Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Günaydın kuzular.
Enerjinizin yüksek, keyfinizin bol olduğu, birbirinizi gaza getirmediğiniz bir gün olsun.

Birkaç gündür çok fazla müdahil olmadan takip ediyordum. Birbirini gaza getirip üzülenler mi, şu vardır diyip moral bozanlar mı, neler okumadım..

Benden naçizane abla tavsiyeleri..

Dr söylemeden bende bu var, veya ondakine benziyor bende de var diye kendinize sorun yakıştırıp moralinizi bozup strese girmeyin.

Dr veya eczacınıza danışmadan hiçbir ilacı kullanmayın. Her ilaç her bünyede aynı göstermediği gibi doz bile fark yaratıyor.

Gününüz gelmeden test yapıp hayal kırıklığıyla modunuzu düşürmeyin.

Bütün bunları dr danışmadan tek bir ilaç almayan, gününde test yapmış olmasına rağmen (ki bundan sonra günüm geçmeden test asla!) iki kez üstüste kimyasal yaşamış biri olarak yazıyorum.

Lütfen bu yazdıklarımı yanlış anlamayın, ukalalık olarak görmeyin. Bilenler benim hayat boyu neler yaşadığımı biliyorlar. Yaşanmışlıklarımın bana öğrettiklerini paylaşmak istedim.

Sevgiler..

Canım hamile kalmadan öncesinde 3 aydır spor yapıyorsan ve hernagi bir kanama düşük ihtimalin yoksa sorun olmaz ama spora yeni baslıyosan ve düşük ihtimalin varsa ilk 3 ay yapmaman gerekir. Bence step yapma leslie de yumurtlama bitince bırak. Günlük normal nefes egzersizleri ve 10-15 dk zorlayıcı olmayan hareketlerle pilates egzersizleri yapabilirsin. Yürüyüş yapabilirsin bide normal dısarda günlük yarım saat. Hamile pilatesi eğitmeniyim aklına takıldıkca sorabilirsin napman gerektiğini

günaydınn, çok çok çok haklı ve yerinde tavsiyeler ben aldım

Kizlar gunaydin simdi hastaneye gittim kese daha olusmamis kan verdim ogleden sonra cikacak sonuc normal mi boyle ya test pozitif ama daha kese olusmamasi

Nasılsın kuzu? Herşey yolunda mı?
yolundadır inşallah, çok az regl oluyorum göğüs acım dinmiyor. bişiyler sinyal veriyor ama bilemedim hemen herşeyi kötüye yoruyor ve kafaya takıyorum. kendi kendmi o kadar yoruyorum ki...

bu arada geçen sana bahsettiğim iki kimyasal gebelik geçiren arkadaşım bugün hamile olduğunu öğrendi . bu sefer bekledi, günü geçince test yaptı üzülmemek için . sanırım doktor keseyi bile görebiliriz demiş

Altına imzamı atıyorum

Ne güzel.. Sağlıkla ilerler de kucağına alır umarım.

Sen de bedenini çok fazla dinlememeye çalış. Bekletimiz olduğunda herşeyi odak noktamıza göre yorumluyoruz. Adet düzeni zaman zaman şaşırıyor. Onu da takma. Geçen ay bende de 1 gün yoğun olmak üzere 3 gün azar azar olup bitmişti adetim. Bu ay 6 gün sürdü ve iki günü şiddetli gerisi normaldi. Etkileyen birçok faktör var. Akışına bırakmaya çalış. Kendini yordukça vücudun da tepki veriyor stresine.

Bu arada erken yumurtlamam ile ilgili Canikox a rica etmiştim doktoruna sormuş bu durumu, Dr; Vücut dengesini bulduğunda en uygun gördüğü zamanda yumurtlayabilir demiş, daha önce bahsettiğim önceki aydan olgunlaşmamış yumurta olayı da doğruymuş. Adetle gitmeyip kenarda beklermiş.Hiçbir şey imkansız değil kadın bedeninde demiş. Benimle aynı durumu yaşayan olursa bilgi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…