Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya kuzu adam doçent doktorculuk taslamak istemiyorum benden daha çok şey bildiğine eminim kendime söz verdim irdelemeyeceğim kendimi doktora bırakacağım diye, ne yazarsa onu kullanacağım 😅
bana doktorum klomen verirken, acaba femara mı verseniz yan etkileri daha az dıye okudum dedim, femara kullanmalık durumun yok dedi, bence içerik olarak aynı olabilir ama etken maddeleri ayrı olabilir, yoksa nıye öyle desin ki.

Benimde içimde bir kuşku belirdi yine. Şimdi en ovulasyon takibi yapıyorum ve piki evet görüyorum. ama bende akıntı olmuyor kızlar. okuduğum kadarıyla da bu akıntı sperm hücrelerini tüplere taşıyormuş kolaylıkla ulaşmasını sağlıyormuş . E bende akıntı olmayınca bu iş olmuyor mu yada zor mu olıuyor yani!!
Bende de hiç olmuyor, sadece 1 kere oldu

bana doktorum klomen verirken, acaba femara mı verseniz yan etkileri daha az dıye okudum dedim, femara kullanmalık durumun yok dedi, bence içerik olarak aynı olabilir ama etken maddeleri ayrı olabilir, yoksa nıye öyle desin ki.
Femara daha ağır bir ilaç kuzu yumurtaların durumuna göre karar veriyorlar bence usg de görüntüye bakarak birden ağır bir hormon yüklemesi vücuda iyi gelmeyebilir klomen daha hafif bir ilaç

Olmazsa da ne yapalım hayırlısı nasılsa öyle olsun,ama istiyorum tabi ki.Hepimiz istiyoruz.İnşallah burdan güzel haberlerimizi paylaşırız.Senin de az kalmış başlamana.
İnşallah canım burda güzel haberler verelim, emeklerimizin karşılığını alalım 🌼 allah hayırlısını yazmıştır hepimiz için 🙏

Femara daha ağır bir ilaç kuzu yumurtaların durumuna göre karar veriyorlar bence usg de görüntüye bakarak birden ağır bir hormon yüklemesi vücuda iyi gelmeyebilir klomen daha hafif bir ilaç
canım valla seninle aynı dönem baslıcaz klomene, inşallah ıkımız içinde hayırlısı olsun. Hasta olmadım daha 33. gğndeyım bugun, test yapmadım. Biliyorum negatif. Bir an önce olayımda hsg çektireyim ve ilaca başlıyım istiyorum. Olursa, olsun, olmazsa ara vericem. Ben esnafım, ne keyfimiz kaldı, ne tadımız, tuzumuz. Her anlamda stresteyim bu dönemde. Allah yardımcımız olsun

canım valla seninle aynı dönem baslıcaz klomene, inşallah ıkımız içinde hayırlısı olsun. Hasta olmadım daha 33. gğndeyım bugun, test yapmadım. Biliyorum negatif. Bir an önce olayımda hsg çektireyim ve ilaca başlıyım istiyorum. Olursa, olsun, olmazsa ara vericem. Ben esnafım, ne keyfimiz kaldı, ne tadımız, tuzumuz. Her anlamda stresteyim bu dönemde. Allah yardımcımız olsun
Benim de bu ay ilaçla ilk denememdi,düşük doz femara kullandım,ama olmadı,inşallah en kısa sürede olur hepimizin.Surec cok yıpratıcı,umutlanmakla umutlanmamak arasında gidip geliyorum aylardır,dengem bozuldu,hic sasmayan adetim ilk defa şaştı geçen ay

Benim de bu ay ilaçla ilk denememdi,düşük doz femara kullandım,ama olmadı,inşallah en kısa sürede olur hepimizin.Surec cok yıpratıcı,umutlanmakla umutlanmamak arasında gidip geliyorum aylardır,dengem bozuldu,hic sasmayan adetim ilk defa şaştı geçen ay
melinda ben senin sürecinide biliyorum, umarım hepimizin sıkıntısı, stresi biter bir an önce. Sen gebe kalabiliyorsun hatırladığım kadarıyla, bende 15. ay kimyasal bile olmadı. Hsg de umarım rahimde ciddi bir sorunla karşılaşmam. Miyomum var, dr lar sıkıntılı yerde değil diyor ama sağ yumurtanın üstünde, klomenle de deneyip olmazsa ameliyat diyorlar.

Canım bunu eksiklik olarak düşünme, ilaç ile süreci hızlandırıyorsun böyle düşün çok şükür ki böyle ilaçlar imkanlar var vücudumuz hangi konuda zayıfsa orayı destekleyeceğiz şuan karamsar olman çok çok normal, doğum kontrol hapı içersen belki 1 ay kafanı da rahatlamış olursun çocuk fikrinden uzak bence iyi gelir rahim de kendini toparlar
Haftaya kontrole çağırdı gidince soracağım ilk adetle beraber doğum kontrol hapına başlarım 2 ay kullandıktan sonra şubat sonunda bırakıp klomen istemeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı olsun inşallah. Rabbim ilk seferde nasip ederse kasımda doğar babası gibi :)

X