Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
hiç fikrim yok kuzu neden kısa sürdüğü ile alakalı kiste bağlı bir durum olabilir mi acaba ?

hiç fikrim yok kuzu neden kısa sürdüğü ile alakalı kiste bağlı bir durum olabilir mi acaba ?
Bilemedim ki ben de, bir dahaki ay gittiğimde doktora bir sorarım artık yani sanki 5 günlük regl 2 güne sıkıştırılmış gibi yoğun ve ağrılı bir 2 gün geçiyor. Hayırlısı bakalım ya artık kafama takmıcam diyorum yine dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyoruz

kuzum ilişkiden ziyade yumurtan yeteri kadar büyüyor mu onu görürsün bizim de düzenli mesela ama ben ovü sayesinde yumurtamın iyi büyümediğini tespit ettim ona göre çözüm aramaya başladım
Kuzu var ya kafam allak bullak. Vaz mı geçsek dedik. Böylesi mi hayırlı dedik. Bi ton şey konuştuk. Hadi yine test alalım diyince adamı kırmayayım dedim. Bugün bi de dr ile görüşücez. Dışarda döllenme mi denesek yoksa evlatlığa mı başvursak mevzusu oldu. Maliyetlerine bakalım karşılaştıralım dedik. Bi de evlat alırız hamilelik olursa zor olur dedik. Denemeye devam ederken yaş geçiyor artık dedik. Kafam çorba anlayacağın..

Hayırlı olsun Sağlıkla kucağına almanı diliyorum

Ovülasyon aylarca kullandım. Dr takibi de yaptım. Bende sanırım döllenme oluyor da tutunamıyor mu sağlıklı mı olmıyor onu anlamadım. Halbuki tüm testler temiz.

Tabaklar evet. Yenilik olacak. 2 sene önce evlenirken de eşim seçmişti. Yine o seçti. Nasıl gözüm dönmüşse tüm tabak dolabını yere indirmişim.

Canim benim de ilk 2 gun yogun geciyor, 3. gunu normal, 4-5 gunu de azaliyor, 6. gunu de bitiyor, bnm son 6 aydir bu sekilde yas faktorunun etkli oldugunu dusunuyorum, yasin kac benm 33

Canım ya o kadar haklısın ki. Belki kendinize bir zaman sınırı koymak böyle karar verme süreçlerinde iyi olabiliyor. Tabi artı eksi listesi yapabilirsiniz maliyet ve manevi açıdan sizin için her yöntemin avantaj dezavantajlarını karşılaştırarak. Bazen bir liste diğerine göre çok daha uzun olabilir ama o listedeki tek bir maddeye verdiğin önem bile daha fazladır. O nedenle bunu sayıca o daha çok çıktı onu seçelim diye düşünmeyin. Bu kararı vermek sizi rahatlatacaktır, şu kadar zaman deneyip olmaz ise şu seçeneceğe geçeceğiz b planına gibi bilerek gitmek duygusal yıpranmayı ve belirsizliğin yarattığı baskıyı kesinlikle azaltıyor.

Canım tüm testler temiz olsa da her ay sağlıklı çiftlerin sadece %20-25i hamile kalabiliyor. Öyle düşünme. Hatta yurtdışında pek çok ülkede zaten ilk aylar doğru düzgün kontrol ve takip yapmıyorlar bile, 5 gebelikten biri sonlandığı için. Devam eden sağlıklı gebelikleri takip edelim diyorlar, ilk trimesterde doğru düzgün ultrason kontrolü bile yok, şok olmuştum duyduğumda. Yani biz illa bir sorun var veya bu benim başıma geldi kesin bir sorun var diye düşünüyoruz ama hiç öyle olmayabilir, süreçte çok doğal şeyler bunlar ne yazık ki. Hiçbir sorununuz olmasa da çoğu çiftte sağlıklı gebelik elde etmek bir yıl iki yıl sürebiliyor.
Kırılan tabak olsun, kalplerinizi kırmayın birbirinizin ki onu gayet yapıyorsunuz, önemli olan o

