Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aynen. Bakalım bugün ne diyecek dr. Gerçi naparsak yapalım alnımıza yazılan olacak.

Ciktim canim, soktuklari alet biraz rahatsiz ediyor ve o ilaci verdiklerinde regl agrisi gibi oluyo ilac geri ciktiginda agri gitti.
Tüpler açikmis ama nasil oluyo tam anlamadim ama ilacin bi kismi yumurtaliklarin orda disari cikmis. O yuzden de dis gebelik riski varmis tam anlamadim. Pazartesi gunu doktoru gorucem o daha iyi anlatir galiba.
Uc ay boyle denenir sonra ameliyatla duzeltilerbilir dedi. Ama benim doktorum zaten tup bebe diyodu.
Sendede cikolata kisti vardi galiba demi?

Evet kuzum dusundugum gibi oldu diyebilirim. Az boyle regl agrisi gibi oldu 5 dakka o kadar. Tansiyonum düstü, oda bana hep oluyor, reglken de oluyo

evet canım iyi bir dr ile görüşüp durumu enine boyuna değerlendirmek gerekli bu konuda tüp bebeğin de garantisi yok, umarım doğal yoldan hamile kalırsın ve tüm bu sıkıntıların son bulur

Iyi gecti sayilir kuzum. Uc ay boyunca gebelik daha kolay oluyomus galiba simdi. Antibiotik yazdi. Doktorumu arayip sorucam bu ay korunmazmiz lazimmi anlamadim
Canim cok cok sevindim, acidi mi? bir de devlet hastanesinde mi yaptridin kuzu? cok cok gecms aklim sendeydi ne oldu nasil oldu diye

çok sağol kuzum. Peki bi şey daha danışıcam sence bu ay reglden sonra gidip tedbir amaçlı doktora sorsam mı herhangi bir problem var mı diye ? Yoksa birkaç ay bekliyim olmazsa mı gideyim
canım evet git normalde gitme daha 1 aydır istiyosun derler ama ben 6 ay sonunda gittim ve çok pişmanım insülin direncim olduğunu daha erken öğrenip harekete geçebilirdim, bence git 6 aydır istediğini söyle(1 aydır istiyorum dersen hiç bir şey bakmıyorlar) hormon testlerini yaptır en azından tsh ins direnci kontrolünü yaptır kafan rahat devam edersin yoluna

Canim cok cok sevindim, acidi mi? bir de devlet hastanesinde mi yaptridin kuzu? cok cok gecms aklim sendeydi ne oldu nasil oldu diye ☺
Ben yurtdisindayim canim, özel hastane. Yapan doktor cok iydi baya rahatlatti beni. Once orayi bi temizliyo icine kadar. Bu islem hic acitmiyo. Sonra bu speculumu sokuyo oda agritmiyo pek (bende endometriozis oldugu halde). Ondan sonra orda bi rahatsizlik gibi oluyor yani bisey oldugunu hissediyosun sanki temponu kotu takmissin gibi. Sonra ilaci veriyolar, ilaci verirken hafif bi regl agrisi oluyo, 5 dakka suruyo bu agrida. Sonra ilac bedenden cikinca hic agri kalmadi. O sekilde oldu bitti cok sukur kuzum
Tuplerim acikmis ama bisey dedi doktor tam da anlamadim, yumurtaliklarin ordan ilac biraz disari cikmis, dis gebelik riski varmis

ben de bu konuda şöyle düşünüyorum ''parayı nerelere harcamıyoruz ki hayatta evlat sahibi olma şansım için 15-20 bin lira ödesem çok mu ? para kazanılacak ömür boyu ama ben bu yaşıma bu sağlığıma bir daha geri dönemeyeceğim ve biyolojik saat her gün işliyor, ilerde bunun pişmanlığını yaşamak istemiyorum''

canim cok cok tesekkur ederim detayli cevabin ve vaktin icin, yurtdisinda doktorlar ve personel cok nazik ve saygili oluyorlar, ben de 5.5 sene ingilteredeydim gebeligim
ve dogumum orada oldu, ama burda biraz cekiniyorum cnku senin caninin yanmasi ya da bilgilendirme kismi rahatlatma vs umurlarinda degil gibi, bu 3 ay da guzel hbri al insallah kuzum, Allah emeklerini bosa cikarmasin dilerim

Önceden evlat edinilecek çocuk ile ebeveynlerin arasında en fazla 40 yaş olması şartı vardı, ama daha sonra yapılan bi düzenleme ile bu durum ortadan kaldırılmış. Yani diğer koşullar sağlandığı takdirde eşin ve sen bebek evlat edinebilirsiniz. U Uzaygemisi35 nin de söylediği gibi bi plan yapar ve bu doğrultuda ilerlersen, kafan rahat olur, stres ortadan kalkar. Dilersen bi süre daha denersin, bundan vazgeçtiğin noktada ise b planı olarak yine bebek evlat edinebilirsin
Allah gönlüne göre versin

Gecmis olsun canım, inşallah kısa sürede sağlıklı bir gebeliğin olur

Aynen. Bakalım bugün ne diyecek dr. Gerçi naparsak yapalım alnımıza yazılan olacak.
Hayırlısı canım haber edersen bize de seviniriz.
Çook detaylı anlatmışsın çok teşekkür ederim. Evet bende de endometriozis var. Sen çok rahat geçti demene rağmen ben baya kaygılandım şimdiden tüplerin açık olması oralarda yapışıklıklar olmaması çok iyi en azından buna sevindim. Ama dediği şey mantıklı evet yumurtalıkta öteye gidiyorsa dış gebelik olabilir tabi, riskli. E peki tüp bebek olsa bu risk hiç olmuyor mu bilmiyorum doktor ne diyecek bilgi verirsen sevinirim yine. Bu arada nassau da yakın zamanda çektirdi. Ona doktor sanırım 1 ay korunma önermişti ama bu konuda doktorların görüşleri değişebiliyor. Bu film sonrasında hızlıca hamile de kalınabiliyor, inşallah senin de hayırlısıyla öyle olur
Evet canım kesinlikle haklısın, hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
kızlar merhaba dün dr gitti baktı muayene etti kist küçülme yolunda dedi iki haftalık ilaç verdi kullan gel bakalim neye karar vericez son duruma gore dedi
Sevindim aklım sizdeydi merak etmiştim, inşallah daha da küçülür hiç ameliyata gerek kalmadan rahat rahat atlatırsınız inşallah

Inslh canim cok saol
Inslh canı çok saolb

aslında tüp bebek tedavisinden önce rahim filmi çektirdim tıkanıklık yok dedielr. ama doğumumu yaptıran doktorum sol tüpün tamamen tıkalı dedi.
Görerek mi anlamış canım nasıl anlamış ki ben rahim filmini ciddiye alırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…