Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Harika valla. Ben yeni yeni yapıp yemeye başladım çoğu şeyi. minseo minseo sen İzmirlisin bilirsin diyor hep ama benim zeytinyağlılarla otlarla salatalarda hiç aram yok 🙈 tam bir doğu mutfağı hayranıyım et olsun et getirin bana modundayım 🙈 artık zorlansam da deniyorum, çoğu sebzeyi evlendikten sonra yitip denemeye başladım. Ama yine de çok sevmediğim için repertuar baya sınırlı kalıyor sevdiğim sebzelerle ve değişik şeyler deneyemiyprum o nedenle. Aslında en sağlıklısı hepsinden dengeli beslenmek ama işte yavaş yavaş olur inşallah.

Valla haklısın canım ama işte ben yıllarca nerdeyse hiç yemediğim için bir şekilde sebze alıyor almak benim için yine de iyi diye düşünüyorum yiyorum valla 😔

Çok tebrik ediyorum derim canım gözün aydın sağlıkla ilerlesin inşallah
Çok teşekkür ederim canımm♥️Aminn inşallah öyle olur😍😍😍

kızlar benim bata 2 gün var kahverengi lekelenmem oldu şimdi birazcık da zorlamalı iş yaptım reglim erken mi geldi acaba yoksa başka bişey mi ki :KK43:

Kızlar durumunda değişiklik olanlar bilgi verebilir mi ? Llistemizin güncel kalabilmesi adına güncelleme yapmayanları listeden çıkarmak durumundayım. Ve listeye eklenmek için bilgi verirken BAT+NE KADARDIR İSTEDİĞİNİ aynı mesaj içinde belirtin ki tek tek sormak durumunda kalmayalım, sayfa kalabalık liste uzun gözden kaçıyor.

@Blacklight10.10.20201 YILGECİKME
@eczhnm10.10.20202,5 YILGECİKME
@Ttn10.10.20203 AY
@ndeniz3811.10.20201 AY
G Germanteacher 11.10.20205 AY
@Manukabal11.10.20204 YILGECİKME
@minnikMucize12.10.20203 AYGECİKME
@Cizi2213.10.20201 AY
@Zahra 12313.10.20202 YIL
@toprakyagiznehirim13.10.20202 AY
@fulyam272713.10.20202 YIL
Ben maalesef ki adet oldum doktora gittim yumurtalıklarıma baktırdım. Hormon testine gidicem

oldu valla kuzu, ben de şaşırdım kaldım. inşallah kavuşursun bebeğine en yakın zamanda benim de mart ayında kimyasal oldu o zamandan beri bekliyorum :KK43:

allahtan tokum şuan :KK70:

canım erken ya da geç yumurtlama durumu olabilir teste devam et bi daha ki ay da regl bittiği gibi başla teste

sen birinciyi yap ki ikinci ne zaman diye konuşacak malzemeleri olsun

sad story...

ahh inşallah bebişin daha fazla bekletmeden gelir kuzum😍

Harika valla. Ben yeni yeni yapıp yemeye başladım çoğu şeyi. minseo minseo sen İzmirlisin bilirsin diyor hep ama benim zeytinyağlılarla otlarla salatalarda hiç aram yok 🙈 tam bir doğu mutfağı hayranıyım et olsun et getirin bana modundayım 🙈 artık zorlansam da deniyorum, çoğu sebzeyi evlendikten sonra yitip denemeye başladım. Ama yine de çok sevmediğim için repertuar baya sınırlı kalıyor sevdiğim sebzelerle ve değişik şeyler deneyemiyprum o nedenle. Aslında en sağlıklısı hepsinden dengeli beslenmek ama işte yavaş yavaş olur inşallah.

