Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım açıkçası ben ofis histeroskopi çektirdim üniversitede , doktor boş ye re anestezi almaya gerek yok.Adet sancısı gibi kısa bir süre ağrı çekiyorsun.Benim rahim ters olduğu için birazda ağrım oldu.Kisinin ağrı eşine göre değişebiliyor ,ağrı olmasina rağmen bende hiç kasılma olmadı evet gerçekten o 5 dk ağrı zor geliyor.Bir daha yaptirirsam kesin anestezi alırım demiştim, ama şuan deseler yine yapacağız tekrar anestezi almadan yaptırırım.Kendimizi doğum sancısınida alirstirmis hatta staj yapmışız gibi kandirabiliriz.Ben açıkçası artik özellere gitmiyorum üniversitede doktorumun yönlendirmesiyle çektirdim

Aynen canım nasıl rahat olacaksan. Bizim de aynı şekilde ailelerin hiç bi bilgisi yok böyle çok rahat ilerliyor koronadan dolayı da kimseyle görüşmüyoruz daha iyi oldu kafa rahat

Bencede hiç problem edilecek birşey değil, özellikle işlem sonrası hiç birşey olmamış gibi giyinip çıkmıştım.Bizde tüp bebeğe geçiyoruz kimseye söylemedim kendi aileme de eşimin ailesine de,süreci sorup duracaklar ,gereksiz yere stres olmaya gerek yok!

Kuzum ben aşılamaya başlamıştım ama 6 yumurta görünce doktor ya iptal edeceğiz ya da tüp bebeğe döneceğiz Bence bu yumurtaları ziyan etmeyelim dedi böylece tüp bebek yaptık 10 gün içinde her şey oldu bitti Tabi ki canım 3 olgun yumurta olduğunu ve hepsinin döllendiğini düşün, 3üz olur ve riskli gebelik kategorisine girer. O yüzden doktorlar tercih etmiyor.

En iyisi canım benim hala kimse bilmiyor sadece eşim ve ben. Söylemeyi de düşünmüyorum hiçbir zaman. Böylece olumsuz olsaydı bile acımı kendim yaşayacaktım kimsryi teselli etmekle uğraşmayacaktım

Benim de rahmim ters. İnşallah çok ağrı olmaz. Aslında canım çok tatlıdır hatta bu nedenle elim kırıldığında kimseyi inandıramamıştım sen her şeye böyle diyorsun geçer birazdan abartma diyip durmuşlardı ama bu arada daha iyi gibiyim. Eskiden çok daha korkardım böyle şeylerden ama bilmiyorum bu konu bebek olunca bir olgunluk geldi sanırım. Yani ben pek memnun kalmadım açıkçası daha önce ve bu nedenle çok önyargılıyım belki de. İleride belki salgın sonrasında yeniden denerim ama gerçekten annemle yıllardır hastanelerde uğraşıyoruz o nedenle kendimi çok çektim üniversite hastanelerinden. Tabi genelleme yapmamak lazım kısmet bu işler. İnsan çektiği acıyı da sonra unutuyor o an dayanılmayacak gibi olsa da sizin gibi tekrar olsa aynısını çekerim denilebiliyor
Aynen canım nasıl rahat olacaksan. Bizim de aynı şekilde ailelerin hiç bi bilgisi yok böyle çok rahat ilerliyor koronadan dolayı da kimseyle görüşmüyoruz daha iyi oldu kafa rahat
En güzeli gerçekten zaten toplum baskısı çok fena. Hep istemediğimizi düşünmediğimizi biliyor ve sormuyorlar artık. Olursa herkese çook büyük sürpriz olacak. Hatta bu kadar uğraştığımızı hayal bile edemezler kaza oldu sanatlar
Evet doktor da öyle dedi, hemen ayaklanıp çıkabiliyorsun anesteziyle biraz daha kalman gerekecek falan dedi. Hayırlısı olsun bence de en güzeli söylememek. Çünkü zaten duygusal olarak yorucu bir süreç. Eşimle bile paylaşırken üzülmesi çok fena oluyor regl oldum mu olacak mıyım stresi. Bir de tek tek herkese açıkladığını düşün çok zor.
Ayy nerden nereye neler olmuş öyle o zaman dondurulmuş falan değil taptaze transfer oldu bebiş nerden nereye ya hakikaten kendi kısmetlerini kendileri belirliyor bu bebişler sanırım çok tebrik ederim hayırlı olsun sağlıkla alırsın kucağına inşallah. Her şey yolunda gitsin bu süreçte
Evet insan ikiz falan diye heyecanlanıyor ama ciddi riskleri var tabi ki. Zaten benim de muhtemelen riskli gebelik kategorisine girer (annemde pıhtılaşma bozuklukları var o nedenle bana da muhtemelen kan sulandırıcı iğnelerle devam edecek gebelik süreci) Bir de ikiz olursa iyice fena ama yine de sağlıklı olacaksa olsun diyorum
En iyisi canım benim hala kimse bilmiyor sadece eşim ve ben. Söylemeyi de düşünmüyorum hiçbir zaman. Böylece olumsuz olsaydı bile acımı kendim yaşayacaktım kimsryi teselli etmekle uğraşmayacaktım
Kesinlikle çok haklısın ben de hep öyle düşünüyorum. Yeterince duygusal bir süreç zaten yorucu bir psikoloji. Bir de açıklama, teselli etme ihtiyacı. Seni teselli etmeye çalışırken canını acıtan şeyler söyleyecekler farkında olmadan falan. Hiç gerek yok haklısın böylesi ve ladınlar kulübüyle gitmek en iyisi bence

