Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benimde akti ya valla sastim kaldim sekilden sekile giriyoruz akmasin diye daha dahaaa etkili bir sey bulmam lazim haha
Canım o akanların yüzde 80 i meni yani spermi rahime ulaştırmaya yarayan sıvı, kadınların akıntısı gibi düşün. Tamamı sperm değil yani ve o meni dışarı çıkıyor her şekilde vücut atıyor çünkü onu. Sperm ve yumurta mıknatıs gibi birbirini çekiyor zaten, vajina girişinde kalan bir spermi bile yumurta çekiyor. O yüzden çokta zorlamamak lazım bence ilişkiden sonra bi süre uzanmak, ya da ayakları hafif kaldırmak kafi

Takiliyordum canim arkadasin bahsettigi seyi yapiyorum fakat giden gidiyor mumkun degil cikmamasi illa ki geliyor onada yapacak birsey kalmiyor tabi sagol yinede aciklaman icin canimm

Bilmem doktordan çıkınca sanki daha rahattım. Bak görürsün bu ay gebe olarak geleceksin bana dedi. Kafanı rahatlat dedi. Beynimden bu bebek düşüncesini nasıl atarım bilmiyorum ki. Bakalım kısmet hayırlısını versin Allah inşallah cümlemize

Düşünce kafadan atılmıyor, zihinen imkansız. Sadece, elimden geleni yapıyorum, olacağını biliyorum fakat daha zamanı gelmedi diyerek vücudunu stresten uzak tutmak. Bu düşünceyi kanıksamak bu sürecin daha rahat geçmesini sağlıyor

Sohrab kuzum doktorun ile görüştün mü yeni denemelere ne zaman başlıcaksınız
İkinci adette yenıden asılama denıcek cnm, ama ılk adetten sonra kendım deneme yapıcam, yalnız benım 3 gundur siyah leke gelıyor onu adet saymalı mıyım bılemedım, doktor adet sayılmaz dedı de, dusukten sonra 17. Gun adet ıcın erken, leke ıcınn de 10 gun temızdım 17.gun gelmesi ilginc

bende sağlık ocağından yazdırdım folbiol hemşire önermişti çocuk istediğimden beri onu içiyorum
Canim herseyi birseye baglamak tabiki dogru bulunmuyor fakat cok yakin bir arakadasim var 2.5 yil cocugu olmadi ona sordum ne tedavi uyguladin diye bu folbiol kullandigim ay kaldim dedi bende bu ay kaldim iste suan ikizleri var canim hamile kalmaya yardimci olmasa bile bence bazi yapisal bozukluklari duzenliyor

Ben de biliyorum olacağını, bir sıkıntı yok bu ay olmadı ama önümüzdeki ay olacak kesin diye diye 6 ayı devirdim. :) Ama ümitliyim olacak.

Ben doktorun önerdiklerini es geçip solgarın almıştım, ikinci şişem bitiyor hatta. Bu kader önemli olduğunu düşünmemiştim açıkçası

Yok canım adet değildir bence içerde kalan eski kanı atıyordur vücut. Hadi inşallah çabucak olsun sağlıkla

Ben doktorun önerdiklerini es geçip solgarın almıştım, ikinci şişem bitiyor hatta. Bu kader önemli olduğunu düşünmemiştim açıkçası
4 ay folbiol içtim... Hem hamile kalamadım hem vücuduma günlük dozun 10 katı folik asit almış oldum gereksiz yere. Folbiol un dozu çok yüksek günlük önerilen miktar 400 mikrogram folbiol 400 miligram. Bir de folik asitin folat versiyonunu içmek daha faydalı doğal formu olduğu için etkisi daha çabuk açığa çıkıyor. Ben yine de bu takviyelerin çok bi işe yaradığını düşünmüyorum olacak olduktan sonra oluyor...

Bende folbiol kulanıyordum üç kadar kulalndım sonra buradan okuduklarımdan yola çıkarak onu bıraktım günlük doj çok fazlaydı ki ben kırıp yarım yarım içiyordum ona rağmen fazla.. Şimdi dokotrun verdiği multivitamin içiyorum içnde gerekli miktarda folikasitte var ayrıca dna düzenleyici falan kuvvetli bir multivitamin 3 ay olacak onu da bu son paket bitince bırakacağım. Evde iki kuru Folik plus ım var ona devam ederim artık. İçim folik asit oldu kusucam yakında

aynen katılıyorum sana canım. Her ay 220 Tl verip aldım yine de dr önerdi diye faydası olur dedim. Ama 3 ay bitecek bir hafta sonra gebe kalamadım. ama belki başka şeylere faydası olmuştur. şimdi evde folik plus var folat versiyonlu senin dediğin gibi yeni nesil folik asit diye geçiyor bunlar ona devam edeceğim. İlk folbiol kullandım ben de 3-4 ay gereksiz.

Ben de kimyasaldan sonra o takviyeleri çılgınlar gibi içtim benim gittiğim doktor takviyeler para tuzağı diyor. Vücutta eksik olan bi yer varsa orayı onarmak daha mantıklı geliyor bana D vitamini gibi mesela. Folik asit bile içmiyorum artık aklıma gelirse anca... Çevremde bilinçsiz o kadar çok hamile kalan var ki alkol, sigara, sağlıksız beslenme hat safhada olan o yüzden diyorum kendime kendini kasma olacağı varsa olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…