Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hayırlısı canım 🙏 haber edersen bize de seviniriz.

Çook detaylı anlatmışsın çok teşekkür ederim. Evet bende de endometriozis var. Sen çok rahat geçti demene rağmen ben baya kaygılandım şimdiden 😔 tüplerin açık olması oralarda yapışıklıklar olmaması çok iyi en azından buna sevindim. Ama dediği şey mantıklı evet yumurtalıkta öteye gidiyorsa dış gebelik olabilir tabi, riskli. E peki tüp bebek olsa bu risk hiç olmuyor mu bilmiyorum 🙄 doktor ne diyecek bilgi verirsen sevinirim yine. Bu arada @nassau da yakın zamanda çektirdi. Ona doktor sanırım 1 ay korunma önermişti ama bu konuda doktorların görüşleri değişebiliyor. Bu film sonrasında hızlıca hamile de kalınabiliyor, inşallah senin de hayırlısıyla öyle olur 😊

Evet canım kesinlikle haklısın, hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun inşallah 🙏

Sevindim aklım sizdeydi merak etmiştim, inşallah daha da küçülür hiç ameliyata gerek kalmadan rahat rahat atlatırsınız inşallah 🙏
Bak foto koyuyorum buraya belli oluyo. Endometriosiz yuzunden yumurtaliklarim yan yana ayni tarafta cunku rahime yapisik, bes belli oluyo. Ve normalde yumurtalik kisminda sivinin bu kadar gozukmemesi lazimmis, bende cok var buda sivinin disari aktigini gosteriyomus. Bu durulda sprem cok guzel ulasir yumurtaya dedi. Ama dollendiginde disari cikma ihtimali var galiba. Bir de rahime dönus yolu daha zor. Bak yolu dum duz degil.
Tup bebek de cok sikinti olmaz galiba rahimden tuplere dogru gitmez embryo direk yapmisir rahime diye dusunuyorum.
Pazartesi doktorun dediklerini yazarim ♥️
Stres yapma o kadar zor bisey degil gercekten, zaten hic uzun surmuyor. Senin adet sancilarin bundan kat ve kat kotudur emin ol, cunki endometriosiz var

Bak foto koyuyorum buraya belli oluyo. Endometriosiz yuzunden yumurtaliklarim yan yana ayni tarafta cunku rahime yapisik, bes belli oluyo. Ve normalde yumurtalik kisminda sivinin bu kadar gozukmemesi lazimmis, bende cok var buda sivinin disari aktigini gosteriyomus. Bu durulda sprem cok guzel ulasir yumurtaya dedi. Ama dollendiginde disari cikma ihtimali var galiba. Bir de rahime dönus yolu daha zor. Bak yolu dum duz degil.
Tup bebek de cok sikinti olmaz galiba rahimden tuplere dogru gitmez embryo direk yapmisir rahime diye dusunuyorum.
Pazartesi doktorun dediklerini yazarim ♥
Stres yapma o kadar zor bisey degil gercekten, zaten hic uzun surmuyor. Senin adet sancilarin bundan kat ve kat kotudur emin ol, cunki endometriosiz var
U Uzaygemisi35 fotoyu atmamisim

Eklentiler

• IMG_20201008_122457.jpg
    IMG_20201008_122457.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 38
kızlar vücuttaki enfeksiyonu hangi bitkiyle atmam lazım biliyomusunuz gece uyumadan sarimsak yiyorum sadece bunu yapiyorum

cok sevindim senin adina canim gercekten hem cektirmis olmana hem cok sukur onemli bir sey cikmamasina, hem suan agrinin acinin olmamasina ve tabii bu 3 aya, smdi 3 aya odaklanma vakti sanirim 🥰 dualarim seninle canim, insallah cogu gitmis az kalmistir 💚
Sagol kuzum ♥️

Eveeet kızlar var mı güzel haber verecek olan :anneadayı:

@Yagmurmmm7 yeni bat tarihini yazar mısın canım ?

