Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ahhh inşallah sağol canım benim inşallah bakalım nasıl sonuç alacağım, yalancı belirtilere hazırlıklıyım seni etiketlerim mutlaka

Bana da öyle dedi canım da ben acaba iğneden önce mi yumurta büyümüş oluyor yoksa sonra mı büyüyor onu tam anlayamadım
İğneden sonra 36 saat içinde yumurtalar dahada büyüyüp çatlamaya başlıyo sanırım kuzum o yüzden 36 sonra hemen ilişki veriyor doktorlar istersen arkadaşıma sorayım oda olmuştu iğne

İğneden sonra 36 saat içinde yumurtalar dahada büyüyüp çatlamaya başlıyo sanırım kuzum o yüzden 36 sonra hemen ilişki veriyor doktorlar istersen arkadaşıma sorayım oda olmuştu iğne
Olabilir kuzum işte ovüde bugün silik çıktı yarın iğne vurcam ya ondan merak ettim,

minseo canım hadi hayırlısı olsun inşallah estrofem rahim inceyse kalınlaşması gebeliğe hazırlanması için veriliyor.. bana da geçen ay vermişti ama o ilaç benim nefretim oldu resmen depresyona soktu acayip sinir yaptı, ama bana günde 2 defa verdi belki ondan olmuş olabilir.. iğneye gelincede bende hep kendim yaptım acayip basit.. youtube da video izle öyle yap, ucu o kadar ince ve sivri ki inan girdiğini bile anlamıyorsun.. 6 yumurta gelişmiş benim doktorumda kesin iptal ederdi çünkü bana ilk ilaç denemesinde günde 1 le başlatcam nasıl tepki vercek bakalım çünkü bize lazım olan kaliteli tek bir yumurta fazla olsun çoğul gebelik olsun istemeyiz demişti ama her yiğidin yoğut yiyişi ayrı demişler doktoruna güveniyorsan kafanı rahat tut.. güzel sonuçlar almak nasip olsun inşallah

Ya kızlar rahim filminden sonra 2 gün dinlenip sonra bebek çalışmalarına başladık(doktorum öyle söylemişti).. yani adetin 11. Günü başladık ve ben o günden beri ovülasyon testi yapıyorum ve tüm testlerim yarın pik olucakmış gibi çıkıyor ama bir türlü pik olmuyor.. yumurtlama akıntımda yok.. ama kasık ağrım var.. kist falan mi var acaba ya.. yada bir iki yumurta var aynı boyutta mı kaldı naptı bilmem.. 19. Gün oldu tık yok.. belki bu ay şansım olur diyodum o da olmucak gibi

Beni de ekler misinizzzzz. Bat 10.12.2020

Ay bana inşallah yan etki yapmaz progestan da içcem bana da günde 2 tane verdi kuzu 6 yumurta var dedi ama bence 6 sı da gelişmez o yumurtaların 2 3 tanesi belki diyorum ben bende ikiz gebelik şansı yok hiç sanmıyorum zaten 1 tanesi bile tutacak mı bakalım

En hayırlısı neyse o olsun inşallah doktorlardan iyi bilemeyiz bizler

Canım çok basit bir iğne ben kendim yapmıştım normalde çok korkarım yapamam diyordum ama mecbur kalınca yaptım kendim acısı yok hiç anlamıyorsun bile yaptığın saati not al mutlaka 36.saatten sonra ilişki olması lazım çünkü

Yarın yapcam kuzum 12 de

İzleyim canım bakayım tedirgin oldum biraz estrofem embriyonun gelişimini ve rahime tutunmasını destekliyormuş canım. Benim kimyasal olduğu için daha önce destek amaçlı vermiş olabilir
Doktorum bana ilk iğnemde estrofem vermişti çok etkili bir ilaç rahmin kalınlaşmasını sağlıyor yani e2 yi arttırıyor e2 50 veya daha az çıkarsa yumurtlama döneminde o zaman veriyorlarmış geçen ay öyle söyledi doktorum

Anladım kuzum belki rahmimi ince gördü ultrasonda doktor ondan verdi ben öyle tahmin ediyorum

Kızlar selam, ben de bir şey sorayım belki size de olmuştur :) 8 senedir aktif cinsel hayatım var ama çoğunlukla genelde eşim korundu ve şöyle söyleyeyim vücudum sperme çok alışık değil 2 aydır korunmuyoruz ama bu ay olmadı, BAT yumurtlamaya göre bugündü ve dün kahverengi lekelenmem başladı, bugün de öyle inşallah yarın sökülür diye umuyorum.. ama bu hayatımda ilk kez geçen ay oldu ve şimdi yine.. acaba korunmayı bırakmamızın regl düzenime bir etkisi var mı?

Canım korunmayı ilk bıraktığın zaman bu tarz şeyler olabiliyor vücut direk kendini hamile kalmaya endekslediği için sperm ile tanışınca hormonlarda değişmeye başlıyor

Merhabalar ben 17 aylık evliyim hiç korunmadim en başından beri bebek istiyoruz eşimde bende test yaptırdık herşey normal rahim filmi çekildim temizdi eylul ayında klomen kullandım yumurtalarım gelişmişti ama eşim yanımda olamadığı için iğneyi geç vuruldum sanırım ondan dolayı olmadı ekim ayında doktora da gitmedim kasımda tekrar farklı doktara gittim oda hiçbir problem olmadığını söyledi ve klomen iğne kullandım 23 kasımda şuan beklemedeyim bat 12 aralık beni de eklerseniz sevinirim burada ki arkadaşların hamile olması hem benim için umut oluyor hemde sevinçlerine ortak oluyorum mutlu ediyor burda hamileyim konularını görmek rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin inşallah

İnşallah bu ay gelir güzel haber ekliyeceğim canım listeye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…