Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Meraba kızlar Bu ay 2 gün erken yumurtladım adetim 2 gün önemi gelmiş oluyor??

Bata ortalama 5 gün var cnm.
Bugün bi gebelik test yaptım 20. Dk da anca benim görebileceğim bi hayalet ince çizgi vardı.
Orijinal test
Eki Görüntüle 2712092
Kolajlanmış test
Eki Görüntüle 2712093
Bir arkadasım da adete 5 6 gün kala test yaptı negatif cıktı 1 saat sonra silik cizgi cıktı hamileymiş ama kuruma cizgisi olma ihtimali de var bence 1 kac gün bekleyip tekrardan test yapın inşallah vardır

Kızlar dualarda buluşalım Allah nasip ederse hepimiz için Meryem suresini okuycam bu gece sizde dualarda beni unutmayın ismimle dua edin lütfen (Seval)
Allah razı olsun seval Allah dualarımızı kabul etsin inşallah benim ismim Ayşe unutma ne olur

Bir arkadasım da adete 5 6 gün kala test yaptı negatif cıktı 1 saat sonra silik cizgi cıktı hamileymiş ama kuruma cizgisi olma ihtimali de var bence 1 kac gün bekleyip tekrardan test yapın inşallah vardır
O arkadaşınız hamile mi? Ama benim yumurtlamadan 2 gün sonra göğüs ağrım başladı özellikle sol göğüsüm ezik gibi ağrıyordu, ama bugün ağrısı çok hafifledi eğer pozitifse,daha çok ağrı artması gerekmezmiydiki ?

Evet canım su an 8 haftalık hamıle canım bak bende 5 haftalık hamıleyım su an bende hiç göğüs agrısı yok bence 2 gün bekle mesela oğlumda hiç belirtim olmamıştı benim ne akıntı ne göğüs agrısı ne kasık agrısı 2 gün daha bekle öyle test yapın inşallah kuruma cizgisi değildir

Ayyy çok güzel ya, ister istemez heyecan yapıyorum, çünkü 2 yıldan fazladır deniyorum, hatta geçen ay aşılma yaptırmıştım tutmadı. Ben 2 gün bekleyemem ki canım bu konuda hiç iradem yok yarın sabah ilk idrarla yine yaparım kesin tutamam kendimi
Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim
Sizde yeni hamilesiniz,Allahım bebeğinizi kucağınıza sağlıcakla almayı nasip etsin inşallah

Evet benim de 2 kaybım var 7 bucuk ay önce oğlumu doguma 2 hafta kala kaybettim 3 yıldır istiyorum bende eger rabbim nasip ederse bu sefer kucagıma almak nasip olur inşallah ama 2 gün sonra tekrardan yapın test inşallah vardır

Sizin için çok ağır bi sınav olmuş Allahım bu acıyı hiç bir anneye yaşatmasın. İnşallah rabbim bu evladını sağlıcakla kucağına almayı nasip edecek

Sizin için çok ağır bi sınav olmuş Allahım bu acıyı hiç bir anneye yaşatmasın. İnşallah rabbim bu evladını sağlıcakla kucağına almayı nasip edecek
Cok zor bir sınav hemde insan yaşlanır mıymış benim içim yaşlandı evlat acısı cok zor bir imtihan ama rabbımden gelen herseye boynumuz kıldan ince rabbim inşallah bu yavrumu bana bağışlar evlat imtihanı cok zor kardeşim

Başın sağolsun canım 5 haftalıkta olsa 9 aylıkta olsa insanın kalbine o kor düştü mü sönmüyor Biz de günahlarımızın kefaretini böyle ödüyoruz demek ki rabbim bize tertemiz hamile kalmayı nasip eder inşallah

İyiyim canım sağol sen nasılsın? Hiç belirtim yok kuzu bekleyeceğim sanırım
Keşke bende bekleyebilseydim, en güzeli batı beklemek, ama benim lh testini hiç tam olarak silikleşmedi ve hatta bugün daha çok belirdi diye umutlanıp Gebelik testi yaptım,Stres yaptım. Hafif bi çizgi çıktı ama geçen ay çatlama iğnesi vurulduydu, az bir ihtimal bile olsa biraz onun etkisi kalmış olabilir, şu 5 gün hızlıca geçsede akmı karamı görsem diyorum. En güzeli batı beklemekti ama iş işten geçti. Olmazsa Birdahaki aya bat gününü kesin bekleyeceğim

Canım inşallah vardır geçen ay benim de ovü çok koyu çıktı ama sonuç negatifti ondan hiç yapmadım ben bu arada sana ne dicem sen aşılama olurken rahim girişi dar demişti doktor bi işlem yapmıştı ya burda bi kaç gündür okuyorum rahim filmi çekilen bi kaç kişinin rahim girişi çok sarmış doktorlar burdan sperm geçmez çok dar demişler hatta birine kesi atmış Dr sana Dr un bununla ilgili bişey demiş miydi? Bu yüzden hamile kalamamış olabilir misin 2 yıldır?

Evet canım zaten hormonlar yada spermde sorun olmadığı için büyük ihtimal sorun bu olabilir demişti. Aşılma sırasında rahim ağzının yan durduğunu ve spermlerin ilerlemediğini söyledi, sonra şimdi bunu düzeltecem ama canın yanacak dedi tamam dedim ve yaptı. O esnada hafif Kananamada yaşadım ama sonra kanama devam etmedi. Zaten olacaksaydı bile kan spermleri büyük ihtimal bozmuştur.
en önemli nokta bence şu: aşılma yapacağımda ben idrarımı yapıp girdim odaya, ve doktorda mesanenin dolu olması gerektiğinden bahsetmedi. Aşılama ve tüp bebek yapılırken mesane dolu olması gerekirmiş, amacı ; mesane doluyken rahim ağzı düz durdurmuş, mesane boşken rahim ağzı yan durduğu için sperm geçişi olmazmış/zor olurmuş.
Bu ay buraya yazmıştım zaten komik ama idrarımı tutarak ilişki yaşadım sebebi yukarıda yazdıklarımdır. Çünkü ben idrarımı yapar 5 dk sonra yatağa giderdim, hep böyle olmuştu. Bu ay farklı olsun dedim
Bukadar uzun yazdım belki aşılama yapacak bir kişinin bile işine yararsa sevinirim. (Çünkü o gün ben çok ağrı çektim )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…