Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Beta hcg sonucum 0.5 yazıyordu internetten baktığımda gebeliğim 3. Haftasında olabilirmisim kızlar sizceee hamilemiyimm❤️

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 26
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 7 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ Evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK 1
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ +/- 2-3 gün
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Bende pkos vardı eşimde morfoloji çok iyi değildi.
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Bal+polen+arı sütü+propolis, keçi boynuzu özü ve folik asit kullandık hem eşim hem ben.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Hayır.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Evet
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ Yumurtlama günlerim 13 ve 14 Kasımdı. 12-13-14 kasımı değerlendirdik 15inde yumurtam çatladı 😊
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Belirgin bir belirtim yoktu sadece ev işi yaptıktan sonra çok çabuk belim ağrıyordu ve arada kasıklarımda yanma oluyordu.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ Bat günü gördüm.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Bu ay için hiç umudum yoktu hamilelikten haberim olmadan 1 kilo almışım yemek bebeği diye eşimle dalga geçiyordum kızlar gerçekten biraz oluruna bırakmak gerekiyor gerçekten herşeyin bir zamanı var. Sadece bu ay beraberlikten sonra uyuyakalmışım tuvalete bile gidemeden sabaha kadar yataktan hiç kalkmadım. Bu ay ilk kez böyle oldu onun bir etkisi var mı bilmiyorum ama paylaşmak istedim belki bir faydası dokunur 🤗 Allahım hayırlısıyla tüm gebelerimize sağlıklı evlatlar bekleyenlere de en kısa zamanda bu güzel duyguyu nasip eder umarım 🍀🍀 ❤️
minseo minseo

Yaşınız henüz genç denecek yaşlarda bence deneyin akışına bırakın en azından 1 yıl. sonra müdahale edilebilir.
Çok panik yapıyorum eminim herkes öyledir de bi anda elim ayağım bosaliyor abartıyorum. duygusaliz kadinlar genel olarak bu konu da hassas malum. Öyle yapmaliyim sanırım da ovulasyon kitlerinin bir zararı yok dimi denesem olur yumurtlama günü takibi için

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔23
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔4 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ hayir
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔2.inseALLAH
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Gecen ay kimyasal oldu
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ 30 gunde 1
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ yok
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ evet bu ay corekotu bal tarcin Yapton. .
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔hayir
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔HAYIR
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ adetimin bitiminden 15.ve 16.gunler
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ evet vardi gecikmemin 10.gununde kasik agrim gogus agrim agirlasmisti goguslerim vajinamda batma oluyordu
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ battan 15gun sonra kan verdim
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA
Sakin duayi eksik etmeyin bolca kunfeyekun tesbihat cektim yasin meryem suresi okudum ve bu ay bati oyle hevesle beklemedim belirti aramadim heran adet olucam diye dusundum veee elhamdulillah Rabbim nasip etti inseALLAH tez zamamda sizlerede nasip etsin

kızlar selam herkese ,

yeni gebe arkadaşıma önerebilceğiniz vitamin var mı çoklu mu kullansın folik mi sizce ? daha çok yeni betası 127 🌸🧿
Canım bence kan değerlerine baktırmadan vitamin yüklemesi yapmasın şuan vücuduna. Folik asit ile devam etsin şimdilik derim ben...

X