Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Merhaba arkadaslar grubu tesadüfen gördüm bizim de 1 oglumuz var 5 yaşında ve kısmetse ins 2.yi istiyoruz oglumuz 3 ya da 4.ayda hic farkinda dahi olmadan kendililginden olduğu için ikinci de öyle olacak guvencesiyle agustosta kontrole gittim dr herseyin yolunda olduğunu ve 6 ay korunmamamizi söyledi. Geldik 3 ay geçti panik başladı tabii bu arada wsimi dr a gonderdim onun da analizleri yapıldı ve herseyin yolunda olduğu soyledndi. Onun da uzerinden 3 ay gecti ve hala bisey yok. Size sorum şu sizce ne yapmaliyim akışına bırakıp zamanini mi beklemeliyiz yojsa tedaviye başlayıp zaman kaybetmemeli miyiz 31 yaşındayım bu arada

Merhaba arkadaslar grubu tesadüfen gördüm bizim de 1 oglumuz var 5 yaşında ve kısmetse ins 2.yi istiyoruz oglumuz 3 ya da 4.ayda hic farkinda dahi olmadan kendililginden olduğu için ikinci de öyle olacak guvencesiyle agustosta kontrole gittim dr herseyin yolunda olduğunu ve 6 ay korunmamamizi söyledi. Geldik 3 ay geçti panik başladı tabii bu arada wsimi dr a gonderdim onun da analizleri yapıldı ve herseyin yolunda olduğu soyledndi. Onun da uzerinden 3 ay gecti ve hala bisey yok. Size sorum şu sizce ne yapmaliyim akışına bırakıp zamanini mi beklemeliyiz yojsa tedaviye başlayıp zaman kaybetmemeli miyiz 31 yaşındayım bu arada
Ovulasyonla takip ediyor musunuz canım? Pik ve çatlamayı görüyor musun?

Ovulasyonla takip ediyor musunuz canım? Pik ve çatlamayı görüyor musun?
Hayır adetlerim çok düzenli diye tam ortasındaki günü dikkate aliyorduk menstrual döngünün. hiç bisey yapmadım burdaki bi kaç sayfayı okudum dünden beri ilk defa burda duydum açıkçası bu arada ins herkes en yakın zamanda kavuşur ins bebisine

Kızlaaaar var mı güzel haberler ?

MEMUR54 MEMUR54 27.11.202024 AY
Paresilaaa Paresilaaa 28.11.20205 AY
@Erdembaby 28.11.20201 YIL
@Kedilervekitaplar 29.11.20203 AY
M Masalmina 30.11.202011 AY
Ankara1986 Ankara1986 30.11.20208 AY
@Rabbi Hebli Mines Salihin 30.11.20202 YIL
Hmyr06 Hmyr06 30.11.20201 AY
@Gmzhnr 30.11.202027 AY
Beni zaten es g
Kızlaaaar var mı güzel haberler ?

MEMUR54 MEMUR54 27.11.202024 AY
Paresilaaa Paresilaaa 28.11.20205 AY
@Erdembaby 28.11.20201 YIL
@Kedilervekitaplar 29.11.20203 AY
M Masalmina 30.11.202011 AY
Ankara1986 Ankara1986 30.11.20208 AY
@Rabbi Hebli Mines Salihin 30.11.20202 YIL
Hmyr06 Hmyr06 30.11.20201 AY
@Gmzhnr 30.11.202027 AY
brnim bat gecikicek canım kullandığım ilaçlardan dolayı

Hayır adetlerim çok düzenli diye tam ortasındaki günü dikkate aliyorduk menstrual döngünün. hiç bisey yapmadım burdaki bi kaç sayfayı okudum dünden beri ilk defa burda duydum açıkçası bu arada ins herkes en yakın zamanda kavuşur ins bebisine
Yumurtlama her ay adet döngüsünün ortasına denk gelmeyebilir, bazen adet bittikten sonra bazen de gelecek adete yakın oluşabilir. O yüzden ovulasyon testiyle takip edenler var. ovulasyon testi kullanmayıp vücudundaki değişiklikleri takip edip yumurtladığı günleri bilenler de oluyor, mesela uzayan akıntı, kasıkta batma gibi belirtiler yumurtlama belirtileri ve o günleri değerlendirmek lazım.
En garantili olanı adet bittikten sonra gün aşırı değerlendirmek, bu sayede yumurtlamayı kaçırmamış olursunuz 🌸

Yumurtlama her ay adet döngüsünün ortasına denk gelmeyebilir, bazen adet bittikten sonra bazen de gelecek adete yakın oluşabilir. O yüzden ovulasyon testiyle takip edenler var. ovulasyon testi kullanmayıp vücudundaki değişiklikleri takip edip yumurtladığı günleri bilenler de oluyor, mesela uzayan akıntı, kasıkta batma gibi belirtiler yumurtlama belirtileri ve o günleri değerlendirmek lazım.
En garantili olanı adet bittikten sonra gün aşırı değerlendirmek, bu sayede yumurtlamayı kaçırmamış olursunuz 🌸
Peki hangi marka almalıyım eczanelerde oluyor değil mi. Çok teşekkür ederim

Değilim canım çok hırpalamışım kendimi, çok eziyet etmişim.Artık yaş falan umrumda değil,bir süre sadece kendimle ilgileneceğim.Arada girip güzel haberlerinizi okurum🙏♥️
Dinlen canım seni mutlu edecek ne varsa onu yap... Benimde durumum senden farklı değil biliyorsun... 2021de tekrar kontrole gideceğim sanırım...
Hepimizin hakkında hayırlısı... Allahım en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin :dua: :dua:

Yaşınız henüz genç denecek yaşlarda bence deneyin akışına bırakın en azından 1 yıl. sonra müdahale edilebilir.

Kızlar, günaydın.
Benim BAT telefon uygulamasına göre 2 Aralık çatlamama göre de bugün 15 inde pik oldu 16 Kasımda da çatlamaya başladı bu durumda hangisini baz almalıyım BAT olarak

Kızlar, günaydın.
Benim BAT telefon uygulamasına göre 2 Aralık çatlamama göre de bugün 15 inde pik oldu 16 Kasımda da çatlamaya başladı bu durumda hangisini baz almalıyım BAT olarak
16 kasımı 1. Gün sayıp 14. Güne kadar say o gün regl tarihin oluyor. 29 kasıma tekabül ediyor o da

X