Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kendimi bir an böyle düşündüm de herhalde 150 kilo olurum :KK48: su içse yarayan cinstenim çünkü hep dikkat hep dikkat :olamaz:
U Uzaygemisi35 ya ben üni de 45 kg bi kızdım gören acırdı halime Medine fukarası gibiydim ne güzel günlerdi üniversite bi bitti ben 2 sene içinde oldum mu 50 kg ah ah şimdi 3 4 kg vercem diye anam ağlıyor hiçte dirayetli biri değilim dhha doğrusu düzen olayı bana göre değil bi diyeti en fazla 1 ay uygulayabiliyorum kurallı bi yaşam dna mda yok çok yemek yemem abur cubur yemem mesela ama kilo da veremem çünkü düzenli değilim 😆 İKİZLER burcu olmasam belki hayat daha güzel olurdu benim için 😆

Çok teşekkür ederim, yandı gitti az kaldı 🙈 şaka tabi, tez dönemindeyim az kaldı bakalım. Benim de tıp değil ama yakın diyelim işbirliği halinde çalışıyoruz, biraz daha bu konulara aşinayım en azından.
Araştırmak her zaman önemlidir gerçekten sorgusuz sualsiz doktorun önerisini de kabul etmemek gerekir. Hatta ben kedim rahatsız olduğunda ülke içinde ve dışında pek çok veterinere anlatmıştım durumunu. Hiçbiri bir çare bulamıyordu sebep bulamıyordu en son dayanamayıp veterinerlik alanındaki tez ve makaleleri okumaya başlamıştım hiç alanım olmamasına rağmen 😱
Ama doktora güvendikten sonra açıkçası işine de çok karışan gıcık hasta olmak istemem 🙈 şu anda neyse ki güveniyorum, insan içinin rahat etmediği doktorla devam edemez gibime geliyor. O zaman ben de dediklerine şüpheyle yaklaşabilirdim. minseo minseo haklı bu konuda. Ben de annemden dolayı kötü doktorlarla çok karşılaştım ölümden döndü annem kaç defa onların hatası yüzünden. Ama iyiyi kötüyü bir süre sonra ayırt edebiliyor insan ve imkanı elverdiğince iyi alternatife yönelebiliyor.
Senin doktorla ilişkşne hayran kaldım zaten burada görüyorum yazıp duruyorsun sürekli bir şeyler, hemen cevap alıyorsun. Onu rahatlıkla sorabilmek bile büyük avantaj. Hatta tavşan gibi kısmını bile söylemişsin rahatça 🤭 bu çok büyük avantaj gerçekten herkes karşılaşamıyor ne yazık ki
Kuzum benim bir avantajım drumla aynı kurumda çalışıyor olmam. 14 yıldır tanıyorum. Öğretim üyeleri platformunda samimi olup hastanede gerçekten doktor gibi davranınca utanma sıkılma kalmıyor ki olması gereken de bu aslında. Adama ilk kez biz tavşan gibiyiz dediğimde kahkaha atmıştı 😂 En mahrem yerimi açıyorum daha fazla utanacak ne olabilir ki zaten? 😂
Tezin de inşallah sular seller gibi akar biter. Savunma sonrası duyacağın gurur hayatının en önemli anlarından biri olacak emin ol 🙏😍

Merhaba arkadaşlar , herkese hayırlı haberler alacağı günler dilerim 🙏🏻
benim de olursa ikinci evladım olacak. Bat 26 eylül heyecanla bekliyorum. Dün ovulasyon yaptm ikiside eşit çıktı. Ne anlama geliyo onu da bilmiyorum ama yapmış bulundum
Canım ya heveslendirmek istemem ama böyle hamileliğini öğrenen çok duydum ben önceki grupta bir sürü kişi hep böyle öğrendi hamileliğini eğer silikleşmeden koyulaimaya giderse hamile olabilirsin 👶👶🎉

ah ya bende de var maalesef pıhtılaşma iki gebelik kaybımda bu yüzden oldu . doktorumu değiştirdim yeni doktorumda coraspin verdi sende kullanıyor musun canım ? doktorum gebeliğin ne zaman oluşacağını bilemediğin için öncesinde bu ilacı içmem gerektiğini söyledi.
Evet canım coraspin kullanıyorum benimde 2 gebelik kaybım oldu malesef😢

