Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ben her ay yumurtlama dönemi aşırı umutlu olup regli beklemeye başlayınca umutsuz ve karamsar oluyorum kuzu istisnasız her ay :)
:)) hormonlar da etkiliyor. Meditasyon yapınca biraz ferahlıyor içim benimde

KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 23

KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 3 ay

İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet

KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk

KAYBIN VAR MI? ➔yok

REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔evet 26 günde bir

EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bildiğim kadarıyla yok

KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ eşime sabahları keçiboynuzu özü icirdim, ben de 2 aydır folik asit iciyorum

HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔
Hayir
OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ hayır

HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔yumurtlama günleri her gün, onun dışındaki günler gün aşırı

BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ bat a 1 hafta kala bel ağrısı , göğüs ağrısı ve biraz alt karın ağrısı vardı. Aslında regl belirtileri ile aşırı benzerdi

ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 5 gün kala silik çizgi gordum bugün kan verdim beta 48 cikti

BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔
Kesinlikle stresten uzak durmaları ve süreç boyunca ellerinden geldiğince kendilerini iyi hissettirecek uğraşlarda bulunmalı , ben ilk ay çok gergindim, ikinci ay covid pozitiftim buna rağmen bu ay ne olursa olsun stressiz günler geçirmeye çalıştım , Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın, hepinize dua ediyorum En hayırlı en sağlıklı zamanda guzel haberlerinizi okurum insallah

KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 23

KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 3 ay

İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet

KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk

KAYBIN VAR MI? ➔yok

REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔evet 26 günde bir

EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bildiğim kadarıyla yok

KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ eşime sabahları keçiboynuzu özü icirdim, ben de 2 aydır folik asit iciyorum

HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔
Hayir
OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ hayır

HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔yumurtlama günleri her gün, onun dışındaki günler gün aşırı

BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ bat a 1 hafta kala bel ağrısı , göğüs ağrısı ve biraz alt karın ağrısı vardı. Aslında regl belirtileri ile aşırı benzerdi

ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 5 gün kala silik çizgi gordum bugün kan verdim beta 48 cikti

BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔
Kesinlikle stresten uzak durmaları ve süreç boyunca ellerinden geldiğince kendilerini iyi hissettirecek uğraşlarda bulunmalı , ben ilk ay çok gergindim, ikinci ay covid pozitiftim buna rağmen bu ay ne olursa olsun stressiz günler geçirmeye çalıştım , Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın, hepinize dua ediyorum En hayırlı en sağlıklı zamanda guzel haberlerinizi okurum insallah
kasık ağrın var mıydı canım batma şeklinde

Senin bata da az kaldi canım nasıl hissediyorsun
çatlamadan sonra göğüs ağrım başladı canım ara ara kasıklarımı bişi ısırıyor gibi oluyor ama öyle abartılacak bi ağrım yok halsizlik çok var son 1 haftadır bakalım sonu neye çıkacak olumsuz konuşmak istemiyorum ama nasip :KK43:

çatlamadan sonra göğüs ağrım başladı canım ara ara kasıklarımı bişi ısırıyor gibi oluyor ama öyle abartılacak bi ağrım yok halsizlik çok var son 1 haftadır bakalım sonu neye çıkacak olumsuz konuşmak istemiyorum ama nasip :KK43:
Insallah sonu hayırlı olur ben de bugün kan verdikten sonra eve gelince öyle bi halsizlik çöktü ki biraz da midem yanmaya başladı

X