Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kendi adıma bitkisel takviyelere çok sıcak bakmadığım için, doğum kontrol hapı kullanmanı ve öncelikle adetini düzene sokmanı tavsiye ederim canım. Tabi ki doktor önerisiyle. İnsülin direncin var mı ?

Bir konuyu daha paylaşmak istedim sizinle. Eğer yumurtanızın çatlayıp çatlmadığından emin değilseniz ilk seferde çatlatma iğnesi kullanmayın. Doktorum bu kadar hormon yüklemesinin kimyasal gebeliğe neden olduğunu ve düşük riskini arttırdığını söyledi. İlk ay onu denedik zaten kendiliğinden çatlıyorsa müdahale etmek saçma olur dedi. Bir de 3 yumurta geliştiği için iğne yapsaydık hastanelik olurdun dedi. Tek olsa belki yapardık dedi. Aklınızda olsun istedim

Ya kuzu adam doçent doktorculuk taslamak istemiyorum benden daha çok şey bildiğine eminim kendime söz verdim irdelemeyeceğim kendimi doktora bırakacağım diye, ne yazarsa onu kullanacağım
Haklısın ben de çok soru soruyorum adam dellenmesin diye bin türlü sevimlilik yapıyorum doktorculuk değil de benimki meraktan

Merhaba ben yeniyim :) bir şey soracaktım lütfen cevap verin benim için çok önemli.
pko olduğum için doktorum klomen verdi kullandım iki yumurtam ikisi de 20 cm olmuştu ama çatlamamış daha dedi doktor. Bi hafta boyunca ger gün ilişkiye gir dedi. Ovulasyon testi yaptım üç gün çift çizgi bariz belliydi şimdi neredeyse yok gibi ama hiç pik olmadı sebebi nedir sizce

Haklısın ben de çok soru soruyorum adam dellenmesin diye bin türlü sevimlilik yapıyorum doktorculuk değil de benimki meraktan
Ben de öyleyim canım çok sorarım hatta gitmeden önce tüm soracağım soruları not alırım femara klomene göre daha ağır bir hormon drlar sanırım ultrasonda ki görüntüye göre ikisinden birini tercih ediyorlar benim ilk tedavim olacağı için çok yükleme yapmak istemediği için klomen vereceğini tahmin ediyorum klomene cevap alamazsak 3 ay sonunda iğne vereceğim dedi ama benim yumurtalar bitkisel ürünlere bile hemen cevap veriyor bence klomen ile de büyür gibi hissediyorum bakanlım heyecanlı bi süreç

Üç gün pik olmuş silindiği gün çatlamış muhtemelen testlerin resmi varsa atar mısın

Benim de ilk tedavimdi ama tabii ki mutlaka bir bildikleri vardır. Sorun aynı olsa bile kişiye göre değişir tedavi süreci. İnşallah çok güzel olacak, inanıyorum ben senin bu sefer enerjin çok güzel çünkü

İnşallah tatlımmmm aylar sonra ilk defa bebek odaklı değilim çünkü o yüzden sıfır stres

PİK OLMADI DEĞİL OLMUŞ İŞTE CANIM. 3 GÜN BOYUNCA ÇİFT ÇİZGİ OLDU DİYORSUN İŞTE PİK OLMUŞ. SONRA ÇATLAMIŞ. SİLİKLEŞMİŞ ÇİZGİNİN BİRİ

Yok canım insülin direnci çıkmadı. Ama şekerim 90 ve üzeri çıktığı için dikkat ediyorum devamlı. Dediğin gibi ilaçlarla devam etmek daha iyi olacak sanırım. İlk gebelikte doktor ne derse onu yaptım Allaha şükür sorunsuz geçti herşey. Doğal yollarla olsun istedim ama daha çok zarar verdim kendime

Canım bunu eksiklik olarak düşünme, ilaç ile süreci hızlandırıyorsun böyle düşün çok şükür ki böyle ilaçlar imkanlar var vücudumuz hangi konuda zayıfsa orayı destekleyeceğiz şuan karamsar olman çok çok normal, doğum kontrol hapı içersen belki 1 ay kafanı da rahatlamış olursun çocuk fikrinden uzak bence iyi gelir rahim de kendini toparlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…