Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sağolun cevap verdiğiniz için. Öyle yapicam artık. Meğer ne zormuş hamile kalmak. 🙄Dizilerde filmlerdeymis o pat diye hamile kalanlar. Aslında daha yeni yeni bebek istyorum sayılır. Ben 2 senelik evliyim vajinismus hastasydm çok şükür atlattım bu durumu. Eşim artık çok istyor bi evladının olmasını. Ailesi de biraz baskı yapıyor. Hatta hergun evime gelip bana bebek varmi ne zamn yapmayı düşünüyorsun. Benim oğlumu baba yap artık diye saçma sapan bir ton şey söylüyor. O kadar bunaldım ki biran önce olsunda herkesin çenesi kapansın istyorum. Komşularin bile ağzındayim resmen. Mallahe ortasında kaynanama soruyorlar bebek var mı gelinde diye. Daha yaşım 23 ama ruhen yaşlandım
Konusanlara inat yapmazdim heralde bi senz daha erteleyip tatilden tatile atlardim :halay:
Sinir oluyorum boyle insanlara, ama onlari sinir etmekde cok zevkli
Soyle de, anne ben pandemi sureci bitmeden cocuk dusunuyorum

Sağolun cevap verdiğiniz için. Öyle yapicam artık. Meğer ne zormuş hamile kalmak. 🙄Dizilerde filmlerdeymis o pat diye hamile kalanlar. Aslında daha yeni yeni bebek istyorum sayılır. Ben 2 senelik evliyim vajinismus hastasydm çok şükür atlattım bu durumu. Eşim artık çok istyor bi evladının olmasını. Ailesi de biraz baskı yapıyor. Hatta hergun evime gelip bana bebek varmi ne zamn yapmayı düşünüyorsun. Benim oğlumu baba yap artık diye saçma sapan bir ton şey söylüyor. O kadar bunaldım ki biran önce olsunda herkesin çenesi kapansın istyorum. Komşularin bile ağzındayim resmen. Mallahe ortasında kaynanama soruyorlar bebek var mı gelinde diye. Daha yaşım 23 ama ruhen yaşlandım
Ahh işte bilmiyorlar ki nasıl uğraşıyoruz bebek sahibi olmak için o çift çizgiyi görebilmek için

şuan ağrım da gitti. Bir kan verseniz yarın acaba stresten mi gecikti. İdrar da çıkmayıpta kanda çıkan var evet bende okumuştum inşallah sizin öyledir
Benim ağrılarım devam ediyor. Her lavobaya gidisimde tmm bu sefer kesin oldum heralde diyorum. Benim normalde hiç akıntım olmaz. Adet olmadan 1 gün önce olur sadece sonrasında kırmızılar gelir. Ama bu ay 1 haftadır akıntı hali devam ediyor. Ablamla konuştum oda 1 hafta bekle öyle test yap diyor. Onunda başına böyle bi durum gelmiş. Adeti 3 gün geçince test yapmış tek çizgi çıkmış 9 gün geçince bir daha yapmış o zmaan çift çizgi çıkmış. Doktor geç dollenme olduğu için idrara geç karışmıştır demiş.

yaa bana doktor bişi demedi hiç benm porgesteron da yüksek çkktı benim kesin hem kalitesizler hem çatlamıyolar 💆🏻‍♀️ ya doktorlar da normal diyorlar geçiştiriyorlar artık eminim buna .
Kalitesiz ve çatlama mış olunca değer yüksek çıkmıyor canım yüksek olunca kaliteli oluyormuş yumurta👍

Konusanlara inat yapmazdim heralde bi senz daha erteleyip tatilden tatile atlardim :halay:
Sinir oluyorum boyle insanlara, ama onlari sinir etmekde cok zevkli
Soyle de, anne ben pandemi sureci bitmeden cocuk dusunuyorum
Aslında kendi kızı da 1 senelik evli ve 33 yaşında oda çocuk istyor ama olmuyor. Kendi kızını göz önüne alıp bana bu kadar karışmaması gerekiyor. Ama adı üstünde işte kaynana 🙄Oğluna çok düşkün. Oğlum bir yana dünya bir yana diyr. Bide altli ustlu oturuyoruz. Kendi evimde misafir gibiyim. Bir dünya sıkıntı stres altındaym ☹️

fiona13 fiona13 benim e2 üçüncü gün böyle çıkmış foliküler fazda kalitesi neye göre anlaşılıyor ki

ESTRADİOL (E2) (SERUM/PLAZMA)
52.25pg/mLFoliküler faz 12.5 - 166
Bende yazilanlardan yola cikarak buldum e2 adetin 3. Gunu 50 civarlarinda en yuksek 60 65 olmali yazilmiş hep e2 yuksekse adetin 3. Gunu yumurta kalitesiz demekmiş ne kadar dogru bilmiom yazilanlardan okudugum bu

valla her sitede farklı bişey diyor bana doktor normal dedi senin de referans içinde ama bi sitede şimdi şunu okudum Genellikle tüp bebek tedavisi gibi noktalarda inceleme gerçekleştirileceği zaman adet döneminin 2. ve 3. günü gibi başlangıç dönemlerinde E2 değeri 50 pg/ml gibi bir rakam oluşturmalıdır. Eğer bu günler içerisinde yapılan E2 testi sonrasında değerler 50 üzerinde çıkar ise hastada yumurta rezervinin kötü olduğu tespit edilebilir.
o zaman hepimiz ölelim :işsiz:
Aynen bende bu yazilanlardan iste ve o ay yani gecen ay yumurta takibimdeki ilacla buyudu erken buyudu ama e2 dusuk cikti doktor bos bu ay dedi hakketende olmadi gecen ay ama bilmiyorum diyorum ya doktorum banada ben arastirip sorunca fsh 5 moralini bozma hafif bi dengesizlik sorun yok dedi denemeye devam rt stres yapma dedi

