Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kuzu e2 yüksekti senin de di mi ? benim de yüksek 74 çıkmıştı sanırım kalitesi oluyor bu durumda. benim aynı ay progesteron 21. gün 32 çıkmştı. yani ben anlamıyorum bu işler nası oluyo ama bugün 0.08 amh ile ilk ve tek korunmasz ilişkide arkadaşımın hamile kaldığını öğrendim. yani bazen de cidden kısmet ya. hiç üzeirne düşmüyordu daha üç ay oldu evleneli şans işte nasip....
Aynen nasip hakketen bu ayki testlerimdede e2 40 fsh 7 olmustu eylulde fsh 5 e2 84tu ilac kullanmistin ilaci biraktim yukselmeye baslamis daha oncede 9 cikmisti fsh ama e2 baktırmamistim yani en normal bu ay heralde fsh 7 e2 40 bu ay takviyesiz yumurtlamamda oldu ama eşimde sorun var diye umutsuzum acikcasi daha fazla uzamaz inşallah

Kızlar çok afedersiniz rakı beyazı akışkan kokusuz akıntım var bu yumurtlama değil di mi normal akıntı çünkü yumurtlama olduğunu düşündüğüm günler şeffaf ve uzayan tam aloavera gibiydi bu akıntı normal mi sizce @iloveme fiona13 fiona13 @Canikox
@evrem92
canımcım kaçıncı günü döngünün ? fizyolojik bir akıntı da olabilir benim de bazen yumurtlamada tam şeffaf jel gibi değil de senin bahsetttiğin gibi geliyor ama genellikle yumurtlamada olmuş oluyorum. o akıntıdan iki gün sonra da test pik oluyor kuzum

Aynen nasip hakketen bu ayki testlerimdede e2 40 fsh 7 olmustu eylulde fsh 5 e2 84tu ilac kullanmistin ilaci biraktim yukselmeye baslamis daha oncede 9 cikmisti fsh ama e2 baktırmamistim yani en normal bu ay heralde fsh 7 e2 40 bu ay takviyesiz yumurtlamamda oldu ama eşimde sorun var diye umutsuzum acikcasi daha fazla uzamaz inşallah
ben de çok umutsuzum bu ara böyle aamaaen diyip salasım var. göğüs ultrasonuna gidecem korkudan gitmek istemiyırum kaç gündür stresi bastı mideme vuruyor anksiyeteyle beraber . benim de fsh 7 çıkıyo bi kere baktırdımdı ben sadece. amh baktırdın mı ?

canımcım kaçıncı günü döngünün ? fizyolojik bir akıntı da olabilir benim de bazen yumurtlamada tam şeffaf jel gibi değil de senin bahsetttiğin gibi geliyor ama genellikle yumurtlamada olmuş oluyorum. o akıntıdan iki gün sonra da test pik oluyor kuzum
16 kuzu ben 13-14-15.günleri değerlendirdim

ben de çok umutsuzum bu ara böyle aamaaen diyip salasım var. göğüs ultrasonuna gidecem korkudan gitmek istemiyırum kaç gündür stresi bastı mideme vuruyor anksiyeteyle beraber . benim de fsh 7 çıkıyo bi kere baktırdımdı ben sadece. amh baktırdın mı ?
Yok baktirmadim korktum bendede anksiyete var o sebepten baktirmadim baktirsam yuksek ciksa takarim dusuk ciksa daha cok takarim olacagi varsada olmaz diye bilmemek en iyisisi dedim hem esimdede sorun cikti sperm testinde o bi once duzelsin eger yine olmazsa amhde rahim filmide mecbur cektirecem insallah gerek kalmaz cunku ben vajinusmus hastasiydim duzeldim cok sukurde vajinal ultrasonda bile bagiriyorum o sebepten hic rahim filmi falan gerek kalmaz insallah 😔

