Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canim hangi ilac fsh dusuruyo?
Ben inofolic combi kullandim fshm tshim duşmustu ama e2im artmişti bi de o ay yumurtlama olmamisti polikistik olmuştu adetim gecikmişti normalde duzenlidir baskilamisti diye heralde ve sonra etkisi 2 ay surdu yani artmaya basladi fsh ve tsh ama azar azar artmaya basladi 9du 5e dustu sonraki 2 ay sonra 7ye cikti bide impryl oneriyolar fsh icin yumurtayi kalitelileştiriyomuş ama kullanmadim henuz ama o 2 ayda d b12 magnezyum omega kan ilacida kullandim oda artmasini yavaşlatmiş olabilir bilmiyorum bu benim fikrim tabi doktorlara sormak lazim ama demir d b12 hepsi dusuktu hepsi şimdi normal sinirlarda

Teşekkür ederim. Allah anneliği hakeden tüm iyi kalpli kadınlara nasip etsin. Hiç üzülmeyin bunu düşünüp kendinizi yıpratmayın geç olsun güç olmasın. Ben hiç anne olamam sanıyordum ama oldu.
Al bendende o kadar bes yil bekledim neler yaptim tup bbek asilama ameliyat o su bu derken olmadi hic beklemedigim bir anda geldi dedigin gibi kafadan atmak lazim

Cnm peki hareket etmeden de olmus mu ağrısı benim daha çok hareket edince keskin bıçak saplanmasi gibi bi ağrım var nefes alirken bile batıyor
Kuzu batar derler bizde soğuk alınca olur öyle bişey bence senin bıçak saplanıyor gibi mi oluyor bi ağrı kesici alsana geçerse öyle bişidir apandisit hareketsizken de ağrıyormuş

Cnm peki hareket etmeden de olmus mu ağrısı benim daha çok hareket edince keskin bıçak saplanmasi gibi bi ağrım var nefes alirken bile batıyor
Test yaptır istersen. Geçen hafta arkadaşım covid oldu. Aşırı bel ağrısı yapmış babaannesi de pozitifti onunda başı çok ağrıyordu. Yani değişik bölgelerde ağrı yapabiliyor. Körolasıca

Ben tüm mesajları okuyorum ama bazen sohbete dahil olamıyorum. Sohrab ve medusasli ikinizde dualarımdasınız, çok üzgünüm Allahım tekrar sağlıklı şekilde nasip etsin İnşaAllah
Allah razı olsun canım inşAllah Allah’ım en hayırlısını versin Sohrab seni o kadar iyi anlıyorum ki, dertleşmek istersen her zaman buradayım, çok geçmiş olsun

Cok sancı oluyor mu, sabah erken kalıcam uyuyamıyorum
Ben bebeğin büyük bir kısmını hastaneye giderken büyük bir sancıyla düşürmüşüm, hala hamile sandıkları için de ağrı kesici falan veremediler, o sırada büyük bir sancım olmuştu sadece 1-2 saat kadar. Ama ilaçla hiç olmadı. Dert etme, küçük olduğu için sancın olacağını pek sanmıyorum. Sancıdan çok, kalbi acıtıyor insanın ona bir şey diyemem

Benım hıc kanama veya lekelenme de olmadı, doktor da sureklı soruyor bunu, kendılıgınden dusmesını istiyordu sanırım tam 9 oluyor yarın, ınsallah kolayca atlatırım yarını, yatıs yaptınız mı siz, hemsıre bana hazırlıklı gel dedı belkı 1 gece tıtabılırız dedı

Kuzum ben bu ağrıyla safra kesesi taşı olduğunu öğrendim ve ameliyat oldum. Ama tabi bahsettiğin yerin üstüydü sırta vuran nefes kesen bir ağrı

Tamam kuzum sagol

3 gece yattım ben, hazırlıklı gitmekte fayda var çünkü benim biraz dirençli çıktı, kalan parça kolay düşmedi. Bir de stres etkiliyor büyük ihtimalle.

Senın kac haftalıktı, ben 1 gece için bile cok tedirginim
Normalde 7 haftalıktı ama 6 haftalıkken kalbi durmuş sanırım. Ultrasonda 6 hafta çıktığı gün kalp atışı görülmedi, ertesi gün de düştü zaten. Ama aklıma takıldı, kanaman yoksa kalp atışı olmadığını rutin kontrolde mi gördüler?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…