Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Günaydın kızlar ben bana en büyük üzüntüyüı yapanı buldum. Oğlum.. En yakın arkadaşının annesi hamile. Sürekli kardeşim olacak senin olmayacak diyordu oda çocuk sonuçta. Oğluma yer etmiş sanırım bugün sabah anne benim kardeşim neden olmuyor diye üzülerek sordu o kadar içim yandi ki. Çocuklar daha çok inciniyor.. Hepimize nasip etsin Rabbim.. 🤲
Günaydın canım, maalesef çocuklar çok acımasız olabiliyor ama sen bu konuda oğluna ‘ kardeşin olmasa da önemli değil bizim ailemiz çok güzel üç kişilik bir aile de olabiliriz ama birbirimizi çok seviyoeuz ‘ şeklinde telkinlerde bulunup bunun bir eksiklik olmadığını hissettirebilirsin diye düşünüyorum🤔 yani onun yaşında bir çocuk buna üzülmemeli, travmatik olabilir 😘

Kızlarcım bat a 7 var sabah dahayanamadım test yaptım silik çıktı sanki kan testinde çıkar mı şimdiden yarın sağlık ocağına gitsem mi kan vermeye yoksa bekliim mi bilemedim

Ben de bundan endişe ediyorum, kendi adıma da. Yani tamam tüp bebek sürecine maddi olarak imkanın var diyelim, o da ayrı bir umut kapısı, ayrı bir psikolojik süreç. Ve olmazsa ben o parayla o çocuğa çok daha fazla ihtiyacını karşılayabilirim diyorsun. Veya farklı şeyler yapabilirdim. Boşa gitme kısmı ürkütüyor beni de maddi kısmının yanında manevi olarak o kadar yatırım yapmak .
Burada aslında ne istediğine odaklanmak lazım.. yaptırmadığın takdirde ileride keşke elimden geleni yapsaydım diyecek misin? Yoksa hiçbir tedavinin garantisi yok, ki yarına ulaşacağımızın bile garantisi yok. Çok emek zaman para gidecek belki üçüncü 4. Denemede olacak ama yine de kendi adıma denerim diyorum.. Keşke gerek kalmasaydı şıp diye hamile kalabilseydik ama

Çook detaylı anlatmışsın çok teşekkür ederim. Evet bende de endometriozis var. Sen çok rahat geçti demene rağmen ben baya kaygılandım şimdiden 😔 tüplerin açık olması oralarda yapışıklıklar olmaması çok iyi en azından buna sevindim. Ama dediği şey mantıklı evet yumurtalıkta öteye gidiyorsa dış gebelik olabilir tabi, riskli. E peki tüp bebek olsa bu risk hiç olmuyor mu bilmiyorum 🙄 doktor ne diyecek bilgi verirsen sevinirim yine. Bu arada nassau nassau da yakın zamanda çektirdi. Ona doktor sanırım 1 ay korunma önermişti ama bu konuda doktorların görüşleri değişebiliyor. Bu film sonrasında hızlıca hamile de kalınabiliyor, inşallah senin de hayırlısıyla öyle olur 😊
Ben anestezili hsg çektirdim. Özellikle sormama rağmen bu ay korunmamızı söyledi. Zaten işlemden önce hafif dozlu antibiyotik başlamıştık, kutu bitene kadar da devam ettim. Bazı doktorlar korunmayı önerirken bazıları gerekmediğini söylüyor. Ortak bi görüş yok sanırım 🤷🏻‍♀️

Bugün bat acaba test yapsam mı bilemedim yaa. Kendimi zor tutuyorum şu an test yapmamak için

Eklentiler

• F2D5FBA9-8280-4668-8134-F04194472616.jpeg
    F2D5FBA9-8280-4668-8134-F04194472616.jpeg
    139,3 KB · Görüntüleme: 64
  • BC7B9AFF-8E6E-4228-A7D2-249E400BC3F2.jpeg
    BC7B9AFF-8E6E-4228-A7D2-249E400BC3F2.jpeg
    97,2 KB · Görüntüleme: 51
Burada aslında ne istediğine odaklanmak lazım.. yaptırmadığın takdirde ileride keşke elimden geleni yapsaydım diyecek misin? Yoksa hiçbir tedavinin garantisi yok, ki yarına ulaşacağımızın bile garantisi yok. Çok emek zaman para gidecek belki üçüncü 4. Denemede olacak ama yine de kendi adıma denerim diyorum.. Keşke gerek kalmasaydı şıp diye hamile kalabilseydik ama
biz vesileleri oluşturmak zorundayız diye düşünüyorum ben de gerisi allaha kalmış hiç bişey denemeden bırakmak bana göre değil bak mesela Sohrab Sohrab ilk aşılama tedavisinde hamile kaldı belki tüp denese direk olumsuz olacaktı küçükten büyüğe tedavileri denemek lazım vücudumuza hangisi iyi gelecek bilemiyoruz bazen kullandığımız tek bir hap bile fayda sağlayabiliyor

Önceden evlat edinilecek çocuk ile ebeveynlerin arasında en fazla 40 yaş olması şartı vardı, ama daha sonra yapılan bi düzenleme ile bu durum ortadan kaldırılmış. Yani diğer koşullar sağlandığı takdirde eşin ve sen bebek evlat edinebilirsiniz. @Uzaygemisi35 nin de söylediği gibi bi plan yapar ve bu doğrultuda ilerlersen, kafan rahat olur, stres ortadan kalkar. Dilersen bi süre daha denersin, bundan vazgeçtiğin noktada ise b planı olarak yine bebek evlat edinebilirsin 🌸
Allah gönlüne göre versin 🙏🏻
Sağol canım. Şartlar epey değişti. Ebeyenlerin eğitim ve sağlık durumu, maddi ve özellikle manevi durum çok önemli. Birçok testen ve görüşmeden geçiriyorlar. Haklı olarak. Kısmet..

X