Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar 1.20 beta hcg sonuç ne sat 11 eylül bat 9 ekim ovulasyon günüm yani iliski olan 29eylül

Kızlar selam heekes iyidir umarım. Ben yine sabahtan bu saate kadar eğitimdeydim ilgilenemedim yarın da öyle geçecek. minseo sanırım sonuçların güzel çıkmış doktorla görüştün mü sonuçları? İnşallah güzel haberler sıra sıra gelir hepimizden.
Benim regl bitti, çalışmalara devam. Belki bu ay ovulasyonla gitmeden gün aşırı denerim diye düşünüyorum. O da biraz strese sokuyor çünkü.
Bir de bugün artık haftaların yorgunluğunu atıp biraz kafa dinlemek istiyorum. Aylardır erteliyorduk arkadaşlarımızla buluşmayı hem koronadan dolayı, hem de ya gebelik varsa diye alkol alamayacağım nasıl belli etmem diye. Şimdi sanırım bu gece içeceğim, doktora sormadım ama henüz regl yeni bitti ve aylwrdır içmiyorum. O nedenle bir şey olmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz

Doktorun poliklinik saati bittiği için pazartesi arıcam canım görüşmedim daha, alkolü abartmazsan bişi olacağını sanmıyorum zaten sürekli içmiyormuşsun insanla her gün sigara içki hamile kalıyor umrunda olmuyor

Afiyet olsun canım. Hiçbir şey olmaz. Keyfine bak.

Doğru söylüyorsun onu anlamanın tek yolu kan tahlili verip baktırmak, benim doktorum hiç bakmadı çok kızgınım ona o yüzden bu ay adet olumca gidip ilk ona baktırcam belki de pik oluyor ama yumurtlama yok

Anladım canım hayırlısı olsun ama bir kere düşmesi gerekenlerin düşmesi açısından bence iyi haberler gelmiş doktor da inşallah oazartesi buna katılacak. Bir de bu endokrin doktoruydu değil mi? Sonrasında sen kadın doğuma insülin direncşni düşürüp gidecektin? Belki bu sefer düşmüş diyip daha detaylı ilgilenir canım İnşallah.
Evet ben de öyle düşünüyorum. Yine kahve vs de azaltmaya çalıştım alkolü de hiç kullanmadım kaç aydır. Ama doktorlar genelde hamile kaldığını öğrendikten sonrası için dikkat etmek gerektiğini söylüyor. Dolayısıyla şu anda sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Anne adaylarının stres atmaya da ihtiyacı var
Afiyet olsun canım. Hiçbir şey olmaz. Keyfine bak.
Dimi canım ya çok sağol valla iyi geldi bunları duymak. Azıcık anne adayları da keyif yapsın zaten yeterince stresli ve yoğun dönemlerden geçiyorum. Bir gece de kafa dağıtmaktan bir şey olmaz diye umuyorum. Sen nasılsın, biraz daha iyi misin?

Kızlar merhaba adetimin gelmesine daha var ama göğüslerim çok acıyor eylül 22-26 arasında adet oldum adet öncesi iki kutu duphaston içiyordum doktorun verdiği ondan sonra 22 sinde geldi şimdi hasta olacakmışım gibi göğüslerim şişti ve acıyor b zamana kadarda adet sonrası 2 günde bir eşimle birliktelik yaşadık umutlanıp kafaya takmak istemiyorum ama neden olabilir sizce

Doğru söylüyorsun onu anlamanın tek yolu kan tahlili verip baktırmak, benim doktorum hiç bakmadı çok kızgınım ona o yüzden bu ay adet olumca gidip ilk ona baktırcam belki de pik oluyor ama yumurtlama yok
Baktir canim cok basit aslinsa bir kan tahliliyle baya sey ogrenebiliyosun, bide ultrason da onemli. Benim pazartesi ultrason gunum bakalim ne dicek doktor

Kızlar merhaba iyi akşamlar herkese bu artık pik değil mi yaaa

Eklentiler

• IMG_20201010_202415.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 37
İyiyim canım sağol. İki gündür migrenle mücadele ediyorum. O da geçerse harika olacağım. Şimdiden iyi eğlenceler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…