Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aynen doktorum öyle dedi 3 ay kullandım sonra ara verelim zaten 3 ay etkisi sürer dedi. Benim yumurtlama problemim yoktu zaten ama cok erken yumurtlıyordum 11-12. Günlerde bu ilaçlar beni düzene soktu 28 e cekti tam adetimi erken yumurtluyodum belki o sorundu hormonlar sorundu bilemiyorum ama her türlü faydası olduğuna eminim hamile kalmamda
Çok şükür canım🙏 belki kalitesini de olumlu yönde etkilemiştir, vesile olmuştur

Hay allahım şaka gibi 😂 demek ki 7 tane de olsa tutmayınca tutmuyor kuzu
Evet canım ama kimiside 1 yumurtayla tutuyor. Tamamen vücudun hormon ve vitamin değerlerinin o ay uygunluguna baglı bence. Ben d vit değerim cok düşükmüş onu farkedip destek aldığım ay hamile kaldım belkide onun eksikliği etkiliyordu

Evet canım ama kimiside 1 yumurtayla tutuyor. Tamamen vücudun hormon ve vitamin değerlerinin o ay uygunluguna baglı bence. Ben d vit değerim cok düşükmüş onu farkedip destek aldığım ay hamile kaldım belkide onun eksikliği etkiliyordu
Olabilir canım etkileyebilir D vit önemliymiş baya, nasipte olunca oluyor

Merhaba siz ne yaptınız? Önceden takip ediyordum ama msjları karıştırmışım. Ben de benzer durumdayım şu an.

Sizden de razı olsun. Benim rahmim ters acaba o nedenle ekstra bir ağrı olur mu diye düşündüm. Çünkü rahim ağzını bir şeyle tutup çekiyorlarmış doğrultmak için. Umarım acısız geçer ve bebişe vesile olur 😊🙏 kesin çektireceğim ama tam günü ve nasıl olacağı belli değil şu an bakalım hayırlısı.. çok teşekkürler

merhaba benim de ters rahim var, 6 ay önce anestezisiz çektirdim, hiç acı falan hissetmedim, hafif bir karın ağrısı oluyor regl dönemindeki gibi aynı, o da 1 dk sürüyor :)

Sanmıyorum cnm bisey olmaz bizdede aynı işlem yapılıyor merak etmeyin Rabbim kolaylığını verir
Inşallah hayırlara vesile olur
Inslalah haber edersiniz gelişmelerden rabbim muradınızi ve gonlunuzdeki varsın inşallah Allaha emanet
Çok teşekkürler acı eşiğim de biraz düşük sanırım ondan endişeliyim ama doğumu falan düşününce bu nedir ki diyorum 🙄 inşallah öyle olur haber ederim buraya yine gelişmeleri çok sağolun🙏
merhaba benim de ters rahim var, 6 ay önce anestezisiz çektirdim, hiç acı falan hissetmedim, hafif bir karın ağrısı oluyor regl dönemindeki gibi aynı, o da 1 dk sürüyor :)
Ah çok teşekkür ederim. İşte aradığım cevap 🤗 yani muhtemelen pek çok faktöre bağlı. Cihaz, vücudun durumu, çeken kişinin ehilliği vs. Burada inanılmaz çığlık çığlığa manzaraları anlatmışlar bir topikte ondan baya etkilendim sanırım. Kasıp da sonuçları etkiler miyim diye de düşündüm. Ama şu dönemde anestezi almayı da istemiyorum sanırım sizin gibi olumlu yazanlara odaklanıp cesaret edicem bakalım 🤔

Kızlar merhaba iyi geceler size bir sorum olucak soracağım konu şu çocuk istiyoruz 5 aylık evliyim bu ay yumurtlama gününden itibaren bu 6. gün oldu ve bazı belirtilerin var ama bilmiyorum tabi psikolejim mı acaba diye de kafama takmamak istiyorum ama size sorayım geceleri uyuyamıyorum 5 gündür var bu belirtiler karnımın içinde bişey var gibi bı his var bazı zamanlar aniden ateşim yükseliyor hararet gibi dudaklarım yanıyor ve vajinam sanki düşecek gibi ağrı oluyor kasıklarımda çok nadir ara sıra batma oluyor yattigim zaman rahat edemiyorum ve karnımda şişlik var genelde adet günüme bir iki gün önce oluyor ama bu sefer yumurtlama gününden beri var bu şişlik size hamile olabilir miyim pek anlamıyorum belirtilere baktığım da çok değişik değişik belirtiler olanlar var ama döllenme belirtilerini anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim ve dua eder misiniz Allah tüm bebek isteyenlere nasip etsin inşallah 🧿🤲♥️