U Uzaygemisi35 ya ben üni de 45 kg bi kızdım gören acırdı halime Medine fukarası gibiydim ne güzel günlerdi üniversite bi bitti ben 2 sene içinde oldum mu 50 kg ah ah şimdi 3 4 kg vercem diye anam ağlıyor hiçte dirayetli biri değilim dhha doğrusu düzen olayı bana göre değil bi diyeti en fazla 1 ay uygulayabiliyorum kurallı bi yaşam dna mda yok çok yemek yemem abur cubur yemem mesela ama kilo da veremem çünkü düzenli değilim 😆 İKİZLER burcu olmasam belki hayat daha güzel olurdu benim için 😆
Kadınlar olarak nedir bu çektiklerimiz :KK48: :KK48: :KK48:
En güzeli sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek galiba ya o zaman dert tasa sıfır :KK64:
Bende çok düzenliyimdir ama çok çok zor veriyorum, tam tersi hızla çekiyorum kiloları :olamaz:

Kuzu öyle bi yakınmışsın ki duyan da 50 değil 150 kilo sanar 😂

Doktora güvenmek çok önemli malesef bizim ülkemizde sağlık sisteminde büyük aksaklıklar var doktorlara da kızamıyorum özel hastaneler bile devlet gibi olmuş kapıların önü kuyruk insanlar hangi biri ile uğraşsın benim eşim de sağlık çalışanı olduğu için birebir şahidim fakat bazı doktorlar var ki cidden ne bir açıklama yapar ne bir yönlendirme suratına bile bakmaz verir eline reçeteyi yallah🙄 sağlık sektörü ve ilaçlar çok ilgimi çekiyor şuan sınava girsem kesinlikle farmakoloji alanında bi meslek seçerdim 😅 arada bize böyle bilgiler ver yeni bi şeyler öğrenmek benim için bi tutku çok severim merakla da okurum yazdıklarını 😍
Kesinlikle katılıyorum. Malesef biz de çok yaşadık çok zor durumlarda gözünün içine bakıyorsun ve karşındaki kişi için hiç önemli değilsin. Senin hayatın söz konusu ama kafasını bile kaldırmıyor. Bunu hissetmek çok kötü gerçekten. Hep derler ya Allah iyi insanlarla karşılaştırsın gerçekten iyi doktorlarla karşılaşmak da çok önemli. Bence keşke parası ve imkanı olan bu iyi muameleyi detaylı incelemeyi hak etmese, bu herkesin hakkı ve keşke herkes bu imkanlara sahip olsa öyle bir sağlık sistemi olsa.. bu benim için çok rahatsız edici ama mecbur hissedip o süreci yaşamamak için özele gidiyorum. Ama ilgilenilse kurtarılacak hastaların, detaylı incelense bulunacak sebeplerin olduğunu düşündükçe çok rahatsız oluyorum. Eşine de kolaylıklar dileriz işleri gerçekten hiç kolay değil, hele bu zor günlerde.
Valla ilgini çekiyorsa gir sınava oku cidden düşünüyorsan, zorla okuyup işini sevmeyen o kdar insan var ki. Bence neden olmasın, enerjim olsa ve çalışmıyor olsam ben de tıp okumayı isterdim mesela imkanın varsa neden olmasın bence okumaktan güzel şey yok 🤗
Ben bildiklerimi tabi ki aktarırım yani alanım dışı şeylere karışmam ama 🙈 denk geldikçe paylaşırım hatta belki sizlerin de keyif alabileceği kitaplar önerebilirim 🤗
Kendimi bir an böyle düşündüm de herhalde 150 kilo olurum :KK48: su içse yarayan cinstenim çünkü hep dikkat hep dikkat :olamaz:
Ben eskiden bir tepsi şekerpareyi bir gecede tek başına yerdim 🤣 ama gayet zayıftım nasıl oluyor anlamıyorum. Şimdi eskiye göre daha az yiyorum. Ama yine de eskisinden baya kiloluyum. Sanırım yaş fark ediyor enerji düzeyi azaldı falan onlarla ilgili 🤷

Kadınlar olarak nedir bu çektiklerimiz :KK48: :KK48: :KK48:
En güzeli sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek galiba ya o zaman dert tasa sıfır :KK64:
Bende çok düzenliyimdir ama çok çok zor veriyorum, tam tersi hızla çekiyorum kiloları :olamaz:
Ya ben dikkat ediyorum sağlıklı şeyler tüketmeye ama işte saat 9 kahvaltı saat 11 ara öğün saat 2 öğle yemeği bana göre değil beni çok sıkıyor ekstra strese sokuyor allah yardımcımız olsun 😆