Evlat edinmek çok güzel bir şey ama onun süreci de çok yıpratıcı olacak senin için ayrı bir psikoloji ve uğraş gerektirecek. Biyolojik olarak evlat sahibi olacak durumdasın şuan tüm yöntemleri denemen taraftarıyım açıkçası evet tüp pahalı bir yöntem en azından bi 15 bin liraya mal olacak ama maddi olanağın varsa bu şansı tanımalısın kendine 1 kere de olsa... Belki rapor çıkartabilirsin geçirdiğin ameliyatardan dolayı bilmiyorum nasıl oluyor ama rapor çıkartınca devlet karşılıyor bence bunları bi araştır canım

Kuzu biz evlenirken hesaba başladık. Düğün kına bohça vs yapmadık. Birikimimizi bağlamayalım diye ev almadık kiradayız. Eşimizi en uygun şekilde döşedik. Sırf bu günlere paramız olsun dedik. E şimdi ben 40a girdim adam 44e. Denerken bir yandan yıpranıyorsun da. Kendi çocuğun da olsa evlat da alsan en iyi şartları sunmak için şartlarımızı minimum standartlara çektik. Varyemez amca modundayız ama ortada çocuk yok

Kızlar ovulasyon testinin kullanımı nasıl oluyor ben bu ay kullanmayı düşünüyorum . Çatlayıp çatlamadığı ya da büyüyüp büyümediğini belli ediyor mu ?

Kızlar ovulasyon testinin kullanımı nasıl oluyor ben bu ay kullanmayı düşünüyorum . Çatlayıp çatlamadığı ya da büyüyüp büyümediğini belli ediyor mu ?
canım instagramda birgebeningunlugu veya ovulasyontakiplisayfa ya gir orda öne çıkanlarda nasıl yapman gerektiğini anlatan hikayeler var bir de örnek testler var onlara da bak anlarsın zaten çok basit. evet yumurtlama ve çatlamayı anlıyorsun ovülasyonda

Zaten 1 yılı aşkındır denediğimiz için artık sıkıntı yaşamaya başladık. Sağlık olsun diyoruz artık.

Garantisi olsa sorun değil ki. Parayı boşa harcamak, boşa umut etmek de var ucunda.

Evlatlığın maddi manevi tüm şartlarını sağlıyoruz. Sadece süreç uzun. Zaten biraz daha yaş geçtikçe küçük çocuk alma imkanımız da ortadan kalkacak.

çok sağol kuzum. Peki bi şey daha danışıcam sence bu ay reglden sonra gidip tedbir amaçlı doktora sorsam mı herhangi bir problem var mı diye ? Yoksa birkaç ay bekliyim olmazsa mı gideyim

Zaten 1 yılı aşkındır denediğimiz için artık sıkıntı yaşamaya başladık. Sağlık olsun diyoruz artık.
Kesinlikle bu süreçler kendi başına zaten yıpratıcı. Bence en güzelini yapmışsınız planlı planlı giderek. Umarım yuvanızda hazır beklediğiniz minnak da katılır en kısa sürede, bilmiyor ne kadar şanslı olduğunu da sizi bekletiyor yok yere :) tabi ki yaş da çok önemli, geçtikçe sizin için de onun için de zor olabilir, dediğin gibi fazla da yıpranmadan planlarınızı yaparak harekete geçirmek en güzeli, umarım hakkınızda hayorlısı olur

Ben de bundan endişe ediyorum, kendi adıma da. Yani tamam tüp bebek sürecine maddi olarak imkanın var diyelim, o da ayrı bir umut kapısı, ayrı bir psikolojik süreç. Ve olmazsa ben o parayla o çocuğa çok daha fazla ihtiyacını karşılayabilirim diyorsun. Veya farklı şeyler yapabilirdim. Boşa gitme kısmı ürkütüyor beni de maddi kısmının yanında manevi olarak o kadar yatırım yapmak .

Hepimiz için hayırlısı canım
Sende durumlar ne?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…