Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlarr benim bat 6 kasımdı. Adet olmadım henüz. 4 Kasımda dayanamadım gittim eczaneye test aldım. Negatif çıktı hemde gayet net çizgi tek. test normal gebelik testi değil erken olandan acaba. Acaba tekrar alıp yapsam mı yoksa birkaç gün daha beklesem mi bilemedim.

Cok şükür cnm çok sevindim😊🥰 bence de o kadar uzamayacak insallah alacaz guzel haberini yakında keske yumurta takibi için zamanın olabilse de yaptirabilsen en azından yumurtan yeteri kadar büyüyor mu ve de çatlıyor mu onu görürdün çünkü yumurtan büyüyüp catlayabiliyorsa bosuna klomen kullanmazsin kendine bosa hormon yuklemezsin en azından gidebilirsen adetinin 21. Günü progestan baktir cnm sağlıklı bir yumurtlama olmuş mu onu öğrenirsin
Kuzum maalesef çalışıyorum çok yoğun ama doktor iyi görünüyor bu ay ki yumurtalar dedi bakalım bu ay da olmazsa önümüzdeki ay bakalım ne olacak
İnşallah tüp bebeğe gerek kalmaz:KK200:
İnşallah canım benim🙏

Kuzum maalesef çalışıyorum çok yoğun ama doktor iyi görünüyor bu ay ki yumurtalar dedi bakalım bu ay da olmazsa önümüzdeki ay bakalım ne olacak

İnşallah canım benim🙏
Cnm belki cumartesiye denk gelir adetin 21. Günü oyle olursa eger git bi baktir

Günaydın kızlar ☀️ bir kaç gündür okuduklarıma istinaden özellikle eşinde sperm sorunu çıkan arkadaşlar "çakşır" denen ürün ile eşinizi karaciğer hastası yapabilirsiniz, lütfen dikkat edin! Çakşır karaciğer enzimlerini aşırı yükselten bi bitki bu yüzden hastanelik olanlar var aman diyim. Bunlar yerine Dr un önerdiği takviyeler ile keçi boynuzu özü/kürü ya da erkekler için hazırlanan bitkisel ballı karışımı deneyebilirsiniz bu ürünleri kullanarak olumlu sonuç alan çok insan var, ama çakşır çok riskli uyarmak istedim
Biz keçi boynuzunun özü aldık onu kullanıyoruz birkaç gün oldu başlayalı

Canım ben 2019 ağustosta bir kimyasal gebelik yaşamıştım. Sonra 6 ay korunmuştum. Sonra bir kaç ay denedik ama olmadı kanamalarım kahverengi li oluyordu gecikmeler oluyordu sonra geçen ay regl im 15 gun surdu doktora gittim ben de kist varmıs once kanamayı durdurdu, sonra bir ilaç verdi o bitince adet olacaksın dedi. Oldum sonra gittim kist yok olmuştu.
Ardından klomen verdi, 5. Ve 9. Gunu kullandım bana daha gelmene gerek yok yumurtalar canlı dedi. Ovulasyon testi önerdi kullandım. Pik yaptığı gun ve sonraki gun ilişki oldu. 1 Kasım adet gunumdu. Bugun agrılarım dan suphelenip test yaptım cift cizgi cıktı ama guven edim kan vermeye gittim. 72 cıktı degerim. Su an 1 hafta bekleyip işte doktora gideceğim 🌸💓
Ne güzel darısı başımıza ya bende yeni adetim bitmesini bekliyorum bu ayı normal değerlendireceğiz olmadı Aralık ta bende yumurtalama takibi yapıp klomen isteyeceğim Dr dan.

Amin canım 🙏 biz ne kadar takıp üzerine düşsekte olması gereken zamanda olacak, ama o içerideki kurt rahat durmuyor 😇 klomenin muhakkak faydası olmuştur canım, senin yumurtlamada yumurta kalitende herhangi bir sıkıntı var mıydı? Ben de cumartesi gideceğim Dr a reglim bitti bugün nasıl bi süreç izleyeceğiz bakalım önümüzdeki ay belki tedaviye başlar
Ben mesela kaç aydır ovulasyon testi kullanıyorum ama bir türlü pikten sonrası degelrndirme olmadı pike kadar gün aşırı yapıp pik gününü degelrndirdik tutmadı. Yumrytlamam da problem olsa pik görmem diyorusm bazen ama bir iki yerde okuduğum dada ovulasyon kitleri pik olmasa bile oylemis gibi gösterebiliyormus

