Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Allah sizlerede nasip etsin ama stres kesinlikle ypmayin bn bu ay oluruna birktim bak tuttu ve keciboynuzu pekmezi icirdim esime onun etkisi vr kesin
Canım öncelikle hayırlı olsun sağlıcakla kucağına alırsın İnşAllah 🤲🏻 bende keçiboynuzu pekmezi veriyorum eşime yumurtlamayı takip ettiniz mi? Nasıl değerlendirdiniz bu ayı?

Canım öncelikle hayırlı olsun sağlıcakla kucağına alırsın İnşAllah 🤲🏻 bende keçiboynuzu pekmezi veriyorum eşime yumurtlamayı takip ettiniz mi? Nasıl değerlendirdiniz bu ayı?
Hayir etmedim 24 saatte bir iliskide bulundum

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 26
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 7 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ Evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK 1
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ +/- 2-3 gün
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Bende pkos vardı eşimde morfoloji çok iyi değildi.
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Bal+polen+arı sütü+propolis, keçi boynuzu özü ve folik asit kullandık hem eşim hem ben.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Hayır.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Evet
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ Yumurtlama günlerim 13 ve 14 Kasımdı. 12-13-14 kasımı değerlendirdik 15inde yumurtam çatladı 😊
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Belirgin bir belirtim yoktu sadece ev işi yaptıktan sonra çok çabuk belim ağrıyordu ve arada kasıklarımda yanma oluyordu.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ Bat günü gördüm.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Bu ay için hiç umudum yoktu hamilelikten haberim olmadan 1 kilo almışım yemek bebeği diye eşimle dalga geçiyordum kızlar gerçekten biraz oluruna bırakmak gerekiyor gerçekten herşeyin bir zamanı var. Sadece bu ay beraberlikten sonra uyuyakalmışım tuvalete bile gidemeden sabaha kadar yataktan hiç kalkmadım. Bu ay ilk kez böyle oldu onun bir etkisi var mı bilmiyorum ama paylaşmak istedim belki bir faydası dokunur 🤗 Allahım hayırlısıyla tüm gebelerimize sağlıklı evlatlar bekleyenlere de en kısa zamanda bu güzel duyguyu nasip eder umarım 🍀🍀 ❤️

Merhaba minseo minseo tabloya gittim de bat 16.12.2020 diye güncellenmiş belki ben yanlış söylemiş olabilirim kusura bakma 26.12.2020 olacak.
Bugün de gidip hormon testi yaptırdım prolaktin için falan çıkmadı daha sonuçlar bakalım hayırlısı inşallah 😊

Bunuda şimdi yaptım sizce durum ne

Eklentiler

• D83DC23D-BA63-4C6F-99D4-124A53CEA6F3.jpeg
    D83DC23D-BA63-4C6F-99D4-124A53CEA6F3.jpeg
    59,3 KB · Görüntüleme: 98
X