Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Selam kızlar, adetin 21. Günü progesteron değerleriniz kaç çıktı? Benim 12,7 çıkmış normal mi?
Ben 4 ay önce baktırmıştım, adetin 21. Günü progestoran 18.6 çıkmıştı, doktor çok iyi yumurtluyorsun demişti.
Sanırım 10 un üstü kesin yumurtlamanın var olduğunu gösteriyor.

Kızlar Süt kesiği akıntım var yanma kaşıntı yok mantar mi sizce bu doktor a gideyim mi ?
Geçmiş olsun canım, uzun zamandır görmedim seni sitede.
Çökelek peyniri benzeri akıntı, cinsel yolla bulaşan (STI) yaygın bir enfeksiyon olan klamidya (chlamydia) enfeksiyonunun da belirtisidir.
İhmal etmeye gelmez canım. Acil doktora görünmelisin. Ama korkma kolay tedavi edilen birşey ama ertelenmeye gelmez.
Doktora gidemiyorsan bugün yada gitmediysen tampona yoğurt sür ve onuda vajinana yerleştir. 2 saat sonra çıkart. Günde 3 defa uygula. Bunen iyi doğal tedavi yöntemidir. İstersen bir bak bu yoğurt tedavisine çok işe yarıyor.
Tekrar geçmiş olsun.

kızlar herkese selam, evimizde çatlaklar olduğu için ve sanrım eğim oluşmuş evlerimize giremiyoruz . biz eşimin köyüne geldik. sanırım evi boşaltacağız. allahım herkeese yardım etsin 🙏🏻 anımıızın kıymetni vbilelim 🙏🏻 iyi dileklerde bulunan herkese teşekkürler 🤲🏻
Allahım korusun canım sizi 😔 çok geçmiş olsun.

selam kizlar tecrubelilerden yorum bekliyorum ve ne yapmamiz gerektigini benim sonuclarim : TSH 2.23 SERBEST T3: 3.64 serbest T4 : 0.87 fsh : 6.9 lh : 8.9 e2: 41 prolaktin : 35 prolaktin icin ilac verildi. Eşimin sperm testi sonuclari : sayi 28milyon ileri hareket hizi : %20 yerinde hareket : %10 yavaş hareket :% 15 morfoloji normal :%80 miktar : 1ml ve her sahada spermotozoit ve 12 17 srasi lokosit hucresi var. Galiba eşimde sorun çok napalim nasil bi yol izleyelim tecrubeli olanlar durum nedir doktorla gorusemedik sadece test verdik hafta icin doktora gidecez

selam kizlar tecrubelilerden yorum bekliyorum ve ne yapmamiz gerektigini benim sonuclarim : TSH 2.23 SERBEST T3: 3.64 serbest T4 : 0.87 fsh : 6.9 lh : 8.9 e2: 41 prolaktin : 35 prolaktin icin ilac verildi. Eşimin sperm testi sonuclari : sayi 28milyon ileri hareket hizi : %20 yerinde hareket : %10 yavaş hareket :% 15 morfoloji normal :%80 miktar : 1ml ve her sahada spermotozoit ve 12 17 srasi lokosit hucresi var. Galiba eşimde sorun çok napalim nasil bi yol izleyelim tecrubeli olanlar durum nedir doktorla gorusemedik sadece test verdik hafta icin doktora gidecez
Eşin için polenli bal arı sütü/ keçiboynuzu pekmezi aç karnına, ve çakşır kökü suyu aç karnına.
Günlük bunları yesin inşallah 3 aya kadar etkisini gösterir. En çok dikkatimi çeken spermin 1ml olması. Çok az sperm çıkışı olmuş. En az 3 gün cilsel perhiz yapması lazımdı,yapmamışmıydı?
Çünkü bu 1 ml sperm artarsa sperm sayısıda otomatik artacaktır. Ortalama 3 ml olması lazım diye biliyorum.