Kızlar ben geldimm, Kist yok çikolata kisti yok enfeksiyon yok özellikle pco var mı dedim hayır pco diyemeyiz dedi. İns direnci düştüğü için bu ay olmazsa önümüzdeki ay klomen denicez dedi reglinin 3 ya da 4. günü gel dedi direnç düştüğü için yumurtaların cevap verecek güzel sonuç alacağımıza inanıyorum belki ilaca bile gerek kalmaz bu ay 2 yumurta büyümeye başlamış 2 gün sonra en geç ilişkiye başlayın dedi eğer tedaviye başlarsak 9 aylık bi süreçte klomen ve en son aşılama denenecekmiş sonra aşılama da olmazsa tüp bebek ama o kadar uzucağını sanmıyorum dedi, 2 yumurta şuan güzel büyüyor dedi
ÇOK SEVdindimm tatlım 🙈 Hadi bundan sonraki aylardada güzel haberler verirsin umarım bizlere herşey gönlünce olsun umarım tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan gelir mucizen ❤️

Ben mesela kaç aydır ovulasyon testi kullanıyorum ama bir türlü pikten sonrası degelrndirme olmadı pike kadar gün aşırı yapıp pik gününü degelrndirdik tutmadı. Yumrytlamam da problem olsa pik görmem diyorusm bazen ama bir iki yerde okuduğum dada ovulasyon kitleri pik olmasa bile oylemis gibi gösterebiliyormus
Evet öyle diyen de var ama bence o çok ekstrem bi durum gibi geliyor bana ya
ÇOK SEVdindimm tatlım 🙈 Hadi bundan sonraki aylardada güzel haberler verirsin umarım bizlere herşey gönlünce olsun umarım tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan gelir mucizen ❤️
İnşallah tatlım en azından kist enfeksiyon olmadığını öğrenmek içimi rahatlattı🙏

Evet öyle diyen de var ama bence o çok ekstrem bi durum gibi geliyor bana ya

İnşallah tatlım en azından kist enfeksiyon olmadığını öğrenmek içimi rahatlattı🙏
Belki de stresten o belirtileri yaşadın. Sorun olmaması harika.

Ben de bugün gidicem dr. 8.günüm ve hala adetim bitmedi. Bazen kahve bazen pembe lekelenme devam ediyor.

Son düzenleme:
Belki de stresten o belirtileri yaşadın. Sorun olmaması harika.

Ben de bugün gidicem dr. 8.günüm ve hala adetim bitmedi. Bazen kahve bazen pembe lekelenme devam ediyor.
Evet canım Dr da dedi olabilir o tarz akıntılar önemli olan koku ve sürekli hale gelmesi bir de ilişki sırasında ağrı oluyor mu diye sordu 2 kere ben de hiç yaşamadım zaten öyle bişi. Senin çok uzun sürdü bu ay kuzu ya bi git bakalım sen de ne diyecek

Eşinde doktora gittimi canım

Kızlar ben geldimm, Kist yok çikolata kisti yok enfeksiyon yok özellikle pco var mı dedim hayır pco diyemeyiz dedi. İns direnci düştüğü için bu ay olmazsa önümüzdeki ay klomen denicez dedi reglinin 3 ya da 4. günü gel dedi direnç düştüğü için yumurtaların cevap verecek güzel sonuç alacağımıza inanıyorum belki ilaca bile gerek kalmaz bu ay 2 yumurta büyümeye başlamış 2 gün sonra en geç ilişkiye başlayın dedi eğer tedaviye başlarsak 9 aylık bi süreçte klomen ve en son aşılama denenecekmiş sonra aşılama da olmazsa tüp bebek ama o kadar uzucağını sanmıyorum dedi, 2 yumurta şuan güzel büyüyor dedi
Hadi inşallah bu ay o yumurtalar tutar ve bebişin gelir canım🤲

Malesef benimde bitti cok uzuldum ama cocuk konusunuda kapatmak istiyorum demek olmuyo ilac kullandim olmadi diyet vitaminler sogan suyu yaki artik yapabilecegim kalmadi eşimi yollayacam haftaya ondada sorun yoksa aşilamaya gececem direk ondada olmazsa bu konuyu kapatirim nasip degilmis derim napayim
Kuzum merhaba. Amh dusuk ciktigi icin doktorum bana da asilama deneyelim dedi. Nedir bu asilama?

Evet canım Dr da dedi olabilir o tarz akıntılar önemli olan koku ve sürekli hale gelmesi bir de ilişki sırasında ağrı oluyor mu diye sordu 2 kere ben de hiç yaşamadım zaten öyle bişi. Senin çok uzun sürdü bu ay kuzu ya bi git bakalım sen de ne diyecek
Çok sevindim canım senin adına.
Çıkıcam birazdan. Bir tuhaflık var ya anlayacağız.

X