@Ayseee198707.10.20202 YIL
@pembelishayat 07.10.20204 AY
@-Haziran- 08.10.20201 AY
Bayan Kamez Bayan Kamez 08.10.20201,5 YIL
@Blacklight 08.10.20201 YIL
@Zenna08.10.20201,5 YIL

[US

@Blacklight 08.10.20201 YIL
@Zenna08.10.20201,5 YIL

Merhaba canım. Bende daha gelen giden yok :110: ilaç kullanmıştım 5-10 Ekim arası gelir demişti doktor. Bekliyorum hâlâ :KK64:

Ne dedi canim? Zaten doktordan cikinca hep daha beter karisir kafalar 😂
Doğal yoldan olmazsa bir süre daha;
Yumurta dondurma..
Tüp bebek..
Taşıyıcı anne..
Koruyucu aile..
Evlat edinme..

Gerçi tek bir şeye net karar verdim. Evlat edinme yoluna girersem rahim yumurtalık aldırırım diyordum. Onu yapmamaya karar verdim. Bağışlanabiliyormuş onu eklettim. Tüpleri bağlatırım diye düşündük.

Dr ile görüştük. Kafam iyice karıştı. Birkaç ay daha doğal yoldan deneyip ona göre yol alacağım.
Doğal yoldan olmazsa bir süre daha;
Yumurta dondurma..
Tüp bebek..
Taşıyıcı anne..
Koruyucu aile..
Evlat edinme..

Gerçi tek bir şeye net karar verdim. Evlat edinme yoluna girersem rahim yumurtalık aldırırım diyordum. Onu yapmamaya karar verdim. Bağışlanabiliyormuş onu eklettim. Tüpleri bağlatırım diye düşündük.
Canım yumurta dondurma olayını neden önerdi doktor ? tüp bebek tedavisi için mi ? taşıyıcı anne olayı yurtdışında bi kaç ülkede yasal sanırım nasıl bi prosedürü var acaba
Tatlım geçmiş olsun bildiğim kadarıyla bazı doktorlar ameliyatla alma taraftarı bazıları ise gebeliğe engel olmadığı kanısında. Benim perde olayına benziyor biraz 🤔

bi tüp doktoru kesinlikle müdahele etmek istemiyoruz bu tarz kistlere yumurtalara zarar verip daha kötü sonuçlara yol açabiliyor demişti canım M Masalmina

Canım yumurta dondurma olayını neden önerdi doktor ? tüp bebek tedavisi için mi ? taşıyıcı anne olayı yurtdışında bi kaç ülkede yasal sanırım nasıl bi prosedürü var acaba

bi tüp doktoru kesinlikle müdahele etmek istemiyoruz bu tarz kistlere yumurtalara zarar verip daha kötü sonuçlara yol açabiliyor demişti canım M Masalmina
Esası tüp bebek için. Ama bankası kurulması veya bağışlanması ihtimaline karşın da dondurabilirim.

Taşıyıcı annelik evet yurtdışında geçerli. Prosedürünü henüz araştırmadım ama rakam çok yüksek. Ona vereceğimiz parayı çocuk doğana kadar yerine koyamayız.

Merhaba kızlar bat 3 gün geçti belimde inanılmaz ağrı var ve kasıklarımda sızı gibi süt kesiği gibi de akıntım var hemen test yapmak istemiyorum sizce hamilelik var mıdır yardımcı olurmusunuz ?

Merhaba kızlar bat 3 gün geçti belimde inanılmaz ağrı var ve kasıklarımda sızı gibi süt kesiği gibi de akıntım var hemen test yapmak istemiyorum sizce hamilelik var mıdır yardımcı olurmusunuz ?
test yapsan keşke madem geciktin....

Test yapmadan bilemezsin cnm inşallah pozitifi görürsün 😊

X