Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
M Masalmina acaba geçen ay kalitesiz yumurtladın da o yüzden mi düşük çıktı pcoscuk sen ne dersin ?
adet döneminde düşük çıkması normal diye biliyorum çünkü adet zaten o dönem döllenmeyen yumurta ve kendini bebeğe hazırlayan kalınlaşan rahim duvarının dökülmeye başlaması adetin 2. günü normal o değer benim 16.gün falan 50 çıkmıştı.

Valla bilmiyorum canım güzel de pik görmüştüm ama adet gecikmesi filan da yaşadım bu ay her şey karıştı
çok enteresan canım içerde ne oluyor hiç haberimiz yok cidden doktor ne yorum yapacak çok merak ettim tsh ın ile ilgili bişey demiş miydi ? bence bi dahiliyeye gidip antikorlarına baktır canım benim tsh da referans sınırı içindeydi mesela ama antikorlar yüksek çıkmıştı doktor haşimato görüntüsü dedi ilaca başlattı

Bu tahlilleri ilacını içip mi veriyorsun yoksa ilaç içmeden mi canım

Canım bahçecinin sitesinde biri sormuş bak doktor böyle cevap vermiş M Masalmina

• İyi akşamlar FSH 5.52 LH 4.13 Estradiol 21.89 normal mi adetimin 3. Günü yaptırdım
    6 Aralık 2019 / 16:59

• Bahçeci Tüp Bebek MerkeziYanıtla
      Merhaba Sibel Hanım,
      Değerleriniz güzel görünüyor. Dileriz en kısa sürede iyi haberler alırsınız.
      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

Tsh benim de tam sınırdaydı çok düşük veya yüksek sınırda olması gebeliğe engel denebilir ben 2 yıldır ilaç kullanıyorum 2 yıldır bebek istiyorum zaten kontrol altına aldık ondan sonra yumurtlamam düzene girdi sayılır

M Masalmina

• Merhaba, 30 yaşında bekarım. Fsh ve lh hormonlarım normal aralıkta fakat estradiol 18 ve prolaktinim 25. Adetin 3. günü ölçüm yapıldı. E2 hormonu çok mu düşük? Erken menopoz belirtisi olabilir mi? Doğum kontrol hapları varis yaptığı için kullanamıyorum. E2 yi artırmanın başka yolu yok mu?
    20 Kasım 2019 / 19:21

• Bahçeci Tüp Bebek MerkeziYanıtla
      Merhaba Ayşe Hanım,
      Adet döneminizin ilk günü aktif folikül olmaması halinde estradiol değeriniz düşük çıkar, endişe etmenize gerek bulunmuyor.
      Saygılarımızla,

Cnm bence dozunu azaltıp devam ettirir ilaca birden biraktirmaz diye düşünüyorum bir de öyle takıp eder bakti dozu düşürmesine rağmen hızla düşüyor değerler o zaman biraktirir ilaci

Kızlar merhaba bende bir düşük sonrası amh testi yapıldı ve değerim 0.71 çıktı yani azalmış fertilite değeri böyle olinca napiliyor ne tedavi olunması gerekiyor

Cnm bence dozunu azaltıp devam ettirir ilaca birden biraktirmaz diye düşünüyorum bir de öyle takıp eder bakti dozu düşürmesine rağmen hızla düşüyor değerler o zaman biraktirir ilaci
anladım canım 4 te arıcam bakalım ne dicek merak ediyorum ben de

Kızlar merhaba bende bir düşük sonrası amh testi yapıldı ve değerim 0.71 çıktı yani azalmış fertilite değeri böyle olinca napiliyor ne tedavi olunması gerekiyor
amh ı artırmanın bi yolu yok canım malesef yaşın kaç ? aşılama deneyip tüpe geçebilirsin

Ben 29 yaşındayım bu ay da kendiliğinden olmazsa artık Bi daha ki ay klomen ve iğne ile deneyeceğim oda olmazsa artık yılbaşından sonra tüp deneyeceğiz İzmir de nerede tüp bebek yaptırırım onu da hiç araştırmadım gerçi

irenbe ümit inceboz u çok övüyorlar canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…