Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aç karnına içilmesi gerekir denmiyor kuzum, ben uyumadan önce alıyordum. Doktora sordum, uygun olduğunu söylemişti. Sen yine de emin olmak için bi eczacına danış 💐
B12 için haftalık iğneye başlıcam hafataya pazartesi gününe inşaAllah sorarım unutmazsam canım saol

Bu arada enapıza öylesine bi girim dedim sonucum çıkmış 308 değer çok karışık duygular içindeyim ilk gebeliğim kürtajla sonuçlanmıştı korkuyorum sadece, Allah herkese nasip etsin öncelik buradaki arkadaşlara.. minseo minseo
Hayirli olsun ya cok sevindim canim allahim kucagina almak nasip etsin insallah

kuzu e2 yüksekti senin de di mi ? benim de yüksek 74 çıkmıştı sanırım kalitesi oluyor bu durumda. benim aynı ay progesteron 21. gün 32 çıkmştı. yani ben anlamıyorum bu işler nası oluyo ama bugün 0.08 amh ile ilk ve tek korunmasz ilişkide arkadaşımın hamile kaldığını öğrendim. yani bazen de cidden kısmet ya. hiç üzeirne düşmüyordu daha üç ay oldu evleneli şans işte nasip....
Canım arkadaşın karıştırmış olabilir mi?sana belki istemeden yanlış bilgi vermiş olabilir mi? Çünkü 0.8 bile değil 0.08 yani nerdeyse yumurta rezervi yok gibi bişey. Hem bu arkadaşın 3 aylık evlilikte neden amh testi yapmış ki? :KK64:

Canım arkadaşın karıştırmış olabilir mi?sana belki istemeden yanlış bilgi vermiş olabilir mi? Çünkü 0.8 bile değil 0.08 yani nerdeyse yumurta rezervi yok gibi bişey. Hem bu arkadaşın 3 aylık evlilikte neden amh testi yapmış ki? :KK64:
yok canım evlenmeden önce gitmişti zaten bazı sorunlardan dolayı o zaman hormonda amh da bakılmış. zaten birlikte yaşıyorlardı şimdiki eşiyle.
ve evet doktorun da dediği şey yok gibi bir rezerv.
0.08 rakam e nabızdan da baktı dün. hatta sanırıö yanlişlık olmasın diye iki kez bakılmiş bir ay aralıklarda

yok canım evlenmeden önce gitmişti zaten bazı sorunlardan dolayı o zaman hormonda amh da bakılmış. zaten birlikte yaşıyorlardı şimdiki eşiyle.
ve evet doktorun da dediği şey yok gibi bir rezerv.
0.08 rakam e nabızdan da baktı dün. hatta sanırıö yanlişlık olmasın diye iki kez bakılmiş bir ay aralıklarda
Çok enteresan, artık tıpa yavaş yavaş inancım kalmıyor 😂
Bu rakamla sağlıklı bir gebelik olabiliyordur inşallah, İnşallah arkadaşının gebeliği sağlıklı ilerler.

Bu arada enapıza öylesine bi girim dedim sonucum çıkmış 308 değer çok karışık duygular içindeyim ilk gebeliğim kürtajla sonuçlanmıştı korkuyorum sadece, Allah herkese nasip etsin öncelik buradaki arkadaşlara.. minseo minseo
Çok sevindim canım benim sağlıkla ilerlesin inşallah 🙏 vaktin varsa ilk sayfadaki soru cevabı yapar mısın hikayeni merak ettim🤭

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔28
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔1,5 yıldır
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔hayır
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk olacak
  • KAYBIN VAR MI? ➔bir tane kaybım var
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔düzenli
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ben de sorun yoktur eşim hiç kontrole gitmedi
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔klomen ve folic asit, eşim keçiboynuzu özü yedi ama sürekli değil, ben de 1,5 aydır spor ve diyet yapıyordum sağlıklı besleniyordum
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ilk defa klomen kullandım
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔doktor kontrolünde yaptım
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔doktorun önerisiyle adetin 13. 14.15. Günleri değerlendirdik ve yarım saat uzanmamı istedi(adet döngüm 29 gün)
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔adete 4 gün kala adet sancısı giriyordu çok hafif, başka belirti yoktu ne göğüs ağrısı ne akıntı hiç yoktu
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔battan bir gün sonra kanda çıktı
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔kimseye stresli olmayın diyemeyeceğim çünkü ben çok heyecanlı stresli biriyim, sadece sabredin diyorum, Allah hepinizin gölüne göre versin, hasret çeken kimsenin kucağını boş bırakmasın. Allaha emanet olun.

ay kendimi gördğm kuzu sende ben geçen sene meme ultrasınuna girdim doktora bağırıyorum solda acı yok önce sağa bak diye adamın elini tutup bak burası buraya iyi bak diyorum flan. sonra bir geldi panik atak sakinleştrici vurdular acilde 😅 inşallah kalmaz canım gerek 🙏🏻 ama sanırım bizim bu durumların da biraz üzerine gitmemiz lazım kafa rahat değil çünkü.
Aynen oyle bunuda biliyorum eşimde diyo rahatla diye ama işte elde degil ki yaş faktorude cok onemli ya oda stres yaptiriyo aslinda ama yinede oluruna birakmak lazim akil ve mantik bunu diyoda şu kalbi napacaz bilemiyorum 😂

Kızlar batları güncelleyelim... :KK59:
@Busrayld29.10.20203 YIL
@cennetimgel30.10.20204 YIL
@Cgdmbjk31.10.20201 YIL
@Sarihul31.10.20201 AY
@gecenin_resmi01.11.20201 YIL
@Lebenweise05.11.20201 YIL
@Yenidelhi05.11.20201,5 YIL
ManyakPrenses ManyakPrenses 05.11.20204 AY
goldies16 goldies16 06.11.20202 AY
@belgilinko06.11.202012 AY
@Canikox07.11.202014 AY
@Zenna07.11.20201,5 YIL
fiona13 fiona13 08.11.20202 YIL
@Yagmurmmm708.11.20208 AY
@selin_7808.11.20203 AY
@TuseSU08.11.202011 AY
@Aleyna082509.11.20208 AY
@lucesme09.11.20205 AY
@edaecoo09.11.202018 AY
@eylulyorgunu11.11.20204 AY
Defneninannisi Defneninannisi 12.11.20201 YIL
N Nevai13 12.11.20201,5 YIL
@minicivcive13.11.20208 AY
10 aralık kuzu

Hepinize merhaba arkadaşlar. 8 haftalık hamileydim bugün lekelenme oldu doktora gittim kese var bebek yok kese de bozulmaya başlamış kürtaj olmalısın dedi. Başka doktora gittim o da aynı şeyleri söyledi yarın sabah kürtaj olacağım dua edin bu süreci kolay atlatayım. En kısa zamanda tekrar listeye adımı yazdırmak istiyorum minseo minseo minnikMucize minnikMucize

X