Kalitesiz ve çatlama mış olunca değer yüksek çıkmıyor canım yüksek olunca kaliteli oluyormuş yumurta👍
Aynen çok düşük olması yumurta kalitesizliğine vs işaretken çok yüksek olması allah korusun kanser gibi hastalıklara işaret diye okudum ben de ki şuan bizim gayet iyi değerler ben sıkıntı olduğunu sanmıyorum

Aynen çok düşük olması yumurta kalitesizliğine vs işaretken çok yüksek olması allah korusun kanser gibi hastalıklara işaret diye okudum ben de ki şuan bizim gayet iyi değerler ben sıkıntı olduğunu sanmıyorum
Evet düşük olduğu ay o yumurta çatlama mış oluyor zaten kalitesiz yumurta büyüyemiyor çatlayamıyor ama bu genel olarak her yumurtanın kalitesiz olduğunu değil o ay ki yumurtanın kalitesini gösteriyormuş öyle diyorlar ☺️

yaa bana doktor bişi demedi hiç benm porgesteron da yüksek çkktı benim kesin hem kalitesizler hem çatlamıyolar 💆🏻‍♀️ ya doktorlar da normal diyorlar geçiştiriyorlar artık eminim buna .
Banada normal dedi hafif bi dengesizlik dedi fshda onemliymis e2 yaninda ama şu da var insan birazda kendi doktoru olmali kendini dinlemeli tanimali bence doktorlar hep moral bozma sakin ol sakin ol eee yas olmus 30 31 2 3 sene sabredelimde sonrada yasin şu olmuş gec kalmissin denilcek bende bisey anlamiyorum doktorlardan insallah kendiliginden olsun rabbimden tek dilegim ignesiz ilacsiz saglikli ve hayirli evlatlar olsun

Ben daha cok sevinirim buna bende ilk okudugumda uzulmustum yuksek diye bayagi forumlari vs arastirmistim sakın beni yanlis anlamayin amacim moral bozmak degil oyle olursa cok uzulurum cidden sadece okudugum duydugumu soyledim 🙏😔

Estradiol benim 50 çıkmıştı ve doktorum rahim kalınlığı rahim kendini gelecek bebeğe hazırlıyor demişti ben mi yanlış anladım acaba hatta kötü değil demişti 🤨🤨

Ben daha cok sevinirim buna bende ilk okudugumda uzulmustum yuksek diye bayagi forumlari vs arastirmistim sakın beni yanlis anlamayin amacim moral bozmak degil oyle olursa cok uzulurum cidden sadece okudugum duydugumu soyledim 🙏😔
yok canım biz de bilmiyoruz tam işte her yerde farklı bişey yazıyor anlamadım ben de

Estradiol benim 50 çıkmıştı ve doktorum rahim kalınlığı rahim kendini gelecek bebeğe hazırlıyor demişti ben mi yanlış anladım acaba hatta kötü değil demişti 🤨🤨
benim de 53 çıktığında gayet normal sonuçların hiç bir sorun yok demişti

bizim yaptığımız hata şu doktorlar tüm hormonları bir arada değerlendiriyor biz tek tek, mesela e2 si 50 olup fsh ı 10 olan birine belki doktor diyecek ki senin kötü ama biz içinden çekip doktor 50 ye kötü dedi diye düşünüyoruz :işsiz:

ay valla kızlarcım ben bilemiyorum ki hiç. sonuç olarak kesin olab bişiy var ortada bebe yok. ben kötü şeyler çıkmasından korkuyorjm yüksekliklerin altından. allahım yardımcımız olsun. ama ben gerçekten kendimi iyi hissetmiyorum adetim de sökülmedi doru düzgün. ben burdan çok şey öğreniyorum ama kötü bişiy duyunca da çok etkileniyorum. artık belli bir zamanda çocuktan geçip aman bu testler kötü
bişiylern habercisi olmasın diye dua ediyorum.
allah hepimizie yardım etsin 🙏🏻

bizim yaptığımız hata şu doktorlar tüm hormonları bir arada değerlendiriyor biz tek tek, mesela e2 si 50 olup fsh ı 10 olan birine belki doktor diyecek ki senin kötü ama biz içinden çekip doktor 50 ye kötü dedi diye düşünüyoruz :işsiz:
Aynen az oncede dedim doktorum e2 fshyla yorumlanir dedi dengesizlik var ama az dedi bu ayi oluruna birakti sonra bakariz dedi

X