Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sabah akşam 1/er tane ama ilk hafta sabah yarım ikinci hafta sabah yarım akşam yarım 3 hafta sabah tam akşam yarım 4 . haftadan sonra ve sonrası hep sabah tam akşam tam canım sen ne zaman Dr başladın
adam bütün kombinasyonları denemiş kuzu sende:) benim sabah öğle akşam 50 mg glucobag ama ben ikiye düşürdüm çünkü isten ayrılınca öğle yemeğim kalktı ortadan

Merhaba,ben de aranıza katılayım.3 yıldır istiyorum.Yarın hsg çektireceğim.Bu konuda tecrübesi olanlar var mı?Daha önce iki kez klomen kullandım ve uzun bir süredir de hiçbir şey yapmadan oluruna bırakmıştım.Rahim filmi sonrası aşılama düşünebiliriz belki doktorun yönlendirmesine göre tabi ki.Hsg çektirmek nasıl bir süreç?Tecrübesi olanlar paylaşabilir mi?

Merhaba,ben de aranıza katılayım.3 yıldır istiyorum.Yarın hsg çektireceğim.Bu konuda tecrübesi olanlar var mı?Daha önce iki kez klomen kullandım ve uzun bir süredir de hiçbir şey yapmadan oluruna bırakmıştım.Rahim filmi sonrası aşılama düşünebiliriz belki doktorun yönlendirmesine göre tabi ki.Hsg çektirmek nasıl bir süreç?Tecrübesi olanlar paylaşabilir mi?
Gecen ay cekildim anesteziyle islem sonrasi hic agrim olmadi kasigimda hafif sizi oldu o da yarm saat icinde gecti kanamamda 1-2gun surdu 5dakikalik bir islem hatta sag tupumde darlik cikti verilen sivinin basinciyla acildi sukur

Merhabalar anne adayları 😊 size bir sorum var kasıklarımda ince ince bir ağrı var birde akıntım var son reglimi 12 Ekim’de oldum. Hamilelik belirtisi olabilir mi ? Yoksa psikolojik bir durum mu acaba fikri olan var mı?

Üstte olanı dün yaptım ama o kadar ağrıya ne zaman pik olacak acaba bugün sürekli çok kötü sancı girdi kasıklarıma 🤷🏻‍♀️

Eklentiler

• A9EE9938-DCF2-4F21-9209-34E12CF1FC80.jpeg
    A9EE9938-DCF2-4F21-9209-34E12CF1FC80.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 45
Kızlar nasılsınız ben burada bi şey okudum ve şok oldum keçiboynuzu ozu ve kaynatıp içme erkekler de sperm düşmesi yapıyor değeri özellikle hareketliliği sıfır a indiriyormus böyle bi şey olabilir mi ben de özellikle alıyordum eşim için bi topik de denk geldim bi cok kadın sırf bu keçiboynuzu yüzünden eşlerinin ne hale geldiğini yazmış hareketlilik bu yüzden sıfır a iner mi
Selam canım bunu 2 gün önce yazmışsın ama ben şimdi gördüm ve cevap yazmak istedim. Eşime keçi boynuzu kürü uyguluyorum, kendisi bile bir çok pozitif fark gördü. Çok mutlu oldu. Bu kadar iyi anlatılan, profesörler doktorlar tarafından önerilen bir şey yazdığın kadar kötü olamaz. Tabi ki herkese yararı olmaz ama şöyle düşün, yarar görenler yazmaya kalksa sayfalar yetmez 😁 birkaç kötü yoruma kanma. İçine sinmiyorsa bir test yaptırın. Biz çok memnunuz.

Canım yerleşme olmasın ilk hamilelikte de olmuştu senin kaç gün var regle
Hiçbir fikrim yok inan. Düzenim çok bozuldu canım. Ama ortalama 1 hafta var. Kasıklarım da ağrıyor. Adet oldum olucam gibi ama çok erken olur öyle bişey olursa. Sat 7 ekim çünkü.

Hiçbir fikrim yok inan. Düzenim çok bozuldu canım. Ama ortalama 1 hafta var. Kasıklarım da ağrıyor. Adet oldum olucam gibi ama çok erken olur öyle bişey olursa. Sat 7 ekim çünkü.
Bekleyelim görelim bakalım canım ben de merak ettim 🤷‍♀️

Gecen ay cekildim anesteziyle islem sonrasi hic agrim olmadi kasigimda hafif sizi oldu o da yarm saat icinde gecti kanamamda 1-2gun surdu 5dakikalik bir islem hatta sag tupumde darlik cikti verilen sivinin basinciyla acildi sukur
Cnmmm ben de bu ay hsg cekilecegim yinee 5 yil oldu en son cekileli bi daha cekelim 5 yılda cok sey değişmiş olabilir dedi doktor hormon ilaçlarını yüklemeden her şey yolunda mı bakalim zaten tek tüpün tıkalı dedi yine cekilecegim ve yine korkuyorum sanki ilk defa cektirecekmisim gibi anesteziyle de çekiyorlar ama anestezi olayi bende fobidir mecbur kalmadıkça yaptirmayacagim bisey ne hsg de ne de mide endoskopilerinde istemedim hiç nedendir bilmem cok korkarım ben anesteziden şimdiden kendimi teskin etmeye başladım bi sefer girdin yine girersin sen diye 😄

Aynen canım. Ama adet olursam dr koşmam gerek noluyor diye 🤦‍♀️
Bu ay 1 hafta kala aynısı bana da oldu 1 2 damla şeklinde açık kahve kistik bi durum mu acaba diye düşündüm ya da enfeksiyon ama enfeksiyon olsa ağrı akıntı bişi olur gibi geldi bilemedim ben de

Cnmmm ben de bu ay hsg cekilecegim yinee 5 yil oldu en son cekileli bi daha cekelim 5 yılda cok sey değişmiş olabilir dedi doktor hormon ilaçlarını yüklemeden her şey yolunda mı bakalim zaten tek tüpün tıkalı dedi yine cekilecegim ve yine korkuyorum sanki ilk defa cektirecekmisim gibi anesteziyle de çekiyorlar ama anestezi olayi bende fobidir mecbur kalmadıkça yaptirmayacagim bisey ne hsg de ne de mide endoskopilerinde istemedim hiç nedendir bilmem cok korkarım ben anesteziden şimdiden kendimi teskin etmeye başladım bi sefer girdin yine girersin sen diye 😄
Kuzu korkma benim eşim anestezist kendini onların ellerine bırak merak etme emin ellerdesin 😅

Canm anesteziden ben deli korkardim korkudan aglayacak kdar hemde ama spinalide yaptirdim genelde yaptrdim mecbur kalinca napcan😅😅 simdi hic korkmuyorum😂

X