Çok teşekkürler acı eşiğim de biraz düşük sanırım ondan endişeliyim ama doğumu falan düşününce bu nedir ki diyorum 🙄 inşallah öyle olur haber ederim buraya yine gelişmeleri çok sağolun🙏

Ah çok teşekkür ederim. İşte aradığım cevap 🤗 yani muhtemelen pek çok faktöre bağlı. Cihaz, vücudun durumu, çeken kişinin ehilliği vs. Burada inanılmaz çığlık çığlığa manzaraları anlatmışlar bir topikte ondan baya etkilendim sanırım. Kasıp da sonuçları etkiler miyim diye de düşündüm. Ama şu dönemde anestezi almayı da istemiyorum sanırım sizin gibi olumlu yazanlara odaklanıp cesaret edicem bakalım 🤔
Bende cekinmistim kuzu hatta konusmustuk. Bendede endometriosiz var. Korkma canim korkulucak bisey degil. Benim yumurtaligimin biri rahime yapisik. Iki uc dakka regl agrisinin hafifi bir agri var. Siviyi akitir akitmaz agri bitiyo. Yani toplam en fazla bes dakika suruyo normalde. Beni bide yan yatirdilar o yapisik olan tüpden sivi gecsin diye

Bende cekinmistim kuzu hatta konusmustuk. Bendede endometriosiz var. Korkma canim korkulucak bisey degil. Benim yumurtaligimin biri rahime yapisik. Iki uc dakka regl agrisinin hafifi bir agri var. Siviyi akitir akitmaz agri bitiyo. Yani toplam en fazla bes dakika suruyo normalde. Beni bide yan yatirdilar o yapisik olan tüpden sivi gecsin diye
Evet canım hatırlıyorum. Çok teşekkür ederim rahatlatıcı mesajın için 💫B en bu tüplerden geçiş ve açmaya çalışırlarsa olan ağrılara hazırladım gibi kendimi aslında ama bir de o rahim ağzını tutup çekiştirmelerini bugün okuyunca bir tuhaf oldum 🙄 öyle bir şey hissettin mi işlemin başında ? Şu an sen tüp bebek mi deniyorsun ne aşamadasın? Ben yumurta geliştirici ilaçlarla başlamadan film çekilmeye karar verdim önce tıkanıklık varsa boşa olacak diye.. umarım doğru karardır.

Evet canım hatırlıyorum. Çok teşekkür ederim rahatlatıcı mesajın için 💫B en bu tüplerden geçiş ve açmaya çalışırlarsa olan ağrılara hazırladım gibi kendimi aslında ama bir de o rahim ağzını tutup çekiştirmelerini bugün okuyunca bir tuhaf oldum 🙄 öyle bir şey hissettin mi işlemin başında ? Şu an sen tüp bebek mi deniyorsun ne aşamadasın? Ben yumurta geliştirici ilaçlarla başlamadan film çekilmeye karar verdim önce tıkanıklık varsa boşa olacak diye.. umarım doğru karardır.
Doğru karar vermişsin bence ilk yapılması gerekn rahim filmi tüpler kapalı mı açık mı öğrenmiş oluyorsun ona gore yol izlersin

Yok kuzum oyle bisey hissetmedim hic. Bence cok dogru karar, o ilaclari bosuna icmis olma, o ilaclar bizim hastaligimizi kötu etkiliyor. Insallah ilk seferde tutar kuzu.
Benim bi bucuk hafta sonra ilk rendevum var tup bebek icin konusucaz iste. Persembede esimin spermogram testi var

Çok sevindim böyle sürprizler ne güzel oluyor. Allah bağışlasın. Rahim filmini anestezili mi çekildiniz? Ben anestezisiz cesaret edebilir miyim diye merak ediyorum. Sanırım önümüzdeki hafta çekileceğim.
Canım nerde çekileceksin istanbuldaysan echomarı tavsiye ederim anestezisiz hiç ağrı olmuyor

X