Ayıp ama ya 50 nedir insan söylemeye utanır :)) biz napalım ozaman 😑 boyun kaç ki senin birde benden uzun olduğunu söyleme lutfen

Kesinlikle katılıyorum. Malesef biz de çok yaşadık çok zor durumlarda gözünün içine bakıyorsun ve karşındaki kişi için hiç önemli değilsin. Senin hayatın söz konusu ama kafasını bile kaldırmıyor. Bunu hissetmek çok kötü gerçekten. Hep derler ya Allah iyi insanlarla karşılaştırsın gerçekten iyi doktorlarla karşılaşmak da çok önemli. Bence keşke parası ve imkanı olan bu iyi muameleyi detaylı incelemeyi hak etmese, bu herkesin hakkı ve keşke herkes bu imkanlara sahip olsa öyle bir sağlık sistemi olsa.. bu benim için çok rahatsız edici ama mecbur hissedip o süreci yaşamamak için özele gidiyorum. Ama ilgilenilse kurtarılacak hastaların, detaylı incelense bulunacak sebeplerin olduğunu düşündükçe çok rahatsız oluyorum. Eşine de kolaylıklar dileriz işleri gerçekten hiç kolay değil, hele bu zor günlerde.
Valla ilgini çekiyorsa gir sınava oku cidden düşünüyorsan, zorla okuyup işini sevmeyen o kdar insan var ki. Bence neden olmasın, enerjim olsa ve çalışmıyor olsam ben de tıp okumayı isterdim mesela imkanın varsa neden olmasın bence okumaktan güzel şey yok 🤗
Ben bildiklerimi tabi ki aktarırım yani alanım dışı şeylere karışmam ama 🙈 denk geldikçe paylaşırım hatta belki sizlerin de keyif alabileceği kitaplar önerebilirim 🤗

Ben eskiden bir tepsi şekerpareyi bir gecede tek başına yerdim 🤣 ama gayet zayıftım nasıl oluyor anlamıyorum. Şimdi eskiye göre daha az yiyorum. Ama yine de eskisinden baya kiloluyum. Sanırım yaş fark ediyor enerji düzeyi azaldı falan onlarla ilgili 🤷
Evet evet yaş meselesine kesinlikle katılıyorum hem enerji açısından hem de vücudun gelişme süreci bittiğinden sanırım kilolar yapışıyor yakamıza :KK70:

Ya ben dikkat ediyorum sağlıklı şeyler tüketmeye ama işte saat 9 kahvaltı saat 11 ara öğün saat 2 öğle yemeği bana göre değil beni çok sıkıyor ekstra strese sokuyor allah yardımcımız olsun 😆

Acaba o psikolojiye girmek mi stres yaratıyor. sanki çizgiyi aşmamak gerekiyor düşüncesi sıkıcı
Ara öğün bana göre de değil ya hatta bence sağlam 2 öğün bile yeterli
Olsun valla her yerden hayat üstümüze oynuyor :KK70:

Sağol kuzum amin dediklerin çok doğru devlette de çok iyi doktorlar ama malesef bi hastaya ayrılan süre en fazla 5 dk ve 5 dk içinde tanı koy ilaç yaz muayne et bazı şeyler eksik kalıyor her seferinde bizim en büyük sıkıntımız bu. Ben ilk kimyasal geçirdiğinde doktor bana kadın doğum doktorlarının türkiyede bi grubu mu varmış kurulu mu varmış her neyse bana onun kararını gösteriyor neymiş 1 sene dolmadan hiç bi tedavi tetkik yapılmasına gerek yokmuş ya kardeşim ben tüp bebek yap demiyorum ki bi kanımı al en azından bi hormon bak bi Tsh insülin bak yok anam gerek yok sen sağlıklı sın yahu nerden anların gözlerinde mikroçip mi var adama zorla test yazdırdım sanki cebinden para çıkacak kendi laboratuvarında ekstra mesai harcanacak bi Tsh bi hemogram bakmış ne insülin ne bişey ben o adam yüzünden 5 ay geç öğrendim insülin direncim olduğunu aklımın ucundan da bi kere geçmedi geçse gidip kendim yaptırırırdım o testi yoruyor beni doktorlar ya neyse 😆 kitap önerisi alırım kitap okumayı çok seviyorum 💜

X