordur belki o sürece girdiği için bir de yumurtan çok oluşmuş ya hepsinin büyümeye çalıştığını düşün normaldir bence 🤔 progestan da demek ki gerçekten o hamilelerin ilk haftalar kafamı kaldıramıyorum gözümü açamıyorum dediği şeyi yaşıyorsun şu an 🙈 böyle oluyormuş demek
Malesef canım hayat koşuşturmacasında robotlaşıyoruz 😶 doktor diyor ki, korunurken nasılsa cinsel hayatınız bırakınca da öyle olsun tek fark korunmamak olsun sperm zaten 5 gün yaşıyor haftada 1-2 ilişki ile bile doğurganlık penceresini yakalarsınız diyor. izle mutlaka canım Çok güzel bilgiler verdi 👌
Evet çok haklı aslında işte biz öyle mi yapsak o yakalamış mıdır onlar öldüyse bunlar yakalar diye hesap kitap peşindeyiz. Aklından çıkardığı ay ya da hiç beklemediği ay hamile kalanlar böyle kalıyor işte aslında :) izleyeceğim tatlım çok sağol 😘

Olabilir canım ilk anda daha yoğun oluyordur belki o sürece girdiği için bir de yumurtan çok oluşmuş ya hepsinin büyümeye çalıştığını düşün normaldir bence 🤔 progestan da demek ki gerçekten o hamilelerin ilk haftalar kafamı kaldıramıyorum gözümü açamıyorum dediği şeyi yaşıyorsun şu an 🙈 böyle oluyormuş demek

Evet çok haklı aslında işte biz öyle mi yapsak o yakalamış mıdır onlar öldüyse bunlar yakalar diye hesap kitap peşindeyiz. Aklından çıkardığı ay ya da hiç beklemediği ay hamile kalanlar böyle kalıyor işte aslında :) izleyeceğim tatlım çok sağol 😘
Benim işte bi dün oldu bugün yok ağrım kuzu anlamadım belki çatlamadan sonra olacaktır ağrı. Evet kuzu kesinlikle insan sersem oluyor ki daha 1 tane hap içtim 10 gün içeceğim inşallah vücudum alışır da zombi gibi gezinmem 🤭 kafa rahatlığı çok önemli kesinlikle

X