Valla haklısın canım ama işte ben yıllarca nerdeyse hiç yemediğim için bir şekilde sebze alıyor almak benim için yine de iyi diye düşünüyorum yiyorum valla 😔

Çok tebrik ediyorum derim canım gözün aydın sağlıkla ilerlesin inşallah
Dediğin gibi dengeyi sağlamak lazım. Ben de hiç kırmızı et yemesem aramam. Zorla yemeye çalışıyorum.

canım hiç stres yapma çatlar,

Ne kadar yüksek ki kaç çıkmıştı en son mesela. Bi de neden yükelirmiş E2 , benim de 3. gün testinde 74 çıkmıştı
Benimde 84 mu neydi 60 65 arasi iyi deniyo kalitesiz yumurtaliklar anlamina geliyo dediler dogrumu yalanmi bilemem 🤷‍♀️

dün ben de öyleydim cnm patlıcak gibiydi kasıklarım ama bi kaç saat sürdü geçti benim akşam da ovulasyon testi yaptım silikleşmişti test çatladı heralde o bikaç saatte az önce yine yaptım test daha da silikleşmişti
Bende aksam yapayim bi daha haber ederim burdan bakalim havyc yiyom aksamda yerim ama agrim cok ayni patlicak gibi evet bakalim nolacak bu ay hayir olsun sonu inşallah 🙏

hey gidi hey nasıl çizdim üstünüzü ama :KK70:

23.07.2020 tahlil sonuçlarım

23.07.2020 10:30İNSÜLİN16.29µU/mL2,6-24,9
23.07.2020 10:30PROLAKTİN38.96ng/mL3,3-26,7

10.10.2020 tahlil sonuçlarım

10.10.2020 11:34PROLAKTİN14.77ng/mL3,3-26,7
10.10.2020 11:34İNSÜLİN8.91uIU/mL2,6-24,9

Benimde 84 mu neydi 60 65 arasi iyi deniyo kalitesiz yumurtaliklar anlamina geliyo dediler dogrumu yalanmi bilemem 🤷‍♀️
yaa bana doktor bişi demedi hiç benm porgesteron da yüksek çkktı benim kesin hem kalitesizler hem çatlamıyolar 💆🏻‍♀️ ya doktorlar da normal diyorlar geçiştiriyorlar artık eminim buna .

yaa bana doktor bişi demedi hiç benm porgesteron da yüksek çkktı benim kesin hem kalitesizler hem çatlamıyolar 💆🏻‍♀️ ya doktorlar da normal diyorlar geçiştiriyorlar artık eminim buna .
valla her sitede farklı bişey diyor bana doktor normal dedi senin de referans içinde ama bi sitede şimdi şunu okudum Genellikle tüp bebek tedavisi gibi noktalarda inceleme gerçekleştirileceği zaman adet döneminin 2. ve 3. günü gibi başlangıç dönemlerinde E2 değeri 50 pg/ml gibi bir rakam oluşturmalıdır. Eğer bu günler içerisinde yapılan E2 testi sonrasında değerler 50 üzerinde çıkar ise hastada yumurta rezervinin kötü olduğu tespit edilebilir.
o zaman hepimiz ölelim :işsiz:

fiona13 fiona13 liv hospital ın sitesinde de bu yazıyor
E2 (Estradiol)

Üreme fonksiyonlarının düzenli işlevi, adet düzensizliğinin ön tanısı için kullanılır. Normal değerleri aşağıda belirtilen seviyelerdedir:
  • Gebelik 10-35 pg/ml
  • Folliküler faz 30-119 pg/ml (adet dönemi)
  • Pik 149-350 pg/ml
  • Luteal faz 97-216 pg/ml
  • Ovülasyon takibi 29-97 pg/ml

fiona13 fiona13 liv hospital ın sitesinde de bu yazıyor
E2 (Estradiol)

Üreme fonksiyonlarının düzenli işlevi, adet düzensizliğinin ön tanısı için kullanılır. Normal değerleri aşağıda belirtilen seviyelerdedir:
  • Gebelik 10-35 pg/ml
  • Folliküler faz 30-119 pg/ml (adet dönemi)
  • Pik 149-350 pg/ml
  • Luteal faz 97-216 pg/ml
  • Ovülasyon takibi 29-97 pg/ml
bizim ğçüncü gün hangi faza giriyo

X