Eşin için polenli bal arı sütü/ keçiboynuzu pekmezi aç karnına, ve çakşır kökü suyu aç karnına.
Günlük bunları yesin inşallah 3 aya kadar etkisini gösterir. En çok dikkatimi çeken spermin 1ml olması. Çok az sperm çıkışı olmuş. En az 3 gün cilsel perhiz yapması lazımdı,yapmamışmıydı?
Çünkü bu 1 ml sperm artarsa sperm sayısıda otomatik artacaktır. Ortalama 3 ml olması lazım diye biliyorum.
Evet yapti cnm lökositte enfeksiyon deniyo ama bilemedim ilac alacaz bitkilerle vakit kaybetmek istemiyorumda testlerden anliyomusun ne demek tam olarak sorun ne yani

Sperm sayisi az mi normal gelmisti bana ama bilemiyorum ilk kez yaptik doktorlada gorusemedik

Canim sayi dusuk ml az cunki en az 3 olmali. Dusuklugun sebebi enf olabilir hizda buna bagli duser antibiyotik ve vitamin takviyesiyle 3ayda degerlern toparlanacagini dusunuyorum

Canim sayi dusuk ml az cunki en az 3 olmali. Dusuklugun sebebi enf olabilir hizda buna bagli duser antibiyotik ve vitamin takviyesiyle 3ayda degerlern toparlanacagini dusunuyorum
3 ay yinemi beklicez tam hormonlsri toparladim eşim cikti şimdide 3 aya benim hormonlar bozulmasa bari 😔 aşılamaya falan gecsek mi bi de proxed plus kadin dogum doktorum onerdi bilginiz varmi

3 ay yinemi beklicez tam hormonlsri toparladim eşim cikti şimdide 3 aya benim hormonlar bozulmasa bari 😔 aşılamaya falan gecsek mi bi de proxed plus kadin dogum doktorum onerdi bilginiz varmi
Erkek faktoru oldugunda asilama yapiyor genelde doktorlar belki size de onerir o takviye hakknda bilgm yok canm. Ya belli olmaz belki 1ayda duzelr cogu sey bilemeyz maalesef

Sperm sayisi az mi normal gelmisti bana ama bilemiyorum ilk kez yaptik doktorlada gorusemedik
1 ml'e göre 28 milyon normal canım. Ama 2 ml olsa bu sayı 56 milyon olacak, 3 ml olsa 84 milyon olacak şansın yükselecek, 1 ml boşalmak çok az, kimisi 5 ml boşalır ama her 1 ml de 5milyon saptanır, buda işe yaramaz.
yani 1 ml ye göre sayı normal. Ama bunu çoğaltmanın yolunu bulursanız diğer lokesit sorunu ilaçla antibyotik gibi şeylerle erken tedavi ediliyor.anlatmak istediğim bu. Ve doktorlar toplamda en az 40 milyon sperm olmasını, ileri hareket hızınıda en az %32 olsun ister.

Aynen canim haklisin enfeksiyon varmi peki anliyomusun sen
Spermde Lökosite rastlamak Tam olarak enfeksiyon demek doğru değildir bunu doktor anlatacaktır size.
Lökosit
olarak görülen hücreler, tam olgunlaşmamış sperm hücreleri de olabilir. Bunları da özel boyalarla ayırt etmeli. Eğer sperm üretiminde bir bozukluk varsa, tahlillerde lökosit çıkabilir. Spermin düzeltilmesi ile de kaybolur.
Korkulacak birşey değil hemen tedavi edilecek birşey. Geçmiş olsun.

Merhaba aranıza yeni katıldım inşallah Allah herkese beklediğini en kısa zamanda nasip etsin 🙏🏻 3 senelik evliyim 25 yaşındayım tsh yüksekliği için tedavi görüyorum 3 aydır deniyoruz daha henüz güzel haberleri alamadım bende aranızda tsh yüksekliği yaşayan tedavi olan varmı

Spermde Lökosite rastlamak Tam olarak enfeksiyon demek doğru değildir bunu doktor anlatacaktır size.
Lökosit
olarak görülen hücreler, tam olgunlaşmamış sperm hücreleri de olabilir. Bunları da özel boyalarla ayırt etmeli. Eğer sperm üretiminde bir bozukluk varsa, tahlillerde lökosit çıkabilir. Spermin düzeltilmesi ile de kaybolur.
Çok sagol insallah cabuk tedavi edilir 😔 erkekte sorun daha zor diyolar umarim iyi olur

Lökosit
Bizim uroloji doktoru lokosit cikarsa antibiyotik baslariz demişti demekki eksik soylemiş

X