Yok baktirmadim korktum bendede anksiyete var o sebepten baktirmadim baktirsam yuksek ciksa takarim dusuk ciksa daha cok takarim olacagi varsada olmaz diye bilmemek en iyisisi dedim hem esimdede sorun cikti sperm testinde o bi once duzelsin eger yine olmazsa amhde rahim filmide mecbur cektirecem insallah gerek kalmaz cunku ben vajinusmus hastasiydim duzeldim cok sukurde vajinal ultrasonda bile bagiriyorum o sebepten hic rahim filmi falan gerek kalmaz insallah 😔
ay kendimi gördğm kuzu sende ben geçen sene meme ultrasınuna girdim doktora bağırıyorum solda acı yok önce sağa bak diye adamın elini tutup bak burası buraya iyi bak diyorum flan. sonra bir geldi panik atak sakinleştrici vurdular acilde 😅 inşallah kalmaz canım gerek 🙏🏻 ama sanırım bizim bu durumların da biraz üzerine gitmemiz lazım kafa rahat değil çünkü.

Vallahi emin değilim ama benim pikten 1 2 gün önce akıntım başlıyor mesela dün pikti benim kasığım ve belim çok ağrıdı sümen yumurta akı akıntım vardı bugün çatlama ağrı sızı hiç bişi yok sadece bi kere yumurta akı akıntı geldi o kadar yani bence sen akıntını da takip et akıntı olduğunda değerlendir
Bu ay akıntı varken değerlendiremedik eşimin covid testi pozitif çıktı bakalım hayırlısı diğer aya kaldı galiba yine 🙂

süper canım evet bazen ilaçlar ağır geliyor hatt çoğu kişinin de bunları kaldıramadığı için entüne olduğu söyleniyor. inşallah atlatacaksınız bir an önce. filyasyon ekibinin çalışma yöntemi değişikmiş bence siz de birebir temaslısınz keşke alsalardı ama umarım gerek kalmaz. bizi de haberdar et gidişattan tekrar çok çok geçmiş olsun 🤲🏻
Cnm simdi bi de bilsen bi dert bilmesen bi dert bi yanım diyor ara gelsinler senden de süruntu alsınlar ne olduğunu bilirsin en azından geçirdim ben deyip bi nebze rahatlar psikolojin diyorum sonra diyorum bilsen ne olacak bilmeden atlat bilirsen panik yaparsın daha da kötü olur bi de aileden bir kisi daha günler sonra pozitif cikarsa galiba karantinayi en baştan baslatiyolarmis ne yapsam bilemedim sizce belirtim var deyip çağırayım mi benden de süruntu alsınlar yoksa böyle bilmeden mi atlatayim gitsin

Erken kuzu daha :)
Cnm ne kadar var ki adetine benim kızıma hamile kaldığımda son bir hafta rakı beyazi kremsi kokusuz akintim olmuştu hatta burada da yazıp durdum rakı beyazi akintim var diye sonra hamile çıktım insallah senin de öyle olur ama dediğim gibi adete 1 hafta kala başlamıştı benim yanlış hatırlamıyorsam

Eklentiler

• B115C270-F905-487C-A6C2-9421D22333FF.jpeg
    B115C270-F905-487C-A6C2-9421D22333FF.jpeg
    141 KB · Görüntüleme: 81
  • E45B0648-A2FA-4E69-925F-EC1E51367F0B.jpeg
    E45B0648-A2FA-4E69-925F-EC1E51367F0B.jpeg
    128,7 KB · Görüntüleme: 70
Geçen ay ovülasyon testinin beni yanılttığını anlatmıştım hatırlarsanız. Piki gördüğüm gün doktora gittiğimi, aslında 8 mm 1 tane yumurtam olduğunu söylemiştim. Bu ay femaraya başlatmıştı doktor. Bugün de kontrolüm vardı ve çok şükür 3 tane yumurtam gelişmiş 20-25 mm arasında. Eklediğim ovülasyon testlerine bakarsanız yine beni yanılttığını görürsünüz. O kadar umutsuz gittim ki doktora.. Mutlaka doktor kontrolünde olun kızlar. Motivasyonunuzu düşürmek istemem ama kendimi anlatmakta sorumlu hissediyorum. Sonuçta hepimiz aynı sebeple burdayız
Bunlar hangi marka ovulasyon testleri acaba

X