Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben de kimyasaldan sonra o takviyeleri çılgınlar gibi içtim 🙂 benim gittiğim doktor takviyeler para tuzağı diyor. Vücutta eksik olan bi yer varsa orayı onarmak daha mantıklı geliyor bana D vitamini gibi mesela. Folik asit bile içmiyorum artık aklıma gelirse anca... Çevremde bilinçsiz o kadar çok hamile kalan var ki alkol, sigara, sağlıksız beslenme hat safhada olan o yüzden diyorum kendime kendini kasma olacağı varsa olacak.
sorma yaa alt komşum hamile kaldı kız ine bırakmadı sigarayı. ben de arada içiyorum ya diyorum hamileysem evham üstüne evham.... Olacağı varsa oluyor yaaa Folik asitini ihmal etme iç dedi bu gititğim dr. takviyeye gerek yok dedi. Bu ay aşılamaya başlamayalım önümüzdeki ay başlarız dedi adetin 1 yada 2. günü çağırdı. Foliküller var dedi 10 mm altnıda olması lazımmı sanırım tedavi öncesi.

4 ay folbiol içtim... Hem hamile kalamadım hem vücuduma günlük dozun 10 katı folik asit almış oldum gereksiz yere. Folbiol un dozu çok yüksek günlük önerilen miktar 400 mikrogram folbiol 400 miligram. Bir de folik asitin folat versiyonunu içmek daha faydalı doğal formu olduğu için etkisi daha çabuk açığa çıkıyor. Ben yine de bu takviyelerin çok bi işe yaradığını düşünmüyorum🤷‍♀️ olacak olduktan sonra oluyor...
Ben de artık folic asit almayacağım sanırım, elimde bi 15 tane kadar kaldı. olacak olan olur derler, kısmet artık 🤲🏻

sorma yaa alt komşum hamile kaldı kız ine bırakmadı sigarayı. ben de arada içiyorum ya diyorum hamileysem evham üstüne evham.... Olacağı varsa oluyor yaaa Folik asitini ihmal etme iç dedi bu gititğim dr. takviyeye gerek yok dedi. Bu ay aşılamaya başlamayalım önümüzdeki ay başlarız dedi adetin 1 yada 2. günü çağırdı. Foliküller var dedi 10 mm altnıda olması lazımmı sanırım tedavi öncesi.
Ben de bu ay düzenli içmeye çalışıyorum folik asiti, onun dışında sadece klomen başka da bişi almıyorum. Egzersiz yumurta kalitesini artırıyomuş kan akışı sağladığı için. Sağlıklı yağlar tüket avokado, çiğ kuruyemiş gibi. Havuç rendele üzerine tarçın dök ye tarçın da çok faydalı hadi inşallah 🤲

Ben de artık folic asit almayacağım sanırım, elimde bi 15 tane kadar kaldı. olacak olan olur derler, kısmet artık 🤲🏻
Kaç aydır istiyorsun canım? Benim 10 ay olunca gına geldi o yüzden içmiyorum doğrudüzgün 😅 yeni istiyorsan iç sen ama güzel bi takviye al. Ben folifor kullanıyorum D vit katkılı folat onu tavsiye edebilirim sana. Folbiol eski tip üretim ve yüksek doz içeriyor vücudunu yorar.

Ben de bu ay düzenli içmeye çalışıyorum folik asiti, onun dışında sadece klomen başka da bişi almıyorum. Egzersiz yumurta kalitesini artırıyomuş kan akışı sağladığı için. Sağlıklı yağlar tüket avokado, çiğ kuruyemiş gibi. Havuç rendele üzerine tarçın dök ye tarçın da çok faydalı hadi inşallah 🤲
Avakado demeseydin iyidi. Iyyykkkk nefret ediyorum ondan. ama çiğ kruuyemiş tüketiirm ben zaten sürekli çok severim. Havuç tarçında mantıklı. Bir de ben coraspirine başlayacağım. Kan akışı damar genişelemsi için ii coraspirin kulanıp hamile kalnlarda var çok. Zararı yok içilebilir geliyor bana da

Kızçeler benimde folikasit 3.kutum bitecek o bitince tekrar almayayım ara veriyim diyorum. Hamile kalırsam tekrar başlarım. 3kutu yeter mi sizce? minseo minseo karadenizkizi1982 karadenizkizi1982 fiona13 fiona13
Valla yavrum ben de ara vereyim diye düşündüm. Folik asit kusucam nerdeyse.

Doktor ara verme dedi. Zaten o vücutta biriken bir vitamin değilmiş. Günlük atıyor onu vücut dedi. O yüzden ara vermene gerek yok

Tarçının adet geciktirme gibi bi etkisi var ama haberin olsun bebeğim 🙈

Avakado demeseydin iyidi. Iyyykkkk nefret ediyorum ondan. ama çiğ kruuyemiş tüketiirm ben zaten sürekli çok severim. Havuç tarçında mantıklı. Bir de ben coraspirine başlayacağım. Kan akışı damar genişelemsi için ii coraspirin kulanıp hamile kalnlarda var çok. Zararı yok içilebilir geliyor bana da
Kimyasaldan sonra coraspin içtim baya 🙂 vücuda faydalı hala aklıma geldikçe arada içerim kalp sağlığını da koruyor. Avokado ben de hiç sevemedim ya limonu karabiberi sarımsağı basıp yemeye çalışıyorum 😂

Kimyasaldan sonra coraspin içtim baya 🙂 vücuda faydalı hala aklıma geldikçe arada içerim kalp sağlığını da koruyor. Avokada ben de hiç sevemedim ya limonu karabiberi sarımsağı basıp yemeye çalışıyorum 😂
ayy yok uğraşamam ben onunla vıcık vııck... Oğluma ilk almıştım bebekken yedireyim diye. o zaman tiksindim.. ama aspirinin faydası var. Bende hafiften pıhtılaşma varmış. Onun için içeyim dedim. Genetik doktoru haile kalınca dr verir dedi gerek yok dedi. ama ben içeceğim

ayy yok uğraşamam ben onunla vıcık vııck... Oğluma ilk almıştım bebekken yedireyim diye. o zaman tiksindim.. ama aspirinin faydası var. Bende hafiften pıhtılaşma varmış. Onun için içeyim dedim. Genetik doktoru haile kalınca dr verir dedi gerek yok dedi. ama ben içeceğim
Pıhtılaşma eğilimi varsa mutlaka iç canım

X