Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sağol canım. Belki de benim anne olmamam gerekiyor.
Canım bende böyle düşünüyodum 2. Kaybım olunca ama bi arkadasım bana dediki belkide senin zorlugun burda sonrası cok kolay olcak o kadar akıllı bi cocugun olcak ki bundan sonrası kolay olcak zorlugu önce yasıyorsundur dedi. Gercektende belki öyle hepimizin hayatında zorluklar mutlaka oluyor hemen hamile kalıp zor veya saglıksız bir cocuk olmasındansa böylesi hayırlıdır. Ve kimyasal deyip basite aldıkları seyin psikolojik olarak 4-5 aylık bir bebek kaybetmektende farksız olduğunu düşünüyorum sonucta hamile kalıyosun biliyosun bunu ve vücudun atıyor görüyosun. Acını cok iyi anlıyorum ama ilerde o kadar güzel günler yasarsınki cocugunla inşallah bugünleri hatırlamazsın bile

BOyle dusunmende guzel canim hakkina hayirlisi olsun duani eksik etme
aynen kuzum TSH 2aydır artınca adetlerimde gecikme oluyordu çok şükür bu ay gecikme olmadı yine günü gününe değil ama en azından bekletmedi. Adetten hemen sonra da kontrole giderim doktora kafam rahat başlarımm

İnşallah canım

Evet malesef yaşamayan çoğu kişi bunu regl gecikmesi gibi düşünse de yaşayana hiç kolay değil o annelik hissi bi kere kalbine düşünce insanın ister kimyasal olsun ister dış gebelik ister boş gebelik hepsi aynı acı

Kızlar acil biri cevap verebilir mi kafamda bin tane soru var. Normalde ekim 2 adet günümdü ama olmadım . 28 günde bir veya en geç 31 günde bir olurum bugün 35. Günüm. Son 1 haftadır aşırı derecede sancım da var sizce hamile miyim yoksa kendimi mi kandırıyorum çünkü düşünğyorum da hamile olsam sancım niye bu kadar çok olsun ki belki doktorun verdiği fitilden gecikmiştir

Test yaptınız mı peki? Test negatifse geç yumurtlama gibi bi durum da yoksa enfeksiyon vb bi durumdan dolayı fitil kullanıyorsanız gecikme yapmış olabilir

Merhaba, sitede yeniyim dışarıdan okuyordum gebelik ile ilgili yazıları benim bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim
Son reglim 26 Eylül-1 Ekim arası sürdü yani ne zaman yumurtluyorum falan hiç bir bilgim yok. Öyle akıntım falan da olmuyor başımdan bir kürtaj geçti ondan beri öyle yumurtlama takip edemiyorum.
Ama adet günlerim düzenli mesela en son 26 eylülde oldum ondan önce 28 agustosta once ki ay ise 29 temmuzda gibi. yani 29 günde 1 , 6 gün sürüyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

Test yaptınız mı peki? Test negatifse geç yumurtlama gibi bi durum da yoksa enfeksiyon vb bi durumdan dolayı fitil kullanıyorsanız gecikme yapmış olabilir
Bu ay 2 kere tek ovülasyon yaptım ikiside negatifti sonra bıraktım. Gebelik testim de evde yok diye yapamadım sadece ovülasyon testim vardı dün onunla denedim silik çift çizgi gördüm . Daha önce hiç bu kadar gecikmemişti ama bu aydan hüç ümidim yok zaten kesin enfeksiyon yüzünden verilen fitilden dolayı gecikmiştir normalde seyahate falan çıkınca 2 3 gün gecikirdi evden dışarı bile çıkmadım sizce bu akşam hastaneye gidip kan testi vermeli miyim. Ümitsizliğe düşmekten o kadar korkuyorum ki

Test yapmadan bilemezsin canım

Ovülasyon testi alıp yumurtlamanın takip edebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…