minseo kuzum testi ben çöpe attım eşimde çöpleri indirdi attı çıkarıp tekrar çekerdim resmini ama malesef elimde erken gebelik testi predictor var yarın sabah onu yapıp atarım tekrar size testin resmini eltime atmıştım oda karartmış bakmış her şekilde var diyip duruyo

Eklentiler

• F4A7D3B6-2AAA-4CBC-B489-66DF3E4C6AD2.jpeg
    136,3 KB · Görüntüleme: 63
Aaa böyle kararınca gördüm kız var gibi yarın sabah hemen test yap at buraya heyecanlandım

Canım merhabalar benim de tsh 7.04 çıktı tahlilde ilk defa hayatımda böyle oldu çok bir bilgim de yok Pazartesi doktora gideceğim nasıl bir yol izleniyor tiroidle alakalı paylaşabilir misin
Ayyy hadi inşallah hamilesindir 5 ve üstü hamilelik deniliyor

Ben ayın 8 de adet olmam lazımdı bugün pembemsi bir akıntı geldi göğsüm adetim bittiği 3. Günden bu haftaya kadar aşırı ağrı yaptı hafif göğsümde ağrı var ama şiddeti geçti bende 3 gün önce adet oluyorum galiba bu ayda 4 senedir yine karavana

Kuzum ben hiç çatlatma iğnesi olmadım ama çevremde çok olan var onlardan duyduğum kadarıyla iğneden 36 sonra ilişkiye girin diye demiş doktorları
Bana da öyle dedi canım da ben acaba iğneden önce mi yumurta büyümüş oluyor yoksa sonra mı büyüyor onu tam anlayamadım

Ayyy hadi inşallah hamilesindir 5 ve üstü hamilelik deniliyor
Hcg değil canım tsh yani tiroid hormonum 7.04 olmuş bat 10 Aralık aslında bu ay farklı şeyler hissediyodum vücudumda hala hissediyorum ilk defa denemiştik bebiş ama tsh böyle olunca umudum ve hevesim kalmadı açıkçası tiroidim düşer inşallah şuan onun için dua ediyorum

H -Haziran- canım nasılsın? Bir şey soracağım hamile kaldığın ay klomen+ovitrelle kullanmıştın di mi? Kaç yumurtan gelişmişti? Ben de yarın ovitrelle vurulacağım
iyim canım sağol sen nasılsın evet ilk gebeliğimde sadece klomen şimdikinde klomen+ovitralle. Benim 2 yumurtam gelişmişti biri 14 biri 19du . Senin kaç tane var İnşallah senden de hayırlı haberler alırıız Tavsiyem 14. günden önce test yapma yanıltıyor iğnenin etkisinden

Kuzu benim 6 tane varmış ya ama bence hepsi büyümez kimi geride kalır belki en fazla 3 tanesi büyür diye tahmin ediyorum sağda 3 solda 3 gelişmiş. Bana da bu ay aynı kombinasyonu verdi bir de hap olarak progestan ve estrofem yarın iğneyi vurcam çok heyecanlıyım

Kız baya gelişmiş ha ikiz olursa şaşırma Rabbim en hayırlısını versin inşallah İğneni vurun günlerini iyi değerlendir zaten hangi günler olduğunu doktorun söylemiştir. Bende progestan kullanmştm inşallah bu ay tutunur bebiş Mutlaka haberdar et, iğneden sonra bende acayip şişkinlik olmuştu , sancı , kasılma , kramp vs bu tür rahatsızlıklar normal onda